پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۹ مرداد ۱۴۰۰
مدیران بی توجه به رسانه‌ها در نظام جایگاهی ندارند
استان مرکزی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی:

مدیران بی توجه به رسانه‌ها در نظام جایگاهی ندارند

روزنامه عطریاس
1 مرداد 1399
بازدید: 401
نظرات: 0

گروه سیاسی:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: رسانه ها پل ارتباطی مردم و مسئولین می باشند و مدیرانی که نسبت به افکار عمومی و رسانه‌ها بی توجه هستند در نظام جمهوری اسلامی جایگاهی ندارند. مدیرانی که به دور از ارتباط با رسانه‌های جمعی هستند و نسبت به مسائل و مشکلات مردم بی تعهد می باشند، در حقیقت جایگاه مدیران واقعی و متعهد را غصب کردند.
بهروز اکرمی در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه های استان مرکزی که به منظور پیگیری و بررسی مسائل و مشکلات این قشر برگزار شد، افزود: مدیران باید با حضور در جامعه مشکلات مردم را احساس کرده و در جهت رفع این مشکلات کوشش کنند. خبرنگاران و رسانه‌ها باید مطالبه گر باشند و مدیرانی را که در راستای مسائل و رفع مشکلات مردم تعلل و کوتاهی می‌کنند به چالش بکشند و خواسته های به حق مردم را پیگیری کنند و به عنوان مدافع حقوق آنان در عرصه رسانه‌ها جدی باشند.
وی ادامه داد: خبرنگاران مدام با لایه‌های مختلف جامعه در ارتباط می باشند و بر همین اساس به خوبی می توانند مشکلات را رصد کنند و مسائل را به مسئولان ذیربط انتقال دهند و به طور جدی پیگیری کنند که این امر می‌تواند موجب سالم سازی و رفع مشکلات جامعه و مردم شود. پیگیری مصوبات جلساتی که به عناوین مختلف در استان برگزار می‌شود بسیار ضروری است و خبرنگاران در پیگیری این مصوبات و به سرانجام رساندن آنها نقش اساسی و تأثیرگذاری دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: انتقاد مسئولانه و مطالبه گری از تکالیف و وظایف خبرنگاران است و نباید در اجرای آنها کوتاهی یا عقب نشینی کنند. در این رابطه اصحاب قلم باید نخست مطالبه گر مسائل صنفی خود باشند تا بتوانند با دستیابی به حقوق خود، خواسته های جمعی را پیگیری کنند. در این راستا توجه به رسانه‌های جمعی از وظایف جامعه مترقی می باشد و این مضووع باید مورد توجه مسئولان ارشد کشور قرار بگیرد، چرا که ارتقای فرهنگ جامعه در ارتباط مستقیم با ارتقای فرهنگ رسانه قرار دارد.
اکرمی تصریح کرد: در شرایطی که بر اثر شیوع ویروس بیماری کرونا اقتصاد رسانه‌های استانی آسیب دیده و دچار مشکلات متعددی شده است، دستگاه‌های اجرایی باید با استفاده از ظرفیت های موجود مساعدت و همکاری های لازم را با رسانه ها داشته باشند و در راستای اطلاع رسانی بیشتر با رسانه ها همکاری کنند. در چنین شرایطی لازم است که مشکلات سامانه کارا هر چه سریعتر برای خبرنگاران استان برطرف شود تا رسانه هایی که بر اثر کرونا آسیب دیده‌اند بتوانند حقوق و مسائل خود را دنبال کنند.
وی بیان داشت: در راستای مرتفع کردن ابعاد مختلف مشکلات خبرنگاران لازم است معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و خانه مطبوعات سلسله جلسات مستمر برای برگزار کنند و تا رسیدن به نتیجه کنار خبرنگاران باشند. همچنین ضروری است با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان نماینده ای از خبرنگاران، عضو شورای اطلاع رسانی استان باشد تا ارتباط رسانه ها با حوزه اجرایی نزدیکتر شود.
آسیب دیدگی رسانه های استان با شیوع بیماری کرونا
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: با شیوع ویروس بیماری کرونا رسانه های مکتوب استان دچار آسیب جدی شدند و با توجه به شرایط پیش آمده و همچنین تعطیلی آگهی و رپرتاژ توان پرداخت هزینه‌های خود را ندارند. بر اساس این موضوع بسیاری از خبرنگاران خبرنگارانی که حق التحریر بودند شغل خود را از دست داده‌اند و بسیاری از نشریات نیز ناچار به تعدیل نیرو شده اند و نتوانستند نیروهای خود را حفظ کنند.
حجت الاسلام عباس دانشی افزود: در شرایط فعلی عمده نشریات نوشتاری استان تعطیل و نیمه فعال هستند و تنها ۲ روزنامه با شمارگان محدود و با تعصب صنفی در عرصه اطلاع رسانی فعالیت دارند. همچنین تسهیلاتی را که سامانه کارا برای رفع مشکلات رسانه ها و خبرنگاران در نظر گرفته تاکنون پرداخت نشده که این موضوع نیازمند پیگیری مسئولان ذیربط استانی است.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین دغدغه های خبرنگاران استان مرکزی موضوع بیمه می باشد، اما متأسفانه صاحبان رسانه ها و مدیران مسئول مطبوعات زیر بار مسئولیت بیمه شدن خبرنگاران خود نمی روند، این درحالی است که مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی برای موضوع بیمه خبرنگاران یارانه تعیین کرده و پرداخت می کند.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*