پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۹ مرداد ۱۴۰۰
زدن ماسک از ۱۵ تیر اجباری می شود
اجتماعی

اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی:

زدن ماسک از ۱۵ تیر اجباری می شود

کرونا تمام نشده و همچنان قربانی می‌گیرد

روزنامه عطریاس
9 تیر 1399
بازدید: 399
نظرات: 0

عطریاس:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: زدن ماسک از ۱۵ تیرماه جاری در بیرون از خانه اجباری است و مقرراتی نیز برای برخورد در این خصوص اندیشیده شده است. رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح خرد و کلان در این استان کمرنگ شده و همه باید بدانند کرونا تمام نشده و همچنان این بیماری خطرناک قربانی می‌گیرد.
بهروز اکرمی در نشست قرارگاه پدافند زیستی استان مرکزی در اراک افزود: مردم و مسئولان استان نسبت به ویروس کرونا روند عادی انگاری را در پیش گرفته‌اند و این امر موجب شیوع مجدد ویروس بیماری شده است.
مردم و مسئولان زندگی با کرونا را یاد بگیرند
وی ادامه داد: مردم و مسئولان باید زندگی با کرونا را یاد بگیرند؛ زمان مهار این بیماری مشخص نیست و تاکنون هیچ درمان قطعی و واکسنی برای آن پیدا نشده است.
وی عنوان کرد: هم‌اکنون هیچ تصمیمی برای اعمال محدودیت و تعطیلی در صنوف وجود ندارد و باید اقتصاد با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی پیش رود اما اگر مردم رعایت نکنند و به مرحله بحران نزدیک شویم، به طور قطع محدودیت‌ها اعمال می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، زدن ماسک از ۱۵ تیرماه جاری در بیرون از خانه اجباری است و مقرراتی نیز برای برخورد در این خصوص اندیشیده شده است.
اکرمی تاکید کرد: زدن ماسک و پوشیدن دستکش از سوی کارمندان و کارگران و ضدعفونی کردن مستمر ادارات و دستگاه‌های اجرایی، کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلف تکلیف مدیران و مسئولان هر دستگاه است و اگر تخلفی مشاهده شود مدیر آن مجموع باید پاسخگو باشد.
وی گفت: اولویت تولید ماسک، دستکش و الکل در استان مرکزی تامین نیازهای استان است و در این راستا کمیته اضطراری با ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در این استان شکل می‌گیرد.
گزارش تیم‌های نظارتی به صورت روزانه اعلام شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: تیم‌های نظارتی ویژه‌ای در اراک برای بحث رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نقاط مختلف این شهر با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مربوطه شکل گرفته که این تیم‌ها در سایر شهرستان‌های استان نیز باید با الگوگیری از اراک شکل گیرد و احکام مسئولان شهرستان‌ها از سوی فرمانداران صادر می‌شود و باید گزارش تیم‌های نظارتی به صورت روزانه به قرارگاه پدافند زیستی اعلام شود.
اکرمی اظهار داشت: زدن ماسک و ضدعفونی مستمر در واحدهای صنفی نیز اجباری است و هیچ واحدی اجازه ورود افراد بدون ماسک را ندارد.
نظارت بر پارک‌ها و بوستان‌ها نیز برعهده شهرداری‌ها است
وی تصریح کرد: وضعیت آرامستان اراک برای تعطیلی یا باز بودن منوط به تصمیم دانشگاه علوم پزشکی اراک است و هر تصمیمی که این دانشگاه اخذ کند، مصوبه پدافند زیستی محسوب می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: برگزاری جشن‌های مذهبی در مصلی اراک نیز منوط به تصمیم‌گیری دانشگاه علوم پزشکی اراک است و بحث نظارت بر پارک‌ها و بوستان‌ها نیز برعهده شهرداری‌ها است.
اکرمی عنوان کرد: بحث رعایت فاصله اجتماعی در بازار روزها نیز امری ضروری است و شهرداری باید فضای بیشتری را به این بازارها اختصاص دهد.
امکان تعطیلی روزبازارها وجود ندارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: شهرداری باید در راستای وضعیت روزبازارها اقدامات لازم مقابله با ویروس کرونا را با جدیت انجام دهند.
سعید فرخی افزود: فضای برپایی روز بازارها باید افزایش یابد تا بحث فاصله گذاری اجتماعی ایجاد شود زیرا امکان تعطیلی آنها وجود ندارد و باید برنامه‌های آگاهی دهنده به مردم افزایش یابد.
برخی دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را ندارند
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی هم گفت: ۲۰ تیم دو نفره با همکاری تشکل‌های مردم نهاد و مرکز بهداشت این استان برای نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اراک تشکیل شده و شهر به ۲۶ منطقه در این خصوص تقسیم شده است.
سید احمد سجادی افزود: برای نظارت ویژه و مستمر این تیم‌ها ۲۱ دستگاه خودرو از ادارات استان مرکزی درخواست شده که تاکنون تنها ۶ دستگاه محقق شده و جای تاسف دارد در زمانیکه که اقدامی برای ارتقای سلامت مردم و جامعه در دست اجرا است، برخی دستگاه‌های اجرایی در تامین خودور همکاری لازم را ندارند.
محلات و خمین در وضعیت نارنجی به سمت قرمز قرار دارند
معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی نیزدر این نشست گفت: بر اساس آخرین آمار و بررسی‌های صورت گرفته، شهرهای آشتیان، تفرش، خنداب، دلیجان، شازند و کمیجان در وضعیت سفید، شهرهای اراک، زرندیه، ساوه و فراهان در وضعیت زرد و شهرهای محلات و خمین در وضعیت نارنجی به سمت قرمز قرار دارند.
دکتر « جواد نظری» افزود: تلاش‌های زیادی برای رسیدن به وضعیت قابل قبول در بیماری کرونا در استان مرکزی انجام شده اما در روزهای اخیر به دلیل عادی انگاری مردم و توجه نکردن به رعایت پروتکل‌های بهداشتی آمارها رو به افزایش است.
وی بیان کرد: بحث نظارت بر بخش‌های مختلف در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی امری ضروری است و باید این بخش بیش از پیش تقویت و مورد توجه قرار گیرد.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*