پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۸ مرداد ۱۳۹۹
اراک به سمت وضعیت نارنجی  حرکت می کند
اجتماعی

جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در گفتگو با عطریاس:

اراک به سمت وضعیت نارنجی حرکت می کند

Virtual editor
13 تیر 1399
بازدید: 244
نظرات: 0

گروه خبر:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: وضعیت استان مرکزی در خصوص کرونا خوب نیست. تعداد بستری های بیماران مبتلا به کرونا و تعداد مرگ و میرهای ناشی از این بیماری در حال افزایش است.
اراک به سمت وضعیت نارنجی حرکت می کند
دکتر سید محمد جمالیان در گفتگو با عطریاس افزود:پیش بینی های موجود نیز چندان خوب نیست و این پیش بینی ها نیز حاکی از آن است که در روزهای آینده نیز شاهد افزایش بستری ها و همچنین افزایش مرگ و میرهای ناشی از این بیماری باشیم. وضعیت شهرستان های محلات و خمین نارنجی است و به سمت قرمز شدن در حال پیشروی است. شهرستان اراک به سمت وضعیت نارنجی حرکت می کند.
در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی با اعمال زور و قانون محدودیت ها را بازمی گردانیم
جمالیان در ادامه افزود: آن چیزی که وظیفه شهروندی است و نقش های اجتماعی مردم محسوب می شود متأسفانه رعایت نمی شود. به شدت نیازمندیم همه مردم همکاری های لازم را داشته باشند و در نهایت اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، مجبور هستیم با اعمال زور و قانون و اجبار محدودیت ها را بازگردانیم. با وضعیتی که مشاهده می شود و مردم و افراد جامعه همکاری نمی کنند، مطمئناً هیچ راه دیگری وجود نخواهد داشت جز اینکه دوباره اعمال محدودیت ها را بازگردانیم و علیرغم میل باطنی هیچ چاره دیگری وجود ندارد.
وی ادامه داد: بازدیدها از رستوران ها اعمال می شود و با توجه به مشاهدات انجام شده رستوران ها و به خصوص تالارها پروتکل های لازم را رعایت می کنند و ظرفیت پذیرایی را از 50 درصد افزایش نمی دهند. اما متأسفانه مهمانان از زدن ماسک خودداری می کنند و فاصله اجتماعی را نیز رعایت نمی کنند. تا زمانی که مردم و افراد جامعه وضعیت را جدی نگیرند و در مهمانی ها و جشن های عروسی حضور یابند و از ماسک زدن خودداری کنند، این موضوع ادامه خواهد یافت.
موضوع برگزاری مراسم ها را مجدداً مطرح خواهیم کرد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر در شورای پدافند هیچ گونه مصوبه ای به جز مسائل آموزشی نداشته ایم و اکثر فعالیت ها در حوزه بازدیدها و تذکرات بوده است. در خصوص اینکه بخواهیم به صورت قانونی از برگزاری مراسم های عزا و عروسی جلوگیری کنیم، فعلاً هیچ گونه مصوبه ای به تصویب نرسیده است. در جلسه آتی پدافند زیستی استان مرکزی موضوع برگزاری مراسم ها را مجدداً مطرح خواهیم کرد و باید منتظر این امر باشیم که چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد. مشکلات بیان خواهد شد و باید دید که تصمیم مسئولین چه خواهد شد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*