پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
صدای اعتراض  مردم خنداب و کمیجان می شویم
استان مرکزی

داود نعیمی، کاندیدای اصلاح طلبان در گفت و گو با عطریاس:

صدای اعتراض مردم خنداب و کمیجان می شویم

Virtual editor
29 بهمن 1398
بازدید: 305
نظرات: 0

● برای حمایت از صنایع بزرگ با واردات ماشین آلاتی که در داخل تولید می شوند، مخالفیم
● برای حمایت از کارگران باید آیین نامه های غلط را از دستور کار خارج کرد
● اصلاح وضعیت معیشتی فرهنگیان را دنبال می کنیم
● کشاورزان خنداب و کمیجان را حمایت می کنیم
● رویکردمان تعامل با جهان است

 

عطریاس:
«از افزایش راه های تعامل با جهان امروز باید استقبال کرد»
داود نعیمی، کاندیدای یازدهم دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان در گفت و گو با عطریاس ضمن بیان مطلب فوق در خصوص مسائل روز کشور به ویژه برجام و FATF گفت: بنده با منش اصلاح طلبی و تغییر وضعیت امروز جامعه پا به عرصه انتخابات گذاشته ام لذا با توجه به میثاق نامه اصلاح طلبان، مواضع من نیز نسبت به برجام و اف ای تی اف همان رویکرد تعامل با جهان است که فراکسیون امید آن را دنبال میکرد زیرا اعتقاد داریم که با باز بودن راه های ارتباطی بین ایران و غرب میتوان سرمایهگذاران را به اقتصاد استان دعوت کرد و از علم روز دنیا برای به روز رسانی سیستم های تولیدی استفاده کرد.
برای از بین بردن فساد،
موافق FATF هستیم
نعیمی ادامه داد: مبحث FATF یک موضوع بین المللی برای شفاف سازی مالی و از بین بردن فساد است یعنی همان چیزی که جامعه امروز آن را مطالبه میکنند. از همین رو به نظر بنده با توجه به پذیرش FATF توسط تمام کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، می توان نقش بسزا و مناسبی را در بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم ایفا کرد.
اصلاح وضعیت معیشتی فرهنگیان
را دنبال می کنیم
مدیرکل اسبق آموزش و پرورش استان مرکزی در دولت اصلاحات، ضمن بیان اینکه اصلاح وضعیت معیشتی فرهنگیان باید در دستور کار دولت قرار گیرد خاطرنشان کرد: تعداد قابل توجهی از کارکنان دولت را فرهنگیان تشکیل میدهند که میتوان با پیگیری و نظارت مناسب، «قانون پرداخت نظام هماهنگ» را در حمایت از معلمان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش به مرحله اجرا رساند تا بخش اعظمی از مشکلات این قشر زحمتکش برطرف شود.
نعیمی اضافه کرد: قانون پرداخت نظام هماهنگ در بخش پرداخت حقوق، رفاهیات و صدور احکام فرهنگیان منجر به بهبود وضعیت جامعه فرهنگی کشور می شود.
صدای مردم
خنداب و کمیجان می شویم
نامزد انتخاباتی مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مردم دو شهرستان خنداب و کمیجان در 40 سال گذشته صدای رسایی برای بیان مطالبات خود نداشتند، گفت: گستردگی و جمعیت بالای شهرستان اراک که به تبع مشکلات بسیاری را نیز دارد، سالهاست که انتظارات مردم شهرستانهای خنداب و کمیجان را تحت سایه خود قرار داده است و این موضوع باعث شده که معمولا پس از هر دوره انتخاباتی آنچنان که باید به این دو شهرستان توجه نشود لذا داشتن یک کرسی مجزا در مجلس شورای اسلامی حق مردم خنداب و کمیجان است که البته با محدودیتهایی نیز روبرو است اما به هر سو، جدا شدن حوزه انتخابیه این دو شهرستان از اراک، میتواند در توسعه همه جانبه سه شهرستان موثمر ثمر واقع شود.
از کشاورزان خنداب و کمیجان
حمایت می کنیم
وی اظهار کرد: عدم وجود راههای مواصلاتی مناسب در خنداب و کمیجان سبب شده تا محرومیت های ارتباطی حائز اهمیتی برای این دو شهرستان به وجود آید که برای رفع آن می توان با برخی اصلاحات هندسی در مسیرها به ویژه در گردنه «درمن»، فاصله خنداب تا مرکز استان را حداقل تا 35 دقیقه کاهش داد. از دیگر وجوه مشترک خنداب و کمیجان کشاورزی دیرینه آنهاست که برای حمایت بیشتر از آن، باید موضوع افزایش قیمت خریدهای تضمینی محصولات کشاورزی و باغی را به جد دنبال کرد.
جذب سرمایهگذاری در حوزه «صنایع تبدیلی» در خنداب و کمیجان را دنبال می کنیم
نعیمی افزود: کشاورزی در خنداب و کمیجان دچار چالش های متعددی است که هر یک از این چالش ها باید به شکل تخصصی مورد پیگیری قرار گیرد اما در حالت کلی عدم وجود «صنایع تبدیلی» در این دو شهرستان؛ به توسعه متوازن کشاورزی، باغداری و حتی دامپروری در این دو شهرستان آسیب های فراوانی وارد کرده است لذا به نظر میرسد که برای حمایت از صنعت کشاورزی در خنداب و کمیجان باید توسعه و جذب سرمایهگذاری در حوزه «صنایع تبدیلی» را در دستور کار دستگاههای اجرایی قرار داد که این مهم از جمله وظایف نماینده مجلس خواهد بود.
صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از نقاط قوت آموزش و پرورش
کشور است
عضو لیست انتخاباتی اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان، صندوق ذخیره فرهنگیان را یکی از پتانسیل های قدرتمند برای حمایت از صنایع استان مرکزی دانست و گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از نقاط قوت آموزش و پرورش کشور است به طوری که ثابت می کند فرهنگیان اراده قوی و تاثیرگذاری در عرصه اقتصادی ایران دارند و می توانند برای حل بسیاری از مشکلات جامعه امروز از آنها یاری طلبید البته به شرط آنکه قدر تلاشهای این زحمتکشان دانسته شود.
نعیمی ادامه داد: فعالیت فرهنگیان در تولید و مصرف جامعه اثرگذاری چشمگیری دارد و استفاده از توان آنها در صندوق ذخیره فرهنگیان می تواند گامی به جلو برای افزایش رونق تولید در کارخانه های صنعتی استان باشد. از جمله نمونههای این مهم میتوان به قرارداد شرکت «پتروفرهنگ» از زیرمجموعههای صندوق ذخیره فرهنگیان با کارخانه ماشین سازی اراک اشاره کرد.
برای حمایت از صنایع بزرگ با واردات ماشین آلات مخالفیم
وی با اشاره به اینکه برخی از آیین نامه های غلط سبب آسیب دیدن قشر کارگری در شهر اراک شده است اظهار کرد: برای حمایت از صنایع بزرگ و تولیدی اراک ابتدا باید موانع تولید آنها را از بین برد. متاسفانه طی سالهای گذشته صدور و اجرای برخی آییننامه های غلط در حوزه واردات، لطمههای جبرانناپذیر بسیاری را به رونق تولید در استان مرکزی زده است. درحال حاضر واردات ماشین آلات نو و دست دوم کشاورزی و راهسازی علیرغم وجود ظرفیتهای تولیدی آنها در داخل کشورآزاد است و این آزادی سبب شده تا به کارخانههایی مانند هپکو و کمباین سازی یا حتی واگن پارس آسیب های جدی وارد شود.
برای حمایت از کارگران باید آیین نامه های غلط را از دستور کار
خارج کرد
نعیمی اضافه کرد: برای رفع مشکلات صنایع خرد و بزرگ استان به جای اینکه مدام مدیرعامل آن ها تغییرکند، باید آیین نامه های غلط را از دستور کار خارج کرد و با تصویب قوانین حمایتی در مجلس، وضعیت قشر کارگر را سامان بخشید و رونق تولید را مجددا به صنایع شهر اراک بازگرداند.
کاندیدای اصلاح طلبان در حوزه انتخابی اراک، خنداب و کمیجان در پایان در خصوص حمایت از کسب و کارهای خرد، گفت: قوانینی که در مورد کسب و کارهای خرد اجرایی میشوند، عمدتاً نشان میدهند که این حوزه اقتصادی فاقد متولی کارآمد و آگاه است. مسلماً اگر مجلس از وظیفه پیگیری و نظارتی خود استفاده نماید، می تواند متولی مشخص و صاحب نفوذی را برای حمایت از کسب و کار خرد معین کرد. البته در این بین نباید نفوذ انجمن های محلی و کوچک را نادیده گرفت چراکه اگر وظیفه ساماندهی این موضوع به دست چنین انجمنهای سپرده شود، مردم مستقیما خودشان وارد عرصه تولید و اشتغال خواهد شد و این موضوع به معنای واقعی یعنی حمایت از اشتغال زایی.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*