پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۸ مرداد ۱۳۹۹
15 شهریور آغاز سال تحصیلی  در استان مرکزی
اجتماعی

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اعلام کرد:

15 شهریور آغاز سال تحصیلی در استان مرکزی

Virtual editor
28 تیر 1399
بازدید: 225
نظرات: 0

عطریاس:

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: از 15 شهریور ماه سال تحصیلی جدید را متناسب با شرایط می توانیم آغاز کنیم. به این معنا که در فضای مجازی امکان آغاز سال تحصیلی در بستر شبکه شاد فراهم است. اگر شرایط برگزاری کلاس ها به صورت حضوری متناسب با وضعیت و شرایط نیز فراهم باشد، کلاس ها به صورت حضوری برگزار می شود.
شهریار فولادوند افزود: وزارت آموزش و پرورش حالت های مختلفی را برای آغاز سال تحصیلی پیش بینی کرده و در حالت های مختلف نیز آمادگی خود را به دست آورده است. اگر وضعیت سفید باشد، چگونه باید برخورد کند. اگر وضعیت قرمز باشد همانند بخشی از سال گذشته که امکان حضور فیزیکی دانش آموزان نباشد، در بستر شبکه شاد مسئله آموزش را مدیریت خواهد کرد.
وی ادامه داد: یکی از پیچیده ترین وضعیت ها، وضعیتی است که امکان حضور دانش آموزان را داشته باشیم، اما به صورت صددرصدی نباشد و تنها درصدی از آنها امکان حضور داشته باشند. به چنین شرایطی وضعیت زرد گفته می شود که بر اساس آن بایستی تعداد دانش آموزان تقسیم شود و به تعدادی برسند که از لحاظ پروتکل های بهداشتی حضور دانش آموزان در کلاس ها مخاطره آفرین برای آنها نباشد. مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: آموزش و پرورش پروتکل های بهداشتی را در مدارس کاملاً رعایت خواهد کرد و تا اطمینان حاصل نکند که سلامت دانش آموزان تضمین است، هرگز شرایط تشکیل کلاس ها را اعلام نمی کند. آمادگی کامل وجود دارد که متناسب با وضعیتی که در آن برهه زمانی متصور بشود و پیش آید، کلاس ها را فعال کنیم.
فولادوند تصریح کرد: تا این لحظه مشکل کمبود کلاس نداریم و در حال تلاش هستیم به شرط اینکه شرایط برای آغاز سال تحصیلی به صورت حضوری نیز فراهم شود، مشکلی برای تشکیل کلاس ها نداشته باشیم. البته باید وضعیت ثبت نام ها قطعی شود، تغییرات انجام شود و رفت و آمدهای بین مدارس دولتی و غیردولتی انجام گیرد. در این خصوص باید زمان لازم سپری شود و تا ابتدای شهریور ماه به ثبات برسیم که در آن برهه زمانی وضعیت کلاس ها و تعداد آنها قطعی گردد. امیدواریم که مشکل خاصی با تعداد کلاس ها و برگزاری کلاس ها نداشته باشیم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*