پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
سید مهدی مقدسی:مجلس جای استراحت، پرونده سازی و بدخواهی برای ملت نیست
استان مرکزی

سید مهدی مقدسی:مجلس جای استراحت، پرونده سازی و بدخواهی برای ملت نیست

Virtual editor
28 بهمن 1398
بازدید: 221
نظرات: 0

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان انصراف خود را برای شرکت در انتخابات مجلس به نفع کاندیداهای اصلاح طلب اعلام کرد:

 

سید مهدی مقدسی:مجلس جای استراحت، پرونده سازی و بدخواهی برای ملت نیست

 

● مجلس جای افراد حکیم و خوش طینت است
● قاطعانه از «علی یوسفی» و «داود نعیمی» حمایت می کنم

● رعایت اخلاق سیاسی برای من از نمایندگی مجلس واجب تر است

● تصمیم شورای عالی سیاستگذاری استان مرکزی
در برگزیدن این دو تن به عنوان کاندیداهای لیست اصلاح طلبان بسیار خردمندانه بوده است

 

عطریاس: سید مهدی مقدسی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان با حضور در ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان انصراف خود را از شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به نفع آقایان «علی یوسفی» و «داود نعیمی» اعلام کرد.
مقدسی در جمع صدها نفری مردم حاضر شده در ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان با اشاره به اینکه قانون برای آرامش بشریت و ایجاد نظم در جامعه تصویب می شود، گفت: وضع قوانین، دستاوردی بزرگ برای جامعه بشری است که به واسطه آن نظم و آرامش حاکم می شود لذا یکی از اصلی ترین شرایط قانونگذار باید حکیم بودن وی باشد. نمایندگان مردم در مجلس به عنوان یکی از اعضای سیستم قانونگذاری کشور باید آن‌چنان اشراف علمی داشته باشند که مسائل را نه تنها برای زمان حال، بلکه برای آینده نیز پیش بینی نمایند.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس ادامه داد: کسی حق ندارد در امر قانونگذاری حق نسل آینده کشور را از بین ببرد و به آن توجه نکند و به همین دلیل است که می‌گویند یک قانون سازنده و پایدار باید حداقل ۲۰۰ سال کارآمد باشد؛ که یک نماینده مجلس با آینده نگری خود می‌تواند در تصویب چنین قوانینی مناسب عمل کند.
مجلس دچار آفت قانونگذاری بی‌ثمر شده است
وی ویژگی های اصلی یک نماینده مجلس را داشتن علم، تجربه و جسارت دانست و اظهار کرد: بسیاری از نمایندگان هستند که علم و تجربه کافی برای رای دادن به یک لایحه را دارند اما متاسفانه جسارت قانون گذاری ندارند و حتی نمی‌توانند از حق مردم حوزه انتخابیه خود دفاع کند.
مقدسی ادامه داد: عملکرد مجلس طی دهه های گذشته ثابت کرده که سه ضعف عمده و اصلی دارد. متاسفانه فرایند قانونگذاری در مجلس اشتباه است و ما فقط به دنبال تولید قانون بی‌محتوا هستیم که هیچ نیازی را برطرف نمی‌کند. از زمان تشکیل مجلس شورای اسلامی بیش از ۳۰۰۰ قانون تصویب شده که هزار عدد آن طرح بودند و ۲ هزار عدد مابقی آن نیز لوایح بوده که این موضوع نشان می‌دهد مجلس دچار آفت قانونگذاری بی‌ثمر شده است.
وی اضافه کرد: زمانی که یک نماینده طرحی را پیشنهاد می کند، معمولا فاقد تحقیق علمی و بلند مدت است. یک مجلس کارآمد، باید لایحه محور باشد؛ یعنی از طرف وزارت خانه ها و هیات دولت لایحه به کمیسیون های تخصصی مجلس ارسال شود تا بررسی مناسب در بهترین حالت بر روی آنها صورت گیرد.
عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه تصویب قوانین متعدد سبب ایجاد چالش در توسعه کشور شده است، اظهار کرد: تعدد قوانین باعث شده تا مسئولین اجرایی دچار تناقض در عملکرد و پیشبرد برنامه‌ها شوند. این تناقض‌ها مانند چوب لای چرخ اقتصاد کشور است به طوری که امروز قوانین ناکارآمد سبب تعطیلی پنج هزار معدن در سراسر ایران شده و حتی امنیت سرمایه‌گذاری را به خطر انداخته تا جایی که سرمایه‌گذاران نگران بازگشت سرمایه هایشان بعد از تصمیمات مجلس هستند.
مجلس دهم باید ساختار اداری دولت
را تغییر دهد
وی تاکید کرد: فرایند بودجه ریزی نامناسب، یکی دیگر از ضعف‌های مجلس است که منابع کشور را هدر می دهد. مسئله اینجاست که در بودجه‌ریزی هیچگاه آمایش سرزمینی رعایت نمی‌شود و مدیران اجرایی مثل استانداران، فرمانداران و مدیران کل تنها اختیار ۲۰ درصد از بودجه سازمان تحت نظارت خود را دارند چرا که ۸۰ درصد بودجه ملی است و در دست وزارتخانه‌هایی قرار دارد که از مشکلات و کمبودهای شهری مانند اراک بی اطلاع هستند.
مقدسی اضافه کرد: ساختار اداری و سازمانی دولت آنقدر متورم شده که هیات دولت به عنوان مغز اجرایی کشور، نمی‌تواند پاسخگوی این بدنه حجیم باشد. شرکت‌های دولتی عمدتاً ورشکسته هستند و بدون کوچکترین کارآمدی، بودجه را هدر می دهند. بنابراین اصلاح ساختار اداری کشور توسط مجلس نشینان یک امر ضروری است زیرا این ساختار معیوب ،کار را به جایی رسانده که امروز نه هیات دولت رضایت دارد و نه کارمندان و مردم عادی که خواهان خدمات دولتی هستند رضایت آن ها جلب می شود.
می‌خواهیم ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز به سرزمین مادری شان باز گردند
این نماینده مجلس در خصوص عملکرد دوره نمایندگی خود گفت: خدا را شاکر هستم که حتی یک دقیقه در مجلس دهم به رسم امانت داری غیبت نکردم ولی دوستان دیگری بودند که غیبت برای آنها اصلا مهم نبود. بنده به هیچ مصوبه ای بدون مطالعه رای ندادم و مدام با اتاق‌های فکر، کارشناسان و اشخاص صاحب نظر در حوزه سیاست مشورت داشتم.
مقدسی ادامه داد: مجمع نمایندگان استان مرکزی به دلیل حضور نمایندگانی با دیدگاه های سیاسی مختلف ولایی، پایدارچی، اصولگرا، مستقل و اصلاح طلب تضارب آرای فراوان داشت اما اجازه ندادم هیچگاه نظرات مختلف سبب از بین رفتن یکپارچگی آن شود و همواره برای حفظ اتحاد آن تلاش کردم. البته اعتماد بنده به برخی از نمایندگان باعث ضرر و آسیب دیدن من شد اما هیچگاه خورده ای به آنها نگرفتم.
وی افزود: در چهار سال گذشته نمایندگان استان‌های مجاور با داشتن لابی‌های قدرتمند تلاش داشتند تا برخی از شهرستان های استان مرکزی را از آن استان خود کنند اما مجمع نمایندگان با انسجام خود اجازه نداد تا حتی یک سانتیمتر از مرکزی جدا شود و واگرایی شکل گیرد.
نماینده اصلاح‌طلب استان مرکزی در انتقاد به برخی از اقدامات تخریبی تمامیت خواهان برای کاهش حضور مردم در انتخابات مجلس گفت: مجلس جای استراحت، پرونده‌سازی و بدخواهی برای ملت نیست بلکه جای افراد حکیم و خوش طینت است. ما به عنوان یک ایرانی ریشه در خاک کشورمان داریم لذا مانند عده ای به فکر بیرون کردن ملت نیستیم بلکه حتی می‌خواهیم ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز به سرزمین مادری شان باز گردند تا با هم و در کنار هم وطن را آباد کنیم.
مقدسی تاکید کرد: ما نمی‌خواهیم مجلس بدون پشتوانه مردم تشکیل شود زیرا در این صورت دچار بحران هویت می شویم. ما ارزشی تر از آنها هستیم که هم وطن خود را بیرون می‌کنند، بابت همین نمی‌خواهیم یک مجلس ضعیف با حداقل مشارکت مردمی تشکیل شود. عده‌ای از عدم شرکت مردم در انتخابات استقبال می‌کنند زیرا می‌گویند ما همیشه یک حداقل رای داریم و باز هم به مجلس خواهیم رفت اما من به آنها می‌گویم که ورود به مجلس با حداقل رای، سَم است و اگر طرفدار نظام هستید باید برای زدن چنین حرف هایی از مردم عذرخواهی کنید.
وی ادامه داد: هر راه اشتباهی که رفتید شجاعت داشته باشید و برگردید زیرا این کار حماقت نیست بلکه شجاعت و صداقت است‌. توجه کنید که مسیر اصلاح هر چیزی در جامعه باید طبق نظر مردم باشد‌. اصلاح‌طلبان به دنبال این هستند که اداره کشور به دست تندروها نیافتد لذا اگر مردم با صندوق‌های رای قهر کنند به نفع آنان خواهد بود چرا که قهر سبب می‌شود تا تندروهای حداقلی بر مردم مظلوم حداکثری حاکم شوند. البته آنهایی که شعار ولایتمداری سر می‌دهند آگاه نیستند که با حداقلی بودن به کشور کمکی نمی‌کنند.
نمی خواهم بین اصلاح طلبان استان مرکزی اختلافی ایجاد شود
نماینده مردم اراک در خصوص درخواست انتقال حوزه ثبت نامی خود به تهران و بعد انصراف از شرکت در انتخابات گفت: بعد از تایید صلاحیت چهره های شاخص اصلاح طلب در اراک و رد صلاحیتهای گسترده در تهران خلاء بزرگی در این حوزه انتخابیه احساس می‌شد لذا از بنده دعوت شد که به عنوان کاندیدای انتخابات از تهران درخواست انتقال بدهم اما این مسئله با مخالفت هیات نظارت استان تهران روبرو شد.
مقدسی ادامه داد: هدف بنده رعایت اخلاق سیاسی و انتخاباتی است و نمی‌خواستم اختلافی بین اصلاح‌طلبان شهر اراک ایجاد کنم زیرا معتقد هستم که تصمیم شورای عالی سیاستگذاری استان مرکزی در برگزیدن آقایان یوسفی و نعیمی به عنوان کاندیداهای لیست اصلاح طلبان در اراک بسیار خردمندانه بوده و رعایت اخلاق سیاسی برای من از نمایندگی مجلس واجب تر و مهم تر است.
روحانی به اصلاح طلبان پشت کرد و این خطای بزرگ او بود
وی در انتقاد به عملکرد دولت و پشت کردن حسن روحانی به اصلاح طلبان گفت: متاسفانه آقای روحانی ۲۵ میلیون رای کسب کرد ولی بر خلاف وعده های انتخاباتی خود عمل نمود. جناح مخالف چوب لای چرخ دولت می گذاشت اما اصلاح طلبان این چوب ها و چالش ها را از بین می بردند ولی روحانی مخالفان خود را سوار بر امور اجرایی کشور کرد و این خطای بزرگی بود که خیلی دیر متوجه آن شد.
وی ادامه داد: آنهایی که می‌گویند اصلاح طلبان موافق روحانی هستند باید بدانند که ما موافق روحانی قبل از سال ۹۶ بودیم نه آن روحانی که گول خورد و خطاهای بزرگ انجام داد. آقای رئیس‌جمهور باید صادقانه درد و دل خود را به مردم می گفت ولی عدم انجام این کار اشتباه دیگر وی بود. آقایانی که اصلاح‌طلبان را به دفاع از روحانی متهم می‌کنند، بهتر است مرد باشند و نگاه آزاد اندیشی ما را بپذیرند که هرکجا دولت خطاب کرد به آن انتقاد کرده و هر کجا کار درست انجام داد آن را حمایت نمودند.
یوسفی و نعیمی حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان را دگرگون می کنند
عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به اینکه اصلاح طلبان معترض وضع موجود هستند ولی اجازه نمی دهند تا انتقادات آنها دیده شود، اظهار کرد: بنده سالهاست که آقایان «علی یوسفی» و «داود نعیمی» که امروز کاندیداهای لیست اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان هستند را می شناسم و به توانایی های آنها کاملا آگاه هستم به طوری که می‌توانم بگویم یوسفی و نعیمی ده برابر کل نمایندگان یک کمیسیون تخصصی مجلس علم و توانمندی دارند.
وی ادامه داد: علی یوسفی شخص توانمندی در حوزه اجرایی است و در مسائل صنعتی و کشاورزی صاحب نظر می باشد. در سوی دیگر داود نعیمی نیز مدیر با سابقه وزارت آموزش و پرورش بوده که در بازسازی مدارس سراسر کشور نقش بسزایی را ایفا کرده است لذا ویژگی های این دو بزرگوار باعث شده تا از آنها حمایت کند و آبروی خود را برای این کار بگذارم چرا که باور دارم آنها با حضور در مجلس می‌توانند حوزه انتخابیه خود را دگرگون نمایند.
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در پایان اظهار کرد: اصلاح‌طلبان در انتخابات، رقابت سالم انجام می‌دهند و کسی را تخریب نمی‌کنند. رمز پیروزی امروز ما اتحاد علی یوسفی و داود نعیمی است که قطعاً مورد حمایت بنده و جبهه سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان قرار دارد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*