پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۷ خرداد ۱۳۹۹
منطقه نمونه گردشگری گردو شناسنامه‌دارمی‌شود
اجتماعی

منطقه نمونه گردشگری گردو شناسنامه‌دارمی‌شود

Virtual editor
29 اردیبهشت 1399
بازدید: 188
نظرات: 0

آقازاده، استاندار مرکزی:

منطقه نمونه گردشگری گردو شناسنامه‌دارمی‌شود

 

عطریاس: استاندار مرکزی گفت: در سال جاری منطقه نمونه گردشگری گردو دارای شناسنامه و نقشه می‌شود و در این خصوص نیز 200میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است چرا که بنا داریم طی سال آتی در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی اقدامات موثری انجام دهیم.

سید علی آقازاده در آیین بهره‌برداری از طرح 400هکتاری جنگلکاری روستای سرسختی شهرستان شازند اظهار داشت: در شهرستان اراک دوهزار هکتار جنگلکاری آغاز شده و امید است در فاز نخست طرح جنگلکاری شهرستان شازند  400هکتاری به یک هزارهکتار توسعه یابد و باید گفت که در شهرستان شازند نیز دو واحد تولیدی پالایشگاه و پتروشیمی نیز در راستای مسئولیت اجتماعی خود اقدامات موثری را در این راستا انجام می‌دهند.

وی افزود: ذخیره‌گاه جنگلی بلوط منطقه سرسختی علیا قطعه جامانده از زاگرس است که تاکنون در این منطقه بیش از هزار هکتار نهال و بادامچه کشت شده است و چنانچه بارندگی‌ها ادامه‌دار باشد در این منطقه، جنگل زاگرس ایجاد می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: منطقه ذخیره گاه جنگلی بلوط پهنه وسیعی از استان است که مستعد احیای دوباره دارد و این مهم به واسطه حمایت و تعامل مردم و سازمان‌های مردم نهاد و دوستداران محیط زیست امکان پذیر است و دستگاه‌های اجرایی استان هم قول مساعد می‌دهند که در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکنند.

استاندار مرکزی بیان داشت: در شهرستان اراک و شازند طی امسال و سال گذشته با تعامل و همکاری NGOها در راستای ایجاد و احیای کمربند سبز یک هزار و 500 هکتار جنگلکاری صورت گرفته است و امید است طی سال آتی نیز اجرای طرح های جنگلکاری را با مساعدت مردم و دوستداران محیط زیست با سرعت بیشتری پیش ببریم.

دوهزار و 696 هکتار پارک جنگلی در استان ایجاد شده است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی نیز در این آیین گفت: طی سه دهه اخیر دوهزار و 696 هکتار پارک جنگلی در استان ایجاد شدهاست؛ این در حالی است که طی دو سال اخیر یک هزار و 800 هکتار جنگلکاری صورت گرفته است.

غلامحسین محمدی افزود: در سال 97 از صندوق توسعه ملی در راستای اجرای طرح جنگلکاری 240 میلیارد ریال اعتبار برای استان در نظر گرفته شد  که 32 میلیارد ریال آن به شهرستان شازند اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: سال گذشته 330میلیارد ریال اعتبار به منظور اجرای طرح جنگلکاری به استان تزریق شد که  با مساعدت و تعامل توانستیم این میزان اعتبار را به 500 میلیارد ریال افزایش دهیم که 80 میلیارد ریال آن سهم شهرستان شازند شد.

محمدی با اشاره به اجرای طرح جنگلکاری در شهرستان شازند اظهار داشت: پیش بینی کردیم در سال جاری اجرای طرح جنگلکاری را توسعه بیشتری دهیم و همانند دره گردو در اراک دره بزرگ شازند که به لحاظ روان آب و سیل خیزی، دبی بالایی دارد را توسعه دهیم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*