پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۷ خرداد ۱۳۹۹
تغییر کاربری‌ و ویلاسازی در استان رشد چشمگیری داشته است
اجتماعی

تغییر کاربری‌ و ویلاسازی در استان رشد چشمگیری داشته است

Virtual editor
29 اردیبهشت 1399
بازدید: 160
نظرات: 0

خیرمند، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی:

 

تغییر کاربری و ویلاسازی در استان رشد چشمگیری داشته است

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: بیش از 70 درصد اراضی استان مرکزی در تملک منابع طبیعی و آبخیرداری استان است و تنها 30 درصد مزروعی است و با این وجود تغییر کاربری‌ و ویلاسازی در استان رشد چشمگیری داشته و باید با جدیت مقابله با این مهم دنبال شود.

محسن خیرمند، افزود: هشت آسیب اجتماعی شایع در این استان شناسایی شده و تمهیدات لازم در راستای مهار آن‌ها اندیشیده شد.

خیرمند، تصریح کرد: بزه‌های مربوط به مواد مخدر و مشروبات الکلی، خشونت و زنان، حوادث جاده‌ای، حاشیه‌نشینی، قاچاق کالا، سرقت، آب و امور اراضی و فضای مجازی مهمترین آسیب‌های اجتماعی شایع شناسایی شده در استان مرکزی  است.

وی ادامه داد: سامان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی متولیان متعددی دارد و شناسایی هشت آسیب برجسته اجتماعی و تعریف نقشه راه برای مشارکت در رفع آن‌ها اقدامی مهم است چرا که وحدت رویه در دستگاه‌های مختلف اجرایی  ایجاد می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: هر یک از آسیب‌های اجتماعی به صورت کارشناسی حوزه‌بندی شده و عوامل شیوع و راهکارهای پیشگیری در نشست‌های تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

خیرمند اضافه کرد: بیش از 70 درصد اراضی استان مرکزی در تملک منابع طبیعی و آبخیرداری استان است و تنها 30 درصد مزروعی است و با این وجود تغییر کاربری‌ و ویلاسازی در استان رشد چشمگیری داشته و باید با جدیت مقابله با این مهم دنبال شود.

وی، ایجاد پایگاه‌های خبری غیررسمی در فضای مجازی را از دیگر مشکلات آسیب‌های شایع در استان مرکزی عنوان کرد و گفت: اگر چه بسیاری از مطالب منتشر شده در این پایگاه‌ها واقعیت ندارند اما شمار قابل توجهی از مطالب نیز صحت داشته و باید با حمایت از اخبار واقعی این پایگاه‌ها زمینه قانونمندی این درگاه‌های مجازی را فراهم کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی بیان کرد:  با حمایت دستگاه قضایی و برنامه‌ریزی دستگاه‌های مرتبط می‌توان پایگاه‌های خبری و کانال های موجود در فضای مجازی را به مرکز مطالبه‌گری مردم از مسوولان تبدیل کرد.

خیرمند افزود: ایجاد وحدت رویه، انسجام و جلوگیری از موازی کاری توسط دستگاه های مرتبط با امور جوانان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تدوین برنامه و راهکاری مدون می تواند در کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر باشد.

استان مرکزی در قلب ایران به دلیل صنععتی بودن و مهاجرپذیری مستعد آسیب اجتماعی است و ستاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و دیده‌بان اجتماعی در این خطه با قوت فعالیت دارد./ایرنا

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*