پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۹ مرداد ۱۴۰۰
علی یوسفی و داود نعیمی به عنوان نمایندگان شهر اراک می توانند صدای اعتراض مردم باشند
استان مرکزی

علی یوسفی و داود نعیمی به عنوان نمایندگان شهر اراک می توانند صدای اعتراض مردم باشند

روزنامه عطریاس
30 بهمن 1398
بازدید: 797
نظرات: 0

خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان:

علی یوسفی و داود نعیمی به عنوان نمایندگان شهر اراک می توانند صدای اعتراض مردم باشند

نماینده اگر صدای اعتراض ملت نباشند، نماینده واقعی نخواهند بود

مردم معترض هستند که چرا مسئولین به آنها دروغ می‌گویند

شعار «معترضیم» نشان دهنده بلوغ اراکی ها است

 

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با حضور در مراسم ستاد جوانان علی یوسفی، کاندیدای اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان، گفت: در حال حاضر پیش از آنکه دیدگاه‌های اصلاح طلبانه خودمان را برای جامعه مطرح کنیم، لازم است تا خود را در معرض تذکر ها و انتقادات مردم قرار دهیم تا بفهمیم آیا لیاقت صفت های با ارزشی چون اصلاح‌طلب بودن را داریم یا خیر.
محمدصادق خرازی تصریح کرد: یکی از دلایل عقب ماندگی و عدم توسعه یافتگی کشور طی ۱۵۰ سال گذشته، احساسی عمل کردن ما ایرانیان در عرصه های مختلف بوده است. در یک قرن گذشته در سرزمین ما مدام فریاد استقلال و آزادی سر داده شد اما سوال اینجاست که چرا این مهم بارها و بارها مورد درک مناسبی قرار نگرفت؟
وی افزود: علل اصلی عقب ماندگی امروز ما به رفتارهای ناهنجار فرهنگی در مسیر تاریخ و وقایع مهم باز می گردد به طوری که باید گفت عدم پیشرفت های امروز بیش از آنکه سیاسی باشد به تعلیم و تربیت جامعه مربوط می‌شود.
دبیرکل حزب ندا، ناهنجاری های رفتاری و بی‌تفاوتی مردم نسبت به سرنوشت خود را اصلی‌ترین خطر برای توسعه یافتگی کشور دانست و گفت: علت سرخوردگی اصلاح‌طلبان در سال ۸۴ دلایل زیادی داشت ولی اگر در همان سال متفکران جامعه نقش اساسی را برای هدایت مردم انجام می دادند و در مقابل قهر سیاسی جامعه می ایستادند، قطعا سرنوشت کشور در ۱۵ سال گذشته تا این حد وخیم و نگران کننده نمی شد. متاسفانه ما در جامعه ایران یک روز قهر سیاسی می کنیم و به انحراف می رویم و فردای آن روز نیز به سازشکاری با قدرت حاکم روی می‌آوریم که این نوع رفتار و تفکر در هیچ کجای دنیا جواب نداده و سرنوشتی جز بدبختی به دنبال نداشته است.

فرار مغزها چندین برابر شده است

وی اضافه کرد: فرار مغزها یکی از درد آور ترین معضلات امروز ایران است که در این دوره چندین برابر شده به طوری که اگر با هر جوانی صحبت کنیم از آرزوهایش برای رفتن می‌گوید و این امر آنقدر وخیم شده که حتی اندیشمندان نیز، آرمانی جز خروج از کشور ندارند.

شفافیت یک اصل در توسعه سیاسی است

خرازی با مطرح کردن این سوال که چرا بزرگان کشور اندیشه‌های خودشان را به نسل جوان تحمیل می‌کنند، اظهار کرد: توسعه اقتصادی یک کشور بدون توسعه فرهنگی اجتماعی آن امکان پذیر نیست. تنها راه قدم برداشتن در مسیر توسعه، هدفدار کردن جامعه است لذا اگر جامعه دارای آلودگی است نباید بر آن سرپوش گذاشت چرا که ایجاد شفافیت یک اصل در توسعه سیاسی به حساب می آید.

شعار «معترضیم» نشان دهنده بلوغ اراکی ها است

مشاور ارشد دولت خاتمی در تقدیر از شعار اصلاح طلبان در شهر اراک گفت: با ورود به شهر اراک و دیدن شعار «معترضیم» اصلاح طلبان به خودم افتخار کردم زیرا این شعار نشان می دهد که اراکی ها به بلوغ سیاسی رسیدند. از شعار معترضیم نباید هراسید بلکه اگر مردانه به آن فکر کنیم در خواهیم یافت که چنین شعاری یعنی قدم گذاشتن در مسیر توسعه چرا که مگر می‌شود در یک جامعه اعتراض وجود نداشته باشد و یا بر اعتراض مردم سرپوش گذاشت؟

نشنیدن صدای اعتراض مردم گناهی بیشتر از عملکرد‌های نامناسب دارد

وی ادامه داد: آنهایی که با چنین شعاری مخالفت می‌کنند، بدانند که نشنیدن صدای اعتراض مردم گناهی بیشتر از عملکرد‌های نامناسب دارد. برگزاری انتخابات هر چهار سال یکبار، بیانگر اعتراضات و دیدگاه‌های مردم جامعه است و نمی‌شود انتخابات را
فرمایشی برگزار کرد و به کسی اهانت نشود.

مصونیت سیاسی یعنی انحراف سیاسی

خرازی خاطر نشان کرد: همه ما در جامعه مسئولیم و هیچکس مصون نیست. مصونیت سیاسی یعنی انحراف سیاسی و ایجاد عقب ماندگی در جامعه رو به پیشرفت. اگر نهج‌البلاغه را خوانده باشید، می دانید که تمام آن پر است از اعتراضات امام علی (ع) نسبت به حاکمان وقت، ولی ایشان در کنار آن که اعتراض می‌کردند فرزندان خود را در سخت‌ترین شرایط برای یاری حاکمان می‌فرستاد. لذا درس می‌گیریم که اعتراض به جای خود باقی است ولی ایستادگی، مقاومت و پرسش گری نیز پابرجاست.

مردم معترض هستند که چرا مسئولین به آنها دروغ می‌گویند

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با اشاره به اینکه اعتراض مردم به معنای دشمنی با اسلام نیست، گفت: مردم در شرایط سخت ایستادگی می کنند تا به قدرت های بزرگ غرب بگویند که ما هستیم و خواهیم بود اما همین مردم نیز معترض هستند که چرا مسئولین به آنها دروغ می‌گویند. متاسفانه ایران مجلس پرسشگر نداشته و حال امروز آن نتیجه همین امر است. ما اشتباه کردیم که از این دولت فرتوت دفاع کردیم اما به هر حال با حضور خود در عرصه انتخابات مجلس اجازه نمی‌دهیم تا یکبار دیگر جامعه به انحراف کشیده شود و حوادث دولت احمدی نژاد تکرار گردد.

نماینده اگر صدای اعتراض ملت نباشند، نماینده واقعی نخواهند بود

وی ادامه داد: مجلس و نماینده ما اگر صدای اعتراض ملت نباشند، نماینده واقعی نخواهند بود. نماینده مجلس زمانی می‌تواند بگوید «من ضامن امنیت جامعه هستم» که صدای اعتراض مطالبه گرانه مردم باشد و این صدا را به گوش حاکمیت برسانند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به منتقدین شعار«معترضیم» اظهار کرد: از شعار معترضیم ناراحت نشوید. این یک افتخار است که جوان ایرانی با صدای بلند و آزاد اعتراض خودش را به سیمای شهر پرده افکند تا به گوش مسئولان برسد. زیرا چنین موضوع نشان دهنده رشد و تعالی مردم استان مرکزی است و می‌توان گفت آنان وارثان به حق امام خمینی (ره) هستند.
خرازی، امام خمینی و آیت اله خامنه‌ای، رهبر انقلاب را معترض واقعی در جامعه دانست و گفت: چرا می‌خواهید ننگ را با رنگ پاک کنید؟ این تفکر شما برای جامعه اصلا مفید نیست. بگذارید تا مردم با عقل و خرد خودشان تصمیم بگیرند چرا که جامعه می تواند سره را از ناسره تشخیص دهد ولی این شما هستید که توانایی درک این موضوع را ندارید.

بدحجابی نتیجه عملکرد مسئولان است

وی ادامه داد: اگر امروز حجاب دختران و خواهران جامعه ما ناقص شده، مقصر آنها نیستند؛ بلکه عملکرد ماست که وضعیت را به اینجا رسانده است. زمانی که مردم خانه نماینده مجلس اسلامی را محل فساد می‌بینند از دین زده می‌شوند اما دین در زمان انقلاب با عملکرد امثال آیت‌اله طالقانی، بهشتی و مطهری شناخته می‌شد.

بگذارید صدای بلند اعتراض مردم شنیده شود

وی افزود: بگذارید صدای بلند اعتراض مردم شنیده شود که اگر امروز نشنویم فردا دیگر مردم امنیت ندارند. ملت بزرگ ایران در بدرقه سردار دلها شهید سلیمانی حماسه آفرید ولی چرا می‌گویید حق اعتراض ندارند؟

من هم معترضم

سفیر سابق ایران در سازمان ملل با اشاره به اینکه باید بپذیریم که اشتباه کردیم و به مسیر اصلاح روی آوریم گفت: من هم مانند تمام ملت معترض هستم زیرا اعتراض حق مسلم انسان‌هاست و اگر چنین نبود انقلاب ایران مثل سایر انقلابها می مرد. تمام ملت هایی که موفق شدند نخبگان و جوانان شان احساس مسئولیت کردند، لذا این احساس؛ رسالت تعیین‌کننده‌ای برای جامعه خواهد بود که نمایندگان آتی باید آن را مشخص کنند.
خرازی در پایان اظهار کرد: بنده فکر می‌کنم آقایان علی یوسفی و داوود نعیمی به عنوان نمایندگان آینده شهر اراک می توانند صدای اعتراض مردم باشند و حنجره خود را برای توسعه اقتصادی و فرهنگی این جامعه هزینه کنند و حتی اگر لازم باشد خونشان را در این راه بدهند.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*