پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
شرکت های تامین نیرو باید حذف شوند
استان مرکزی

مجید درویش،قائم مقام و معاون اجرایی خانه کارگر تشکیلات استان مرکزی:

شرکت های تامین نیرو باید حذف شوند

Virtual editor
27 بهمن 1398
بازدید: 200
نظرات: 0

عطریاس: «وضعیت صنعت در استان به خاطر تحریم‌ها بسیار اسفبار شده است»

معاون اجرایی خانه کارگر تشکیلات استان مرکزی ضمن بیان مطلب فوق گفت: صنایع با مشکلات جدی در تامین مواد اولیه و تولید مواجه شده اند و بخش کارگران ساختمانی نیز مشکلات بسیاری دارند چراکه قوانین ثابت و معینی برای آن ها لحاظ نشده است.

مجید درویش تصریح کرد: همچنین قراردادهای موقت یکی از اصلی‌ترین معضلاتی است که جامعه کارگری را به خطر انداخته است؛ طبق تبصره 2 ماده 7 قانون کار، تکلیف قراردادهای کارگران باید مشخص باشد. وی افزود: این باید یک قانون باشد تا زمانی که کارگاهی کار می کند و فعال است، باید نیروی کار آن، سر کار باشد؛چیزی به نام قرارداد موقت مفهومی ندارد.

درویش ادامه داد:مشکل دیگر این است که  شرکت‌های تامین نیرو به عنوان بنگاه‌های واسطه میان کارگر و کارفرما مشکلات جدی ایجاد کرده اند و انتظار می‌رود که نمایندگان آتی مجلس وضعیت خصوصی سازی هایی که طبق تاکید رهبری و بر اساس ماده 44 قانون اساسی اجرا می شوند را حل کنند.

وی به بخش دیگری از مشکلات کارگران در خصوص قراردادهای موق اشاره کرد و افزود:  قراردادهای موقت و واسطه های تامین نیرو، مثل شرکت‌های تامین نیرو باید حذف شوند تا وضعیت جامعه کارگری را بهبود یابد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*