پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۹ مرداد ۱۴۰۰
کاهش ۴۷ درصدی صادرات کالا
استان مرکزی

حسینی، مدیرکل گمرکات استان مرکزی خبرداد:

کاهش ۴۷ درصدی صادرات کالا

120 میلیون دلار انواع کالا در سال جاری از گمرکات این استان به مقصد ۵۲ کشور جهان از جمله عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و آذربایجان صادر شده‌ است

روزنامه عطریاس
9 تیر 1399
بازدید: 392
نظرات: 0

عطریاس:

مدیرکل گمرکات استان مرکزی گفت: : صادرات کالا از استان مرکزی به خارج از کشور به‌دلیل شیوع کرونا و کاهش قیمت نفت در سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل از نظر وزنی ۲۳ و ارزشی ۴۷ درصد کاهش دارد.
اسماعیل حسینی افزود: ۱۲۰ میلیون دلار انواع کالا در سال جاری از گمرکات این استان به مقصد ۵۲ کشور جهان از جمله عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و آذربایجان صادر شده‌ است.
حسینی ادامه داد: ۲۹۴این کالاها به وزن هزار و ۱۶۵ تن شامل انواع هیدروکربورها، پلی اتیلن سنگین، آبمیوه و رانی، بلور، پلی اتیلن سبک خطی، قوطی آلومینیومی، دستمال کاغذی، مقاطع فولادی (ناودانی)، تیر برق و شمش آلومینیوم بوده که امسال از گمرکات استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد.
وی خاطرنشان کرد: صادرات کالا از استان مرکزی به خارج از کشور به‌دلیل شیوع کرونا و کاهش قیمت نفت در سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل از نظر وزنی ۲۳ و ارزشی ۴۷ درصد کاهش دارد.
حسینی گفت: ۲۵ هزار و ۸۳۹ تن کالا به ارزش ۵۵ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۲۲۷ دلار نیز در این مدت به استان مرکزی وارد شده‌است.
وی ادامه داد: فویل آلومینیومی، مواداولیه تولید پوشک، پاکت آبمیوه و بسته‌بندی، ماشین‌آلات و اجزاء و قطعات، دو اتیل هگزانول، کنسانتره، بطری شیشه‌ای، مواد اولیه تولید سیگار، موز سبز و اسانس بهداشتی از جمله عمده کالاهای وارد شده به استان مرکزی در این مدت بوده‌ است.
مدیرکل گمرکات استان مرکزی افزود: این کالاها از مبدا ۳۸ کشور جهان از جمله چین، ترکیه، امارات متحده عربی، هند و تایوان به این استان وارد شده‌ است.
حسینی گفت: ۱۳۳ پرونده قاچاق کالا به ارزش ۸۶ میلیارد و ۷۶۹ میلیون و ۶۰۴ هزار ریال از ابتدای سال جاری تاکنون در گمرکات استان مرکزی تشکیل شد که از نظر ارزش ۴۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش و از نظر تعداد هشت درصد افزایش داشته‌ است.
وی اظهارداشت: درآمد امسال گمرکات استان مرکزی ۱۵۳ میلیارد و ۲۶۶ میلیون ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۹درصد کاهش دارد.
مدیرکل گمرکات استان مرکزی افزود: میزان درآمد مالیات بر ارزش افزوده گمرکات این استان نیز در این مدت ۱۴۰ میلیارد و ۷۴۲ میلیون ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۴ درصد کمتر شده است.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*