پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۹ مرداد ۱۴۰۰
فرهنگیان بازنشسته باید از یک رفاه نسبی برخوردار باشند
استان مرکزی

فرهنگیان بازنشسته باید از یک رفاه نسبی برخوردار باشند

روزنامه عطریاس
28 بهمن 1398
بازدید: 829
نظرات: 0

دانش نژاد، مدیراسبق روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی:

فرهنگیان بازنشسته باید از یک رفاه نسبی برخوردار باشند

 

مدیراسبق روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: مشکلات فرهنگیان را باید از دو سو مورد بررسی قرارداد. ابتدا مشکلات مربوط به فرهنگیان شاغل و ازسوی دیگر فرهنگیان بازنشسته؛
آرش دانش نژاد افزود: از آنجا که آموزش و پرورش زیربنای توسعه و به خصوص توسعه نیروی انسانی است، مهمترین رکن در هر جامعه ای، معلمان و فرهنگیان هستند. بر این اساس است که نقش معلمان و فرهنگیان نقشی بی بدیل است.
دانش نژاد افزود: توجه به کرامت و منزلت معلمان، یکی از اساسی ترین مسایلی است که باید توسط آحاد مردم و دولتمردان در جامعه مورد توجه قرار گیرد؛ در موازات ان کرامت و منزلت، موضوع معیشت معلمان نیز بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: نگاه بودجه بندی و بودجه ریزی که هر ساله در قانون بودجه تبیین می شود، باید تغییر کند و باید نگاهی باشد که آموزش و پرورش را زیربنا و بستر توسعه ببیند و یک دیدگاه سرمایه ای به آموزش و پرورش داشته باشد و دیدگاه هزینه ای از آموزش و پرورش زدوده شود.
دانش نژاد ابراز داشت: بازنشستگان حوزه آموزش و پرورش که در سنین کهنسالی قرار دارند و دچار کهولت سن هستند، در چنین شرایطی نیاز به منابع مالی، منابع رفاهی و خدمات بیمه ای دارند؛ احتیاج دارند تا منابع مختلفی را برای هزینه های زندگی خود تامین کنند، اما متاسفانه منابع مالی بازنشستگان آموزش و پرورش بسیار محدود است. این نگاه نیز باید تغییر پیدا کند.
وی ادامه داد: باید در مجلس و دولت قوانینی تبیین شود که به این قشر و به افرادی که جوانی خود را در دستگاه تعلیم و تربیت سپری کرده اند و در حال حاضر به سنین کهنسالی رسیده اند، نگاه ویژه داشته باشیم. این نگاه ایجاد نمی شود، مگر آنکه قوانین بسیار محکمی در این راستا تبیین شود.
این فرهنگی بازنشسته ادامه داد: افرادی که وارد مجلس می شوند باید با حیطه آموزش و پرورش آشنا باشند تا بتوانند از این حیث، قوانین خوب و مناسبی را تبیین کنند و این قشر از آحاد جامعه که عمر خود را برای آینده سازان کشور گذاشته اند، بتوانند از یک رفاه نسبی برخوردار باشند.
فردی که از بدنه آموزش و پرورش باشد و به مباحث این سیستم آشنا باشد و از نزدیک و به صورت ملموس با مشکلات فرهنگیان و دستگاه عظیم تعلیم و تربیت آشنا است، می تواند در جایی که به آن قوه مقننه و نهاد قانونگذاری گفته می شود، می تواند حداقل برای تبیین قوانینی که برای فرهنگیان حائز اهمیت است، تاثیرگذار باشد.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*