پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۴ مرداد ۱۳۹۹
تامین نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان مرغ گوشتی بر اساس نرخ دولتی
استان مرکزی

تامین نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان مرغ گوشتی بر اساس نرخ دولتی

Virtual editor
29 اردیبهشت 1399
بازدید: 171
نظرات: 0

ابراهیمی، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس خبرداد:

تامین نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان مرغ گوشتی بر اساس نرخ دولتی

 

عطریاس: سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: علی رغم تخصیص ارز نیمایی به واردات ذرت و سویا، مرغداران براساس نرخ جهانی نهاده مورد نیاز خود را تامین می کنند.
علی ابراهیمی در خصوص تامین نهاده مورد نیاز تولیدکنندگان مرغ گوشتی بر اساس نرخ دولتی گفت: متاسفانه در زمینه پرورش طیور علیرغم اینکه سرمایه گذاری بسیار گسترده ای صورت گرفته و دارای واحد های پیشرفته و مرغداران با تجربهای هستیم اما همواره بروز برخی مسائل باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای آنها می شود.
حمایت شایستهای ازمرغداران صورت نمیگیرد
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرورش دهندگان طیور در یک برهه زمانی به بازار مصرف اطمینان ندارند، تصریح کرد: زمانی که قیمت گوشت مرغ افزایش پیدا میکند پرورش دهندگان مرغ گوشتی با نهادهای نظارتی مواجه میشوند و در شرایطی که شاهد افت قیمت شدید هستند حمایت شایستهای از آنها صورت نمیگیرد.
وی با اشاره به اینکه سازمان پشتیبانی و امور دام می تواند مانع بخش اندکی از زیان مرغداران باشد، ادامه داد: مرغداران در تامین نهادهها نیز هیچگاه اطمینان ندارند و واردکنندگان به صورت مقطعی اقدام به واردات نهاده مورد نیاز پرورشدهندگان مرغ گوشتی میکنند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مشکلات به وجود آمده در زمینه واردات نهاده مورد نیاز پرورشدهندگان مرغ گوشتی ریشه در ارز تخصیصی دارد، عنوان کرد: بهتر است فضای واردات نهاده دامی بهصورت آزاد و رقابتی باشد زیرا مرغداران در تامین نهاده و بازار مصرف بلاتکلیف هستند و برنامه منظم و مشخصی وجود ندارد.
ابراهیمی ادامه داد: ستاد تنظیم بازار به منظور تامین نیاز بازار مصرف مرغ گوشتی همواره بر جوجه ریزی و تولید تاکید میکند اما زمانیکه بازار مصرف کاهش پیدا میکند هیچگونه ابزار حمایتی برای جلوگیری از زیان مرغداران ندارد.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درحال حاظر علیرغم تخصیص ارز نیمایی به واردات نهادههایی مانند ذرت و سویا مرغداران بر اساس نرخ جهانی نیاز خود را در بازار تامین میکنند و سرمایه کشور هدر میرود و دولتمردان در این زمینه بیتوجهی میکنند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*