پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۸ مرداد ۱۳۹۹
استعفای رئیس خانه احزاب رد شد
استان مرکزی

نائب رییس این نهاد مدنی اعلام کرد

استعفای رئیس خانه احزاب رد شد

Virtual editor
28 تیر 1399
بازدید: 210
نظرات: 0

آزاده بکایی، گروه سیاسی:

هیات رئیسه خانه احزاب با استعفای رئیس آن, مخالفت کرد.
نائب رئیس خانه احزاب استان مرکزی در گفت و گو با عطریاس ضمن بیان مطلب فوق, گفت: در جلسه ی فوق العاده این هفته هیات رئیسه خانه, استعفای مهدی نیک عهد مطرح شد که در نهایت مورد پذیرش اعضا قرار نگرفت.
اسدالله امینی افزود: رئیس خانه احزاب استان از مسؤولین وزارت کشوری در استان , گلایه هایی دارند که کاملا به جا بوده و به همین دلیل استعفا دادند اما استعفای ایشان از سوی هیات رئیسه رد شد.
وی افزود: هیات رئیسه از مقام های دولتی, انتظار کمک نقدی و غیره ندارد; با این حال حداقل انتظارشان این است که امری خلاف واقع به آنها گفته نشود.
نائب رئیس خانه احزاب استان مرکزی با اشاره به برخی بد عهدی های دولتمردان استان مرکزی, گفت: پیش از این قرار بود محلی برای تشکیل خانه احزاب در اختیار آنها قرار گیرد ; در نهایت زیرزمینی که اصلا در شان و منزلت احزاب نیست، در اختیارمان گذاشتند.وضعیت مکان فوق به گونه ایست که برگزاری جلسات در آن غیرممکن است.
پس از این قرار شد که مکان خانه احزاب تغییر کند. اکنون قریب به یک سال از این مساله می گذرد, اما معاونت سیاسی استانداری مرکزی و شهرداری اراک به وعده های داده شده، عمل نکردند.
وی افزود: ضمن اینکه گلایه ها را قبول دارم اما براین امر معتقدم که خانه احزاب , نهادی مدنی است و ما باید آن را فعال , زنده و شاداب نگه داریم. در غیر این صورت دولت‌ها هیچگاه سعی در تقویت نهادهای مدنی ندارند ; به استثنای دولت اصلاحات که مشوق این نهادهای مدنی بود.
نائب رئیس خانه احزاب استان مرکزی با انتقاد از عملکرد دولت یازدهم در زمینه حفظ جایگاه احزاب , گفت: آن میزان آبرو و حیثیتی که تشکل های سیاسی برای آقای روحانی و دولتش به کار بردند و با توجه به کمک ها و پشتیبانی هایی که از ایشان کردند , به همان میزان نه بلکه یک صدم آن هم, روحانی و دولتش جایگاه و منزلت احزاب را حفظ نکرده و حتی آنها را طرف مشورت هم قرار نداده اند.
امینی افزود: بعضا اتفاق هایی رخ داد که برای ما جای تعجب داشت; یعنی آنهایی که مخالف رئیس جمهور شدن روحانی بودند، پست و مقام گرفتند که قاعدتا تحمل این وضعیت برای فعالان عرصه سیاسی و حامیان دولت بسیار دشوار بود.
نائب رئیس خانه احزاب استان مرکزی با اشاره به این مطلب که حق احزاب به صورت قانونی این گونه نیست که طرف مشورت استاندار و فرماندار قرار نگیرند،
گفت: از دیدگاه اخلاقی, این احزاب و نهادهای مدنی بودند که دولت را یاری کردند. بازار و نهادهای سنتی حامی دولت نبودند، بنابراین این احزاب و NGOها هستند که می بایست طرف مشورت دولت قرار گیرند, اما در این زمینه کم لطفی می شود.
البته طبیعتا وقتی از سوی رئیس جمهور کم لطفی می شود،‌از طرف وزیر, استاندار و فرماندار هم این امر دور از ذهن نیست. در اینجا باید خاطر نشان کرد که از عملکرد فرماندار اراک و برخوردش با احزاب راضی هستیم ; با این وجود از مجموعه استانداری توقع بیشتری داریم.
وی با اشاره به تغییر فرماندار شازند در هفته گذشته , گفت: آقای عرب، فرماندار سابق شازند، یکی از فرهیختگان و فرمانداران موفق استان بود. یک هفته قبل از این جابجایی, شخص استاندار نیز از عملکرد ایشان تعریف و تمجید کردند ; اما در زمینه تغییر ایشان با خانه احزاب هیچ گونه مشورتی نشد.
****
شایان ذکر است خانه احزاب یک نهاد مدنی است که در استان مرکزی, نه عضو دارد. این خانه متشکل از سه جبهه سیاسی اصلاح طلبان، اصولگرایان و اعتدال گرایان است که ریاست و نائب رئیسی آن ادواری است. در این دوره, مهدی نیک عهد به عنوان رئیس این نهاد مدنی انتخاب شد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*