پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۷ خرداد ۱۳۹۹
راهپیمایی روز قدس برگزار نمی شود
اجتماعی

راهپیمایی روز قدس برگزار نمی شود

Virtual editor
27 اردیبهشت 1399
بازدید: 137
نظرات: 0

در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی مطرح شد:

راهپیمایی روز قدس برگزار نمی شود

● نماز عید فطر در مسجد اقامه خواهد شد

گروه خبر: سید علی آقازاده استاندار مرکزی در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی از عدم برگزاری راهپیمایی روز قدس خبر داد و گفت: در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص راهپیمایی روز قدس تصمیم گیری و مقرر شد که راهپیمایی روز قدس در شهرهای کشور برگزار نشود. در شهرهایی که وضعیت آنها سفید است مقرر شد که در مصلاها و همزمان با برگزاری نماز جمعه یک مراسم نمادین روز قدس در مصلای این شهرها برگزار شود. البته این رخداد نیز باید با رعایت الزامات بهداشتی انجام شود و هیچ گونه راهپیمایی صورت نگیرد. در استان مرکزی تنها در دو نقطه مصلای شهر خنداب و مصلای شهر جاورسیان این مراسم برگزار خواهد شد.
نماز عید فطر در مسجد اقامه خواهد شد
آقازاده افزود: در خصوص نماز عید فطر نیز مقرر شد که نماز عید فطر در هیچ یک از مصلاها برگزار نشود و برای انجام این رخداد عبادی، مساجد بازگشایی خواهند شد و نماز عید فطر با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی در مسجد تمامی شهرها اقامه خواهد شد.
وی ادامه داد: در خصوص آغاز مجدد فعالیت های اماکن ورزشی مقرر شد بعد از ماه رمضان و در روزهای ابتدایی خردادماه تمرینات تیم های ورزشی آغاز شود و از 17 خردادماه برخی از مسابقات ورزشی می توانند بدون حضور تماشاچی در استان برگزار شوند.
استاندار مرکزی اظهار داشت: رستوران های استان مرکزی نیز بعد از تعطیلات عید فطر فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. هتل ها، مسافرخانه ها و مراکز بوم گردی و همچنین اماکن گردشگری استان مرکزی نیز می توانند با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کنند.
لغو محدودیت دو سوم استفاده از پرسنل در ادارات و دستگاه های اجرایی
آقازاده تصریح کرد: محدودیت دو سوم استفاده از پرسنل در ادارات و دستگاه های اجرایی لغو می گردد و از این پس با تمامی ظرفیت پرسنلی به فعالیت های خود ادامه دهند و حضور پرسنل نیز الزامی باشد.
وی بیان داشت: در خصوص میزان مبتلایان به کورنا کووید 19 در استان مرکزی نسبت به سطح کشور، هر روز رتبه استان در حال بهتر شدن و بهبود است. شرایط استان مرکزی نیمی از میانگین کشوری است و این امر نشان دهنده شرایط نسبتاً خوب استان می باشد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*