پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۷ مهر ۱۳۹۹
قیمت مصوب مرغ 15 هزار تومان است
استان مرکزی

فرخی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی:

قیمت مصوب مرغ 15 هزار تومان است

کمیته نظارت بر عرضه و قیمت مرغ در استان مرکزی تشکیل شد

Virtual editor
7 تیر 1399
بازدید: 240
نظرات: 0

عطریاس:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: کمیته‌ای متشکل از صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و دفتر امور اقتصادی استانداری در استان تشکیل و کار نظارت بر قیمت و عرضه مرغ را رصد و در صورت نیاز اقدام به قیمت‌گذاری خواهند کرد.
سعید فرخی در نشست فوق‌العاده ستاد تنظیم بازار استان مرکزی که با موضوع بررسی وضعیت تامین، توزیع و قیمت گوشت مرغ در سطح استان برگزار شد، تصریح کرد: طی چند روز گذشته قیمت مرغ افزایش چشمگیری داشت که تحلیل‌ها نشان می‌دهد جوجه‌ریزی به دلیل عدم تقاضا، بسته‌ شدن تالارها و کم شدن مراسم‌ها در فروردین ماه به دلیل شیوع کرونا با کاهش شدید مواجه شد و اخیرا به دلیل افزایش تقاضا با توجه به برگزاری مراسم‌ها قیمت مرغ افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: قیمت مصوب مرغ به ازای هر کیلو 15 هزار تومان است اما در روزهای اخیر با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب عرضه می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی با بیان اینکه قیمت مرغ در استان پایین‌تر از کشور است، ادامه داد: تاکید بر این است مرغ به اندازه نیاز و وفور در اختیار مردم قرار گیرد و قیمت آن در سطح استان همچنان پایین‌تر از سطح کشور باشد.
فرخی گفت: کمیته‌ای متشکل از صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و دفتر امور اقتصادی استانداری در استان تشکیل و کار نظارت بر قیمت و عرضه مرغ را رصد کنند تا در صورت نیاز اقدام به قیمت‌گذاری کند.
وی همچنین از عرضه گوشت مرغ منجمد توسط شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد و بیان کرد: ذخایر خوبی از مرغ منجمد در استان وجود دارد که کار توزیع آن به زودی آغاز خواهد شد.
معاون استاندار مرکزی گفت: پیش‌بینی می‌شود طی چند روز آینده قیمت مرغ به قیمت مصوب برسد، ضمن اینکه از روز چهارشنبه تاکنون نیز شاهد کاهش هزار تا هزار و 500 تومانی قیمت مرغ بودیم.
فرخی بیان داشت: قیمت نهاد‌ه‌ها نیز در قیمت مرغ بی‌تاثیر نیست، وضعیت قیمت نهاده‌ها شرایط را برای مرغ‌دار سخت کرده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*