پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۱ تیر ۱۳۹۹
۲۸۰۰ هکتار از مراتع و جنگل های استان مرکزی سال گذشته در حریق سوخت
اجتماعی

۲۸۰۰ هکتار از مراتع و جنگل های استان مرکزی سال گذشته در حریق سوخت

Virtual editor
17 خرداد 1399
بازدید: 147
نظرات: 0

محمدی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی:

۲۸۰۰ هکتار از مراتع و جنگل های استان مرکزی سال گذشته در حریق سوخت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: حریق هایی که در سطح استان مرکزی چه در سال گذشته و چه در سال جاری رخ داده، تعداد ۱۰۳ فقره به میزان ۲۸۰۰ هکتار از اراضی ملی استان مرکزی بوده است که شامل جنگلها و مراتع بودند، اما با کمک همکاران در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و دیگر همکاران در سایر شهرستانها و همچنین همیاران طبیعت توانستیم این حریق ها را اطفاء کنیم.

عبدالحسین محمدی افزود: در سال جاری بارندگی ها حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است و این امر باعث شده تا گونه‌های یک ساله ما در اکثر مراتع رشد خوبی داشته باشند. به همین منظور از اردیبهشت ماه جلسات متعددی را در راستای اطفاء حریق در سطح استان برنامه‌ریزی و برگزار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: مراتع بحرانی و نیمه بحرانی را مشخص کرده‌ایم. همچنین حجم ظرفیت های شهرستانی، نیروی انسانی، همیاران طبیعت و دهیاران در سال جاری را در مراتع بحرانی و نیمه بحرانی به صورت آماده باش در آورده ایم، تا اگر حریقی اتفاق افتاد در اولین فرصت بتوانیم آن را اطفاء کنیم و از توسعه حریق جلوگیری کنیم.

وی اظهار داشت: در فرایندهای متعددی از ظرفیت بسیج سازندگی استفاده کرده ایم و نتایج ثمربخشی را به دست آورده ایم. در سال جاری نیز در بحث دیده بان منابع طبیعی و بحث اطفاء حریق از ظرفیت این مجموعه استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم سطح حریق را در استان مرکزی کاهش دهیم.
محمدی تصریح کرد: در رابطه با اعزام نیرو به آتش سوزی جنگل های زاگرس، به علت آنکه منطقه آتش‌سوزی شده در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد، اگر نیاز بود استان مرکزی نیز کمک هایی را ارسال کند در اولین فرصت هم از لحاظ نیروی انسانی و هم از لحاظ وسایل و تجهیزات به کمک منطقه خواهیم رفت. استان مرکزی، به عنوان معین برای استان چهارمحال و بختیاری انتخاب نشده است و تنها ۴ استان همجوار آن به عنوان معین انتخاب شده اند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*