پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۹ فروردین ۱۳۹۹
« قهر یا آشتی»  با تنها مسیر مسالمت آمیز تغییر خواهی
استان مرکزی

فریباآباقری، رئیس شورای اصلاح طلبان استان مرکزی گفت :

« قهر یا آشتی» با تنها مسیر مسالمت آمیز تغییر خواهی

سروش فرهادیان، رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان استان مرکزی: کشاورزان نسبت به نگاه امنیتی در حوزه گندم معترضند

Virtual editor
4 اسفند 1398
بازدید: 239
نظرات: 0

عطریاس: رئیس شورای اصلاح طلبان استان مرکزی در همایش بزرگ فرهنگیان حامی داود نعیمی و علی یوسفی، کاندیداهای اصلاح طلبان از حوزه اراک، خنداب و کمیجان: گفت: امروز قهر کردن با صندوق های رای دوای درد نیست بلکه قهر کردن، راه تغییرخواهی و تحول خواهی را مسدود می کند.
فریبا آباقری تصریح کرد: چه کسی به جز معلمان آنقدر تعهد و آنقدر دلسوزی دارد که بتواند پرچم دار اصلاح گری باشد ،مسیر توسعه، تغییر، تحول و پیشرفت با تلاش شما پیش می رود ؛ و کدام معلم را می شناسید که راه پیشرفت و توسعه و تغییر و تحول را برای دانش آموزان مسدود می کند.
کدام کشور را سراغ داریدکه در زمان کوتاه و‌بدون هیچ هزینه ای و بدون گذشت زمان طولانی به دموکراسی و توسعه اقتصادی و سیاسی دست یافته باشد .
آباقری افزود: هیچ مسیر زودگذری برای تغییر وجود ندارد، اصلاح گری و تغییر خواهی ،مسیری طولانی و بلند مدت است.
انتخاب افراد اصلح در ارکان مختلف قدرت، بخشی از تغییرخواهی و تحول خواهی است ،ما در کشوری هستیم که قدرت، متمرکز و در دستان یک فرد نیست و هر تغییری، مستلزم تغییر و تحول در ارکان مختلف و صرف زمان است.
وی ادامه داد: ما اعتقاد به تغییر خواهی و اصلاح گری مسالمت آمیز داریم، اصلاحات را باید به شکلی پیش ببریم که کار به شورش ها و اعتراضات خیابانی یا به خشونت ها و کشته شدن انسانهای بی گناه کشیده نشود .
شورش های خیابانی که منجر به کشته شدن جوانان این کشور شدو ادامه ی این روند تحولات اقتصادی و سیاسی را به بن بست می کشاند.
درآمدها و حقوق معلمان قابل مقایسه با درآمدهای آقازاده ها و ویژه خواران نیست
داود نعیمی، کاندیدای اصلاح طلب یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تنها راه برون رفت کشور از وضعیت فعلی کشور را تکیه بر توانمندی های داخلی دانست و گفت: طوفان و یخبندان شدیدی اطراف کشور را فرا گرفته است؛تمام تلاش خود را می کنیم که در این یخبندان گرم شویم و راه آن تکیه بر توانایی ها و پتانسیل های درون کشور است. امروز به توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیاز داریم که این امر مستلزم توسعه سیاسی است ، برجام و مذاکرات 1+5 در از بین بردن یخبندان موثر و یاریگربوده اند اما با پیدایش پدیده ترامپ همه چیز برهم خورد.
داود نعیمی، یکی از نقاط ضعف در عملکرد دولت تدبیر و امید را توزیع ناعادلانه بودجه ارگان های مختلف کشور قلمداد کرد و گفت: در بودجه ای که برای سال 1399 تدوین شده بالغ بر 450 هزار میلیارد تومان ماهیت یارانه ای وجود دارد و از سوی دیگر هزاران خانواده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی وجود دارد؛ چنین بودجه ای با این وضعیت یارانه ای چگونه می تواند زندگی خانواده های تحت پوشش را تحول بخشد. هر سال بودجه، مانند سالهای قبل تدوین می شود و مجلس تنها بر روی 30 درصد بودجه تصمیم گیری می کند و 70 درصد بودجه بر اساس منابع بانکها و تسهیلات بانکی است که در مجلس مورد بررسی قرار نمی گیرد و نمایندگان روی آن تحقیق نمی کنند. در صورت راهیابی به مجلس، یکی از وظایف خود را اصلاح ساختار بودجه می دانم و تلاش ویژه ای خود را در این راستا به کار خواهم گرفت.
درآمدها و حقوق فرهنگیان و معلمان به هیچ عنوان در شان آنها نیست و قابل مقایسه با درآمدهای آقازاده ها و ویژه خواران نیست.
وی در پایان صحبت های خود، فرهنگیان و معلمان را یکی از تاثیر گذارترین اقشار جامعه دانست و اظهار کرد: معلم مولد است و تولیدکننده نیروی انسانی است بنابراین تمام تلاش خود را خواهم کرد تا در راستای تصویب و تبیین قوانین مربوط به فرهنگیان و معلمان گام بردارم. در سالهای دولت اصلاحات بهترین زیرساختهای عمرانی و ساختمانی، اقتصادی، معیشتی و رفاهی برای فرهنگیان و دانش آموزان ساخته شد؛ یکی از برنامه های بنده احیای عوارض آموزشی است. در سالهای دولت اصلاحات آموزش و پرورش از عوارض آموزشی برخوردار بودیم که مشمول درصدی از فروش کالاها بود. صدای من صدای فرهنگیان خواهد بود و این افتخار نصیب اراک خواهد شد که این صدا از استان مرکزی در مجلس طنین انداز شود
مردم اراک، بخت یارشان است که حق انتخاب واقعی دارند
دکتر محمود مهرمحمدی رییس اسبق دانشگاه فرهنگیان کشور، ضمن تقدیر و تشکر از حضور داوود نعیمی به عنوان کاندیدای اصلاح طلب حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب گفت: حضور داوود مردم اراک، کمیجان و خنداب، بخت یارشان است که داود نعیمی، کاندیدای اصلاح طلبان موفق شده بدون مشکل و به موقع وارد عرصه انتخابات شده اند؛ ای کاش در سایر حوزه های انتخابیه نیز حضور اصلاح طلبان با مشکل مواجه نمی شد. مردم ما استحقاق زندگی در شرایط بهتر را دارند. باید به مدد حضور افرادی مانند داود نعیمی به سوی شاخص های حکمرانی خوب برویم. صرف تعدد کاندیداها، شرط لازم برای حق انتخاب واقعی نیست بلکه تعدد سلایق، حق انتخاب واقعی را رقم می زند نه تعدد کاندیداها.
وی با انتقاد از عملکرد ضعیف دولت تدبیر و امید در افزایش شاخص های خوشبختی اظهار کرد: چرا باید در شرایطی به سر ببریم که شاخص خوشبختی از سوی سازمان ملل متحد از میان 156 کشور رتبه 117 را داشته باشیم؟ عقلانیت حکمرانی اقتضا می کند انتخابات با تنوع در سلایق و کاندیداها باشد نه تعدد کاندیداها. مردم اراک، بخت یارشان است که حق انتخاب واقعی دارند؛ نمایندگی مردم در مجلس برای داود نعیمی حکم طعمه را ندارد و به دنبال جاه و منزلت نیست.
رییس اسبق دانشگاه فرهنگیان کشور، حضور داوود نعیمی در مجلس شورای اسلامی را بسیار تاثیر گذار و مثمر ثمر دانست و تصریح کرد: نعیمی قدرت چانه زنی بالا و قدرت اغنا دارد و تصمیم گرفته تا از رفاه و آسایش و آرامش زندگی خود بگذرد و به مردم خدمت کند. داود نعیمی امکان حضور موثر در چندین کمیسیون موثر را دارد و در هر کمیسیونی که باشد دغدغه اصلی و جوهره ایشان آموزش و پرورش است. از نعیمی انتظار می رود فراکسیون فراجناحی فرهنگیان را تشکیل دهد تا در راستای نیل به اهداف والای فرهنگیان و رسیدن به مطالبات آنها گام بردارد؛ نعیمی صدای رسای فرهنگیان در مجلس است.
کشاورزان نسبت به نگاه امنیتی در حوزه گندم معترضند
سروش فرهادیان، رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان استان مرکزی در همایش حامیان علی یوسفی و داوود نعیمی اظهارکرد: چرا باید قیمت تمام شده گندم برای کشاورزان ۲۹۰۰ تومان باشد، اما قیمت خرید گندم ۱۷۵۰ تومان؟ و قیمت گندم صادراتی ۴۵۰۰ تومان؟ با چه استدلالی اینگونه با کشاورزان رفتار می کنید؟
رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان استان مرکزی، ضمن اشاره به مشکلات و معضلات فراوانی که کشاورزان با آن مواجه هستند، نداشتن بیمه محصولات کشاورزی را یکی از اصلی ترین خواسته های کشاورزان دانست و گفت: کشاورزان با مشکلات و معضلات فراوانی مواجه هستند که متاسفانه به دلیل سیاست های نادرستی که توسط دولت اتخاذ شده این مشکلات تاکنون مرتفع نشده است؛ صراحتاً اعلام می کنم که کشاورزان بیمه ندارند و بیمه محصولات کشاورزی نیز لطیفه ای بیش نیست.
وی در پایان صحبت های خود، ضمن اشاره به عدم تامین اعتبار صندوق بیمه کشاورزان توسط دولت تدبیر و امید، تخصیص بالاترین میزان یارانه به حوزه کشاورزی را یکی از ملزومات و وظایف اصلی نمایندگان مجلس دانست و تصریح کرد: چرا صندوق بیمه کشاورزان توسط دولت تامین اعتبار نمی شود؟ چرا دولت و نمایندگان مجلس در این زمینه ضعیف عمل کرده اند؟ بالاترین میزان یارانه باید به حوزه کشاورزی اختصاص پیداکند. بنده معتقد هستم که این یارانه را به بخش کشاورزی نمی دهند تا در نهایت یک آقازاده بیاید و تمام پول ها را ببرد.
قرارداد های موقت، برای نیروی کار قراردادی ظالمانه است
علی یوسفی کاندیدای اصلاح طلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع کارگران مطرح کرد: قرارداد های موقت کار برای نیروی کار قراردادی ظالمانه است؛ باید مجلس را متقاعد کنیم که این مسئله حل شود و بنده قول می دهم تا با تمام توان در راستای عملی شدن این امر تلاش نمایم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*