پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۷ خرداد ۱۳۹۹
فضای مجازی حیاط خلوت بی تعهدها
استان مرکزی

فضای مجازی حیاط خلوت بی تعهدها

Virtual editor
23 اردیبهشت 1399
بازدید: 126
نظرات: 0

موسوی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی از پیگیری جدی تخلفات در فضای مجازی خبرداد:

فضای مجازی  حیاط خلوت بی تعهدها

تخلف مدیران برای بنده نگران کننده و ناخوشایند است

 

عطریاس: رئیس کل دادگستری استان مرکزی برخورد با فساد و فسادستیزی را از اولویت های دستگاه قضا دانست و با بیان اینکه گزارشات خوبی در این راستا به گوش نمی‌رسد و پیگیری و برخورد با این موضوع با شتاب بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: تخلف مدیران برای بنده نگران کننده و ناخوشایند است اما این نگرانی و ناراحتی شخصی سبب نمی شود از تخلف مدیران و یا کارمندان چشم پوشی شود.

فضای مجازی  حیاط خلوت افرادی شده است که تعهدی به دین و شرف ندارند

حجت الاسلام و المسلمین عبدالمهدی موسوی در شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب استان مرکزی اظهار کرد: فضای مجازی گستره عمیقی است که حیاط خلوتی برای افرادی که تعهدی به اخلاق و دین و شرف ندارند شده است. آنها احترامی برای حریم خصوصی افراد قائل نیستند و عفت و اخلاق عمومی را رعایت نمی کنند.

موسوی اضافه کرد: پیگیری و رصد فضای مجازی و تخلفات در این فضا، به صورت جدی توسط دستگاه قضا پیگیری خواهد شد و هیچ رحمی به متخلفی صورت نخواهد گرفت.

تجاوز به حریم انفال از دیرباز وجود داشته است

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد:تخریب و تصرف عرصه های ملی و تجاوز به حریم انفال مختص به یک استان و ویژه این برهه از زمان نیست بلکه متاسفانه این مشکل از دیرباز وجود داشته و سودجویان به حق قانونی  خود اکتفا نکرده و دارایی و توانایی خود را در تجاوز به حریم اراضی ملی که متاسفانه آن هم ناشی از برخی موارد از جمله غفلت و کوتاهی متولیان است،  قرار می دهند.

وی در خصوص مشکل اراضی مربوط به رسول آباد اراک افزود: در راستای رفع مشکلات این حوزه که طولانی و مزمن شده، پیشنهاد بنده بر این است که ظرف یک هفته کارگروهی تخصصی با حضور نماینده شهرداری، نظام مهندسی، ثبت اسناد و جهادکشاورزی با ورود جدی بازرسی و محوریت معاونت پیشگیری از وقوع جرم استان تشکیل و ابهامات موجود بررسی و مشکل با کار کارشناسی و عملیاتی مرتفع شود.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: خروجی این کارگروه باید مبتنی بر عدم تشکیل پرونده قضایی برای این مهم باشد تا در نهایت بتوان این کلاف سردرگم را توسط مسئولان و مدیران استان به نتیجه رساند و این اراضی را تعیین تکلیف کرد چراکه با تشکیل پرونده قضایی با توجه به حجم پرونده‌ها، روند کار طولانی‌تر خواهد شد.

موسوی در راستای رفع تصرف از بستر رودخانه و مسیل ها بیان کرد: این مهم با دستگاه قضایی نیست و طبق تبصره 2 ماده 10 این موضوع را تعیین تکلیف شده و نماینده دادستان صرفا برای رفع و مدیریت تنش‌های ایجاد شده در محل حاضر می‌شود.

وی اضافه کرد: دستگاه قضا یک پشتیبانی جدی از اقدامات قانونی نهادها، ادارات و … دارد تا انفال و سرمایه های ملی احیا شود.

رتبه های اول تا سوم جرائم مربوط به جرائم علیه اشخاص است

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در خصوص مسائل مربوط به رودخانه اراک گفت: دادستان باید به موضوع رودخانه اراک برای تهیه گزارش کامل ورود کند تا میزان تصرفات و مشکلات این بخش مشخص و به متولیان هشدار لازم در راستای پیشگیری از آسیب ناشی از سیل ناگهانی و سایر مشکلات داده شود.

موسوی اضافه کرد: با توجه به بررسی آسیب ها و جرائم استان، تقریبا میانگین رتبه های اول تا سوم جرائم مربوط به جرائم علیه اشخاص است که این موضوع نیازمند آسیب شناسی است.

تشکیل دبیرخانه پرونده های مهم

وی اضافه کرد: در این راستا دادگستری استان برنامه دارد که در بعد برخورد قضایی از ابتدای کار( تحقیقات پلیسی، تعقیب، تحقیق، دستگیری و …) با قاطعیت تمام با این مسائل برخورد جدی داشته باشد چراکه شهروندان باید امنیت داشته باشند. دبیرخانه ای تحت عنوان دبیرخانه پرونده های مهم در استان راه اندازی شده که تمام جزئیات پرونده ها در این دبیرخانه به صورت ویژه بررسی خواهد شد تا بتوانیم در نهایت جرائم را در استان به حداقل برسانیم.

دریافت اجرت المثل از متخلف

وی در رابطه با جرائم مربوط به تخریب و تصرف عرصه های ملی گفت: اقدام اولیه برای مجرمان این حوزه، رفع تصرف و محکومیت به خلع ید و اقدام دوم علاوه بر محکومیت، دریافت اجرت المثل از متخلف است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی افزود: از مردم تقاضا داریم در صورت مشاهده فساد، حتما به دستگاه قضا اعلام کنند، مردم بهترین ناظران و دیدبانان هستند و بدانند گزارش فساد با اتهام زنی فرق زیادی دارد، اعلام فساد نباید در فضای مجازی انجام شود بلکه باید ابتدا به متولی امر گزارش داده شود

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*