پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
سیاست های جاری جامعه باید اصلاح شود
استان مرکزی

سیاست های جاری جامعه باید اصلاح شود

Virtual editor
27 بهمن 1398
بازدید: 134
نظرات: 0

معصومی، دبیر اسبق کمیته سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه اراک:

سیاست های جاری جامعه باید اصلاح شود

 

دبیر اسبق کمیته سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه اراک در گفت و گو با عطریاس، اعتراض و انتقاد نسبت به وضعیت جامعه را حق قانونی شهروندان دانست و گفت: اعتراض و انتقاد به وضعیت جامعه در تمام دنیا، حق طبیعی اقشار مختلف جامعه است و در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز این حق به رسمیت شناخته شده و کسی نمی تواند آن را از مردم سلب نماید.
مسعودمعصومی ادامه داد: در حال حاضر منشا و محوریت اعتراضات مردمی، موضوعات معیشتی و اقتصادی است که در همین راستا دولت وظیفه دارد این اعتراضات را بشنود و مطالبات مردم را برآورده کند.
وی افزود: دولت روحانی تلاش بسیاری را برای ایجاد تعامل با جهان داشت که نتیجه آن برجام بود. وقتی امروز شاخص های اقتصادی را مورد بررسی قرار می دهیم، در خواهیم یافت که برجام سبب رشد و بهبود این شاخص ها شده بود اما به دلیل تغییر رئیس جمهوری آمریکا و عدم حمایت ها در ایران از بین رفت و اثر بسیار منفی بر اقتصاد ایران گذاشت که تاوان آن را مردم پس می دهند.
وی گفت: طبعا روحانی باید پیش بینی این وضع را می کرد و نباید تمام تخم مرغ های خود را در سبد برجام می چید اما متاسافانه در عین تمام موفقیت های به دست آمده، نتوانست واکنش مناسبی را از خود نشان دهد و رفته رفته با چالش های مختلفی رو به رو شد که بعضا به اعتراضات مردمی ختم شدند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه مشکلات امروز جامعه ایران صرفا اقتصادی نیستند، گفت: اقشار دیگری از جامعه هستند که مدام به روش های مختلف با محدودیت مواجه می شوند و به دلیل اقدامات نهادهای غیر دولتی هزینه های مختلفی را متحمل می شوند. دانشگاهیان، فرهنگیان، صنعتگران و کارگران در کنار مسائل معیشتی به معضلات دیگری که مختص آن ها است می اندیشند؛ لذا باید گفت که ارائه یک راهکار جامع برای حل معضلات جامعه نمی تواند به تنهایی پاسخگوی نیازها و مطالبات موجود باشد.
معصومی ادامه داد: مسوولین باید به اعتراضات مردم توجه کنند و آن را نادیده نگیرند تا شأن و منزلت انسانی رعایت شود.
در سوی دیگر نیز باید سیاست های جاری جامعه اصلاح گردد چرا که پیشینه تاریخی ایران ثابت کرده که در دل جامعه حساسیت های گوناگونی در رویا رویی با امور مختلف وجود دارد.
وی اضافه کرد: نکته مهم در پذیرش اعتراضات و برآورده کردن مطالبات مردمی، پذیرش حق نظردهی از سوی تمامی اقشار جامعه است که در این بین می تواند با برگزاری رفراندوم در موضوعاتی نظیر ” اف ای تی اف” اقدامات مناسبی را انجام داد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*