پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۶ خرداد ۱۳۹۹
محققین پتروشیمی شازند موفق به تولید محلول ضدعفونی و گندزدایی الکلی شدند
استان مرکزی

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند خبر داد:

محققین پتروشیمی شازند موفق به تولید محلول ضدعفونی و گندزدایی الکلی شدند

شرکت پتروشیمی شازند پیشرو در عمل به مسئولیت های اجتماعی برای مهار ویروس کرونا

Virtual editor
24 اسفند 1398
بازدید: 564
نظرات: 0

گروه اقتصاد و صنعت :

شرکت پتروشیمی شازند در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و مهار ویروس کرونا در کشور ،در واحد پژوهش و فناوری،اقدام به ساخت و تولید محلول ضدعفونی و گندزدایی الکلی نمود.
این اقدام که توسط محققین واحد پژوهش و فناوری شرکت پتروشیمی شازند و بنا بر دستور و تاکید مدیرعامل شرکت انجام شد در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گرفت و محققین شرکت موفق به تولید محلول ضدعفونی و گندزدایی الکلی در این مجموعه شدند.
ابراهیم ولدخانی در این ارتباط بیان داشت: محلول ضدعفونی و گندزدایی الکلی تولیدی شرکت پتروشیمی شازند جهت ضدعفونی کردن دست و سطوح تهیه شده است.
وی تاکید کرد: این محلول ضدعفونی کننده بر اساس فرمولاسیون مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO) می باشد و بر پایه الکل و افزودنی نرم کننده مجاز تولید شده است.
مدیرعامل پتروشیمی شازند افزود: این محلول در دو پارت و به میزان ۱۰ هزار بطری ۲۵۰ و ۳۵۰ میلی لیتری و به صورت کاملاً رایگان در اختیار پرسنل شرکت و خانواده های آن ها قرار گرفته است؛ همچنین این محلول تولیدی به مراکز بهداشتی و درمانی استان مرکزی، از جمله بیمارستان آیت ا.. خوانساری و همچنین تعدادی از روستاها از جمله روستای کزاز و در صورت نیاز در شهرهای منطقه نیز توزیع می گردد.
پورمحمد، ریاست مجتمع، هندی، روابط عمومی و امور بین الملل و خدمات امور اداری شرکت پتروشیمی شازند نیز همگام با اقدام واحد پژوهش و فناوری شرکت،مسئولیت نظارت و توزیع این محلول تولیدی را به عهده داشته و انجام مذاکرات لازم به منظور دسترسی جمعیت هدف به محلول مذکور را دارند.
روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی شازند در این باره اظهار داشت: این محلول اکنون به عنوان یکی از اصلی تری ملزومات سبد خانوارها در شرایط کنونی کشور که با مشکل کرونا ویروس مواجه است می باشد.
وی بیان داشت: طی روزهای اخیر اکثر از این محلول تولیدی به صورت رایگان در اختیار مراکز درمانی شهر اراک از جمله بیمارستان آیت ا… خوانساری و درمانگاه شازند و نیز کارکنان مجموعه پتروشیمی قرار گرفته است؛ همچنین از این محلول به طور قطع و بر اساس مذاکرات صورت گرفته جهت رفع نیازهای موجود، به بیمارستان ولیعصر اراک نیز تحویل می گردد.
شایان ذکر ضدعفونی کننده‌ها (Disinfectant) مواد ضدمیکروبی هستند که برای از بین بردن انواع میکروب‌های موجود بر روی سطوح مختلف ساخته شده‌اند.
ضد عفونی کردن، فرآیندی فیزیکی یا شیمیایی است که انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها و میکروب‌ها را از بین می‌برد. مواد ضدعفونی کننده، دیواره سلولی میکروب‌ها را از بین می‌برند و یا در سیستم متابولیسم آن‌ها اختلال ایجاد می‌کنند.
ضدعفونی کننده‌ها موادی هستند که یک سطح را همزمان تمیز و عاری از هرگونه میکروب می‌کنند.
این مواد اغلب در بیمارستان‌ها، جراحی‌های دندانپزشکی، آشپزخانه‌ها، حمام، سرویس بهداشتی و شستشوی دست‌ها برای از بین بردن میکروب‌ها و ویروس‌ها استفاده می‌شوند.
طبق گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، ماده ضدعفونی کننده حاوی الکل (مایع ، ژل یا فوم) به محصولاتی گفته می شود که برای استفاده در دست ها و به منظور غیرفعال کردن میکروارگانیسم ها و یا به طور موقت برای سرکوب رشد آنها طراحی شده باشد.
چنین محصولاتی ممکن است حاوی یک یا چند نوع الکل، مواد مرطوب کننده و یا نگهدارنده باشند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*