پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۴ مرداد ۱۳۹۹
کرونا  درآمد حمل و نقل عمومی شهر اراک را بیش از ۵۰ درصد کاهش داده است
اجتماعی

مرادی، رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک در گفتگو با عطریاس:

کرونا درآمد حمل و نقل عمومی شهر اراک را بیش از ۵۰ درصد کاهش داده است

Virtual editor
21 اسفند 1398
بازدید: 468
نظرات: 0

30 درصد از ناوگان اتوبوسرانی اراک غیرفعال شده اند

از همان ابتدا نسبت به ضدعفونی اتوبوس های فعال اقدام شد

 

حجت الله مرادی، رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک با بیان این مطلب که کرونا حداقل ۵۰ درصد درآمد حمل و نقل عمومی شهر اراک را کاهش داده است، گفت: با توجه به کاهش ۶۰ درصدی تعداد مسافران در حمل و نقل عمومی  مجبور به غیرفعال کردن  بیش از ۳۰ درصد از ناوگان اتوبوس رانی در سطح اراک شدیم.

مرادی افزود: البته با وجود کاهش این تعداد، همچنان شاهد شکایت بهره بران اتوبوس ها در خصوص کمبود مسافرین و نبود هیچ گونه توجیه اقتصادی برای ادامه فعالیت این ناوگان بوده ایم اما با توجه به اینکه تاکنون دستورالعملی برای تعطیلی ناوگان اتوبوسرانی درون شهری به ما ابلاغ نشده نمی توان برای تعطیلی تمامی ناوگان ها اقدام کرد.

وی در خصوص تمهیدات سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک در پیشگیری از شیوع کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: پس از اولین جلسه شورای تامین استان مرکزی پیش از انتخابات در مورخه چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه، همان شب جلسه ای در شهرداری اراک تشکیل و وظایف محوله اعلام شد و از همان ابتدا نسبت به استقرار اکیپی جهت ضدعفونی تمامی اتوبوس های فعال اقدام شد که همچنان فعالیت این اکیپ ادامه دارد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک در خصوصی ضد عفونی ناوگان تاکسیرانی نیز گفت: یک دستگاه تانکر ۵۰۰ لیتری خریداری و در مرکز شهر مستقر شده است به صورتی که یک اکیپ هر روز پایانه های مختلف تاکسیرانی جهت ضد عفونی ناوگان تاکسیرانی فعال است؛ البته بخش عمده ای از مواد ضدعفونی کننده نیز در بین رانندگان تقسیم می شود.

مرادی ادامه داد: همچنین هر چند شب یکبار نسبت به ضدعفونی و گندزدایی ایستگاههای اتوبوسرانی اقدام  می شود.

وی افزود: به تمامی رانندگان حمل و نقل عمومی توصیه شده حدالمقدور از تبادل پول نقد خودداری کنند و ضمن استفاده از دستکش از انبر های مخصوص استفاده کنند.

مرادی ضمن بیان این مطلب که حذف کامل پول نقد در ناوگان اتوبوسرانی در شرایط حاضر امکان پذیر نیست گفت: در حال حاضر تهیه فراکارت بسیار دشوار شده و درصورت تهیه، هزینه بالایی را برای خرید مردم متقبل می شود. همچنین تفاوت هزینه پرداخت به وسیله فراکارت با پول نقد بسیار کم است؛ بنابراین همچنان شاهد تبادل پول نقد بین مسافرین و رانندگان هستیم که این موضوع در شرایط بحران کرونایی بسیار قابل توجه است.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک  ادامه داد: پیشنهاد افزایش تفاوت قیمت ها برای سال آینده پیشتر به شورای شهر اراک داده شده است. همچنین تدابیری اندیشیده شده تا پرداخت به وسیله تلفن همراه و از  طریق کدهای QR  جایگزین پرداخت پول نقد در تاکسی ها شود.

مرادی گفت: تاکنون هیچ موردی مبنی بر ابتلای رانندگان حمل و نقل عمومی چه در ناوگان تاکسیرانی و چه در ناوگان اتوبوسرانی به ویروس کرونا در سطح اراک گزارش نشده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*