پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۸ مرداد ۱۳۹۹
کرونا در شهرستان ساوه افزایش چندانی نداشته است
اجتماعی

میرزایی، فرماندار ساوه:

کرونا در شهرستان ساوه افزایش چندانی نداشته است

Virtual editor
14 تیر 1399
بازدید: 244
نظرات: 0

گروه خبر:

فرماندار ساوه گفت: هم اکنون شهرستان ساوه در خصوص بیماری کرونا در وضعیت زرد قرار دارد. البته وضعیت ساوه سفید بوده و در روزهای اخیر وارد وضعیت زرد شده است. به همین دلیل نظارت ها را تشدید کرده ایم که نیاز به فعالیت های بیشتری دارد. آگاهی بخشی در این خصوص را در سطح شهرستان افزایش داده ایم. با این حال شهرستان ساوه در وضعیت بدی قرار ندارد.
علی میرزایی در گفتگو با عطریاس افزود: آمار کرونا در شهرستان ساوه چندان افزایش پیدا نکرده که بخواهد جای نگرانی به وجود بیاورد. در این راستا باید برای برگشت به وضعیت سفید، تلاش کرد و فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی هم از سوی شهروندان و هم از سوی واحدهای صنعتی و تولیدی رعایت شود.
وی ادامه داد: هر چند که در سطح کشور شاهد افزایش و شیوع بیماری هستیم، اما در شهرستان ساوه بر اساس پروتکل هایی که وجود دارد و در حال انجام است وضعیت نسبتاً خوبی داریم اما معتقدم اقدامات انجام شده کافی نیست.
وی ادامه داد: تمامی نگاه ها بر روی بهداشت متمرکز است و احساس می شود که باید در حیطه های بهداشتی فعالیت ها انجام شود. ارتقاء شاخص های بهداشتی در سطح شهرستان و افزایش آگاهی های مردمی با جدیت انجام می شود و نمونه گیری ها در حال افزایش است. دانشکده علوم پزشکی ساوه برنامه هایی را در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا پایه ریزی کرده و در حال انجام است. همچنین بیمارستان های چمران و مدرس آمادگی کامل برای درمان افراد مبتلا به بیماری را دارد.
برخوردهای لازم با بسیاری از واحدها انجام شده است
میرزایی تصریح کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی به خصوص در نواحی کارگری و صنعتی مورد بازدیدهای سرزده قرار گرفته اند و پیگیری و نظارت های لازم در این راستا انجام می شود. همچنین برخوردهای لازم با بسیاری از واحدها انجام شده و نظارت ها تشدید شده است و در این رابطه با برخی از واحدهای متخلف و افرادی که رعایت نمی کنند برخوردهای بسیار جدی می شود.
در برخی تفرجگاه ها محدودیت هایی ایجاد کرده ایم
وی افزود: در تمامی ادارات شهرستان ساوه و همچنین از سوی شهروندان فعالیت ها و اقدامات لازم به خصوص فاصله گذاری های اجتماعی و اجرای پروتکل های بهداشتی به خوبی در حال انجام است؛ محدودیت هایی را نیز در برخی تفرجگاه ها و برخی از مراکز به خصوص محیط های سربسته ایجاد کرده ایم. همچنین در بسیاری از محلات گندزدایی ها و سمپاشی ها کماکان ادامه دارد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*