پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۹ مرداد ۱۴۰۰
خطر در کمین پاساژهای “طلا” و ” سعادت “
اجتماعی

اله داد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نسبت به ایمن نبودن سیستم برق کشی مجتمع های بزرگ تجاری اراک هشدار داد:

خطر در کمین پاساژهای “طلا” و ” سعادت “

● اگر اتفاق ناگواری رخ دهد خسارات اصلی متوجه کسبه و مالکان است

روزنامه عطریاس
9 تیر 1399
بازدید: 236
نظرات: 0

گروه خبر:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: تعداد بیش از 50 درصد از مجتمع های بزرگ تجاری و پاساژها تا به امروز با مشارکت کسبه و صاحبان املاک آنها ایمن سازی شده اند. پاساژهای اسلامی، جلالی، طبائیان، اتحاد به علت آنکه مسئولیت بخشی از تأسیسات برقی تا ورودی اتاق برق آنها با مجموعه شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی است ایمن سازی شده اند.
محمد اله داد تصریح کرد: مسئولیت داخل مغازه ها، سقف و روشنایی این اماکن با کسبه و مالکان این پاساژها است؛ با فعالیت ها و اقدامات انجام شده از یک سو بخشی که مربوط به مجموعه شرکت توزیع نیروی برق بوده اصلاح شده و از سوی دیگر نیز به طور همزمان کسبه و مالکان کابل کشی ها و روشنایی های داخلی را اصلاح کردند و ایمن سازی انجام شده است.
تجمیع و همراه کردن مستاجران با مشکلاتی همراه است
اله داد در گفتگو با عطریاس افزود: ایمن سازی برخی از پاساژها و مجتمع های تجاری دیگر مانند طلا و سعادت هنوز به طور کامل انجام نشده است. در رابطه با این اماکن، شهرداری و آتش نشانی پیگیری های لازم را انجام داده اند و دادستانی نیز دستورات لازم را در این خصوص صادر کرده است؛ بر همین اساس اقدامات خود را برای اصلاح شبکه برق این اماکن انجام داده ایم. موضوع اینجاست که برخی از کسبه این پاساژها مستأجر هستند و صاحب املاک نیستند، به همین منظور تجمیع و همراه کردن آنها با مشکلاتی همراه است. امیدواریم سایر پاساژها و مجتمع های تجاری مانند طلا و سعادت را نیز که نسبتاً خطرناک هستند، بتوانیم با همراهی و همکاری کسبه و مالکان، هرچه سریعتر ایمن سازی آنها را نیز انجام دهیم تا شاهد اتفاق ناگواری نباشیم.
آتش نشانی و شهرداری اقدامات لازم برای پلمپ را انجام دهند
وی ادامه داد: نکته اصلی اینجاست که مجتمع های تجاری و پاساژها دارای کسبه و مالکان خصوصی هستند و در حقیقت یک سوی این فرایند همین افراد هستند. البته این نکته را نباید دور از ذهن داشت که برخی از دستگاه های اجرایی مانند آتش نشانی و شهرداری باید مراقبت های لازم را انجام دهند و همچنین تذکرات و اخطارهای لازم را ارائه دهند، مهلت برای اصلاح بدهند و حتی اگر ایمن نباشد اقدامات لازم برای پلمپ را انجام دهند. دستگاه های اجرایی تنها می توانند اقدامات قانونی انجام دهند و نهایتاً پلمپ کنند و اجازه فعالیت ندهد. با این اقدام اتفاق خاصی رخ نمی دهد و باز هم پتانسیل خطر وجود دارد. به هر حال کسبه و مالکان حقیقی و خصوصی و افرادی که در مجتمع های تجاری و پاساژها سهم دارند، باید همراهی های لازم را انجام دهند. اگر اتفاق ناگواری رخ دهد خسارات اصلی متوجه کسبه و مالکان است و در نهایت کسبه بنابراین این مالکان هستند که باید به جمع بندی برسند تا فعالیت های ایمن سازی انجام شود.
اصلاحات و ایمن سازی بازار تاریخی اراک انجام شده است
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اظهار داشت: حتی بازار تاریخی اراک که تعداد بسیار بالایی از کسبه را در خود جای داده و به خصوص اینکه بافت قدیمی است و کار کردن در این مجموعه بسیار سخت است، توانستیم در فاز نخست اصلاحات و ایمن سازی میان مدت را انجام دهیم و در حال حاضر اقدام اساسی اصلاح کانال و بردن تجهیزات به زیرزمین و کانال را آغاز کرده ایم. با این اقدامات بخش قابل توجهی از فعالیت های ایمن سازی در مجموعه بازار تاریخی اراک انجام شده و تأسیسات آب، مخابرات و حتی آتش نشانی نیز در این کانال تعبیه شده است و گام به گام به جلو می رویم.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*