پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۱ تیر ۱۳۹۹
مجلس قوانین دست و پاگیر را حذف کند
استان مرکزی

مجلس قوانین دست و پاگیر را حذف کند

Virtual editor
17 خرداد 1399
بازدید: 150
نظرات: 0

فولادوند، فعال حوزه صنعت:

مجلس قوانین دست و پاگیر را حذف کند

 

فعال حوزه صنعت گفت: با توجه به شرایط تحریم و بیماری کرونا طبیعتاً اولویت های مجلس یازدهم باید گشایش اقتصادی باشد. اگر بخواهیم به صورت عملیاتی صحبت کنیم اقتصاد بر پایه نفت پاسخگو نخواهد بود؛ روند صادرات باید تسهیل شده و در حد حرف نباشد.

فعیدرضا فولادوند افزود: زمانی که فشار تحریم وجود دارد، نباید از صنایعی که در چنین شرایطی، به سختی نفس می کشند، انتظار بهره آنچنانی داشت.
نباید مالیات را برای صنعتگران سنگین کرد. گرفتاری های صادرات، ارزهای مختلف نیمایی و … بسیار سنگین هستند و به هر شکلی باید دروازه‌ صادرات را برای رونق اقتصهدی باز کرد.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در راستای رفع انسدادها و گشایش در صادرات اقدامات لازم را انجام دهند. این نمایندگان مردم هستند که باید با واقع نگری به قانون نگاه کنند. جامعه ایران، قانون زده است و هر موضوعی را به شکل کامل و رمانتیک آن می خواهد.
نمایندگان مجلس باید قانون هایی که مانند تار عنکبوت اقتصاد را در هم پیچیده است را تسهیل کنند و قوانین دست و پاگیر را کنار بگذارند.

این فعال حوزه صنعت اظهار داشت: نمایندگان اگر قوانین دست و پاگیر را از پای دولت و سیستم باز کنند، کفایت می کند.
مجلس باید در چنین شرایطی بیشتر به کمک صنعت بیاید. چرا که تنها راه رهایی از شرایط موجود و بحث تامین معیشت مردم به غیر از پوپولیست است و باید دست و پای تولید را از قانون های تار عنکبوتی باز کرد.

وی ادامه داد: در چهار سال پیش رو هر کسی پا به میدان گذاشته باید ایثار کند.
فولادوند تصریح کرد: صنایع مادر کشور باید در همکاری با صنایع کوچکتر رواداری بیشتری داشته باشند و در چنین شرایطی تنها به عرضه در بورس و سود سهام بالا توجه نکنند و تهیه مواد اولیه را برای صنایع پایین دستی آسان تر و ارزان تر کنند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*