پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
تعطیلی صنف‌های‌ غیرضروری در  اراک
استان مرکزی

زند، رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در گفتگو با عطریاس خبرداد:

تعطیلی صنف‌های‌ غیرضروری در اراک

موضوع اصلی سلامت جامعه است

Virtual editor
24 اسفند 1398
بازدید: 616
نظرات: 0

عطریاس، شایسته سلامی:

بیست و ششمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی با دستور ویژه مقابله با ویروس کرونا برگزار شد و بر اساس مصوبات این جلسه صنوف غیرضروی تعطیل می شوند.
جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در رابطه با چگونگی نحوه تعطیلی صنوف در استان، گفت: طبق مصوبات بیست و ششمین جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی که در تاریخ 23 اسفندماه سال جاری برگزار شد، مقرر گردید کلیه بازارهای سرپوشیده، مجتمع های تجاری، پاساژها در سراسر استان از تاریخ ۲۵ اسفندماه سال جاری کاملا تعطیل و فقط صنوف قصابی، خبازی، فتیرپزی، قنادی، خواروبارفروشان، آجیل فروشان، لبنیات فروشان، سوپرمارکت ها تجهیزات پزشکی و بهداشتی، میوه فروشان و تره بار، رستوران های بیرون بر، خشکشویی ها و خدمات خودرویی فعالیت داشته باشند.
وی افزود: همچنین مقرر گردید از تاریخ 24 اسفندماه سال جاری با محوریت شهرداری‌ها و حمایت فرمانداران و اعضای شورای تامین شهرستان ها، نسبت به تعطیلی و جلوگیری از فعالیت دست فروشی ها اقدامات لازم به عمل آید و نیروی انتظامی حمایت از شهرداری‌ها را در این حوزه به عمل آورد. طبق این مصوبات دفاتر اسناد رسمی، واحدهای اداری، اتحادیه های صنفی به جز اتاق اصناف از تاریخ ۲۵ اسفندماه سال جاری تعطیل گردند.
زند افزود: فروشگاه ها و اصنافی که فعالیت دارند، مکلف به رعایت موازین بهداشتی بوده و در غیر این صورت با آن برابر قوانین برخورد خواهد شد. همچنین در راستای تامین الکل و ماسک مورد نیاز استان مرکزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین اصناف استان با همکاری و نظارت دانشگاه علوم پزشکی برنامه ریزی و اقدامات لازم را به عمل آورد.
وی ادامه داد: معاونت اقتصادی استانداری در راستای پیگیری و کاهش و رفع مشکلات صنوف در ساختارهای اداری از قبیل دارایی، تامین اجتماع، شهرداری ها بیمه و غیره … اقدامات لازم را به عمل آورد. همچنین در رابطه با تداوم و تامین ارائه اقلام خدمات مصرفی در ایام تعطیلات نوروز، حوزه اقتصادی استانداری برنامه‌ریزی و تدابیر و تمهیدات لازم را اتخاذ نماید.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی اظهار داشت: قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی در راستای اجرایی شدن دستور رئیس جمهور که طی نامه شماره 63292 مورخ ۲۲ اسفندماه سال جاری به استان‌ها ابلاغ شده و برای کنترل خودروها در خروجی شهرستانها دستورالعمل تدوین شده از تاریخ ۲۵ اسفندماه سال جاری، برنامه‌ریزی و تدابیر لازم را اتخاذ نمایند. همچنین فرمانداران تابعه کلیه مصوبات مذکور را در شهرستان‌ها عملیاتی و ضمن اقدامات لازم، تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه را اتخاذ نماید.
زند تصریح کرد: با توجه به مصوبات قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی، اتاق اصناف همچون گذشته در کنار مردم و در کنار بهداشت و سلامت جامعه که یکی از اولویت‌های اصلی این مقطع است هستیم و صنوف نیز از این موضوع استقبال خواهند کرد.چرا که بحث موضوع اصلی سلامت جامعه است از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال جاری تا ۲۹ اسفند ماه کلیه واحدهای صنفی که.که در مصوبه قرارگاه زیستی استان اعلام شده تعطیل خواهند شد. امیدواریم در فروردین ماه سال آینده همراه با تغییر و تحول سال این تغییر نیز ایجاد شود و با یاری خداوند این بیماری را در استان مرکزی مهار کنیم و شادی را به منازل تمامی افراد جامعه هدیه کنیم.
وی بیان داشت: در این مجال از مسئولین دولتی و به ویژه مسئولین بانکها، مجموعه مالیاتی و دارایی، مجموعه تامین اجتماعی و شهرداری خواستارم که این موضوع را به خاطر داشته باشند که اصناف و کسبه در سال جاری با توجه به وضعیت به وجود آمده از شیوع ویروس کرونا به هیچ عنوان نتوانستند فرایندهای عادی شغل خود را در پیش بگیرند و درآمد خاصی را کسب نمایند. در این راستا خواهشمندم با توجه به موضوع پیش آمده به این امر توجه داشته باشند که فرصت کافی و لازم را برای بازپرداخت تسهیلات بانکی، پرداخت مالیاتها، پرداخت حق بیمه ها و همچنین حقوق مربوط به شهرداری نهایت همکاری را با صنوف و کسبه داشته باشند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*