پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
اصلاح قانون قراردادها بهترین پاداش به کارگران است
استان مرکزی

نیک آذر، عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار استان مرکزی:

اصلاح قانون قراردادها بهترین پاداش به کارگران است

Virtual editor
27 بهمن 1398
بازدید: 260
نظرات: 0

گروه اقتصادی:
عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار استان مرکزی گفت: برخی شرکت‌ها در زمینه قوانین مشاغل سخت و زیان‌آور با مشکلات جدی مواجه هستند.

علیرضا نیک آذر تصریح کرد: مشکل اصلی این است که اغلب در برخی شرکت ها با وجود اینکه مشاغل سخت و زیان آور حاکم است ولی شرکت ها به واسطه روابطی که دارند،  نیک آذر افزود: شرایط کار هرگز تغییر نمی‌کند و سختی خود را دارد ولی فقط برداشتن این عنوان سبب می‌شود که حق کارگر‌ پایمال شود.

ماموران ناظر باید وضعیت حوزه کار و محیط کاری کارگر را ببینند و بر اساس اظهارات کارگران، نظرات کارشناسی خود را مطرح و اعلام رای نمایند.

وی ادامه داد: قانون کار باید به گونه ای اصلاح شود که تا زمانی که یک مجموعه کار دارد و استمرار فعالیت دارد نباید قرارداد مدت معین داشته باشد.این درحالی است که متاسفانه برخی واحدها حتی با وجود فعالیت مستمر، با کارگران خود قراردادهای کوتاه مدت دو یا سه ماهه می بندند؛ اگر این قانون اصلاح شود بهترین پاداش  برای کارگران است.  نیک آذر افزود:  باید قراردادها دائمی شوند؛  انتظارات ما از نمایندگان مجلس آتی این است برای جامعه کارگری استان، قرارداد موقت را به قراردادهای مداوم تغییر دهند؛ با این اقدام، بزرگترین خدمت را به جامعه کارگری کرده اند چرا که قریب به 28 سال است که قانون قراردادهای موقت در کشور وضع شده و مشکلات بسیاری را برای کارگران ایجاد کرده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*