پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
تنها یک اداره تسهیلات کرونایی را پرداخت کرده است
اجتماعی

آبایی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در گفتگو با عطریاس:

تنها یک اداره تسهیلات کرونایی را پرداخت کرده است

روزنامه عطریاس
17 تیر 1399
بازدید: 263
نظرات: 0

گروه اقتصاد، زهره صادقی:
۶۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات آسیب کرونا به استان مرکزی ابلاغ شده است که تاکنون، تنها اداره راهداری در این زمینه پرداخت داشته است؛ آن هم به چند مورد از تاکسی داران و رانندگان ؛ و هنوز پرداخت چندانی صورت نگرفته است.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در گفتگو با عطریاس با بیان مطلب فوق اظهار داشت: ادارات بسیاری در بحث پرداخت تسهیلات کرونا با مشاغل خسارت دیده مرتبط هستند که مسئولیت ساماندهی مشاغل خسارت دیده را دارند.
۱۷۹۵۴ شغل مشمول آسیب های ناشی از کرونا شده اند
وی ادامه داد: تعداد ۱۷۹۵۴ مورد شغلی مشمول آسیب های ناشی از کرونا شده اند که ۱۷۲۶ مورد به سازمان صمت، ۱۹۰ مورد مربوط به بهزیستی، ۱۷۷ مورد به بهداشت درمان و آموزش پزشکی، ۶۸۸ مورد مربوط به آموزش و پرورش و ۳۳ مورد به اداره ورزش و جوانان استان مرتبط است.
آبایی گفت: همچنین ۵۲ مورد از مشمولان مربوطه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۴۸ مورد مربوط به دانشگاه ها و مراکز زیرمجموعه وزارت علوم و تحقیقات، ۱۴۷ مورد مربوط به اداره کل میراث فرهنگی و ۲۲ مورد مربوط به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان است.
پرداختی ها به رقم قابل توجهی نرسیده است
وی تصریح کرد: تسهیلات کرونا از طریق ۱۵ بانک دولتی و خصوصی پرداخت می شود که هنوز این پرداختی ها به رقم قابل توجهی نرسیده است.
مدیرکل کار استان در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: طبق آخرین آمار، به طور کلی تعداد ۹۷۱۴ نفر در سامانه بیمه بیکاری استان ثبت نام کرده اند که ۷۶۹۸ نفر مشمول دریافت هستند؛ و عواملی همچون اتمام قرارداد، اخراج، اتمام پروژه، تعدیل نیرو و یا تغییر کارگاه در این مقوله دخیل بوده اند؛ اما ثبت نام بیکاران ناشی از کرونا تحت عنوان ” حوادث غیرمترقبه ” بوده است که در استان ۳۷۶۷ بوده اند که حقوق اسفند و فروردین را به صورت متغیر و مرتبط با نوع قرارداد و محل کار دریافت کرده اند.
شناسایی ۲۱ هزار و ۳۷ بنگاه آسیب دیده از کرونا
وی افزود: علاوه بر بیکاران ناشی از کرونا، کارفرمایان بنگاه های آسیب دیده نیز در سامانه کارا ثبت نام داشته اند که در کل کشور حدود یک میلیون واحد شناسایی شدا اند که از این تعداد، ۲۱۰۳۷ واحد مربوط به استان مرکزی بوده است.
آبایی خاطرنشان کرد: ۱۴ رسته شغلی مشمول پرداخت خسارات ناشی از کرونا هستند که شامل مهدهای کودک، رستوران داران، تاکسی داران، باشگاه های ورزشی، آموزشگاه ها و … می شوند.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*