پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۲ خرداد ۱۳۹۹
مرخصی یک‌هزار و ۷۰۳ زندانی در استان مرکزی
اجتماعی

قاسمی، دادستان عمومی و انقلاب اراک، با هدف پیشگیری از ویروس کرونا خبرداد:

مرخصی یک‌هزار و ۷۰۳ زندانی در استان مرکزی

زندانیان تحت نظارت شدید دستگاه‌های امنیتی و انتظامی قرار دارند

Virtual editor
24 اسفند 1398
بازدید: 445
نظرات: 0

دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: زندانیان استان مرکزی که با هدف پیشگیری از ویروس کرونا و با تدابیر لازم به مرخصی فرستاده شدند، تحت نظارت شدید دستگاه‌های امنیتی و انتظامی قرار دارند.
عباس قاسمی افزود: در دو هفته گذشته یک‌هزار و ۷۰۳ زندانی استان مرکزی با بخشنامه رییس قوه قضائیه از ندامتگاه‌های مختلف این استان با هدف پیشگیری از ویروس کرونا به مرخصی رفته‌اند که تمامی این افراد تحت نظارت گسترده قرار دارند.
وی ادامه داد: زندانیانی که به مرخصی فرستاده شده‌اند از بین مجرمان کم و بی‌خطر و افرادی که دارای زمینه بیماری هستند انتخاب شده‌اند اما با این وجود تمامی رفتار و مناسبات اجتماعی آنان تحت نظر قرار دارد و تعدادی نیز باید در ساعت مشخصی از شبانه‌روز خود را به مراجع انتظامی معرفی کنند.
تا کنون حتی یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در ندامتگاه‌های استان مرکزی مشاهده نشده است
دادستان عمومی و انقلاب استان مرکزی بیان کرد: با اجرای برنامه‌های پیشگیرانه از قبیل ضدعفونی کردن درهای ورودی و تمامی بخش‌های ندامتگاه‌ها، افزایش ساعات هواخوری، توجه ویژه به رعایت بهداشت فردی زندانیان و جمع‌آوری کانکس‌ها و دکه‌های پارک جنگلی مجاورت ندامتگاه اراک تا کنون حتی یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در ندامتگاه‌های استان مرکزی مشاهده نشده است.
قاسمی اضافه کرد: دستگاه قضایی در استان مرکزی علاوه بر اجرای برنامه‌های درون و برون دستگاهی خود، با تمام ظرفیت از مصوبات نشست قرارگاه پدافند زیستی این استان حمایت و دستوراتی نیز در این خصوص به نهادها و دستگاه‌های مختلف ابلاغ کرده است.
الزام جایگاه‌های سوخت به سوختگیری
وی بیان کرد: الزام جایگاه‌های سوخت به سوختگیری خودروها توسط اپراتورها، تعطیلی تمامی مراکز عرضه قلیان، پیگیری مقدمات لازم برای افزایش تولید واحدهای مواد ضد عفونی کننده، سازماندهی پنج تیم نظارتی نامحسوس برای نظارت بر تولید و توزیع به قیمت مصوب مواد ضدعفونی کننده، نظارت گسترده بر فعالیت داروخانه‌ها در توزیع اقلام بهداشتی به مردم از مهمترین اقدامات دستگاه قضایی در استان مرکزی در راستای مقابله با گسترش ویروس کرونا است.
دادستان عمومی و انقلاب اراک برگزاری کلاسهای آموزشی برای کارکنان دستگاه‌های مرتبط با دادگستری کل استان، ضدعفونی کردن تمامی حوزه‌های این نهاد از قبیل آسانسورها، کریدور و راه‌پله‌ها، دستگاه‌های خودپرداز، میزها و صندلی‌ها، پنجره‌ها و درب‌های ورودی و استقرار نیروهای متخصص با دستگاه تب‌سنج الکترونیکی مقابل دادسراها را از دیگر اقدامات دادگستری کل استان با هدف پیشگیری از ویروس کرونا عنوان کرد./ایرنا

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*