پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۶ بهمن ۱۳۹۹
راهبری ایمیدرو در هپکو
استان مرکزی

پایان نگرانی ها برای هپکو

راهبری ایمیدرو در هپکو

● غریب پور: ساخت ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات راه سازی توسط هپکو تا سال آینده انجام خواهد شد

Virtual editor
11 مرداد 1399
بازدید: 276
نظرات: 0

زهره صادقی، گروه اقتصاد و صنعت:

تفاهم نامه همکاری بین شرکت های معدنی و هپکو امضا شد.
این خبر در حالی منتشر شد که انتشار خبر واگذاری بخشی از سهام هپکو به سازمان تامین اجتماعی، بازتاب گسترده ای داشت و نگرانی هایی را در خانواده بزرگ هپکویی ها ایجاد کرده بود.
شاید در این میان، خبر انعقاد قرارداد و امضای تفاهمنامه همکاری های بخش معدن و هپکو با هدف اجرای برنامه ساخت ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات راه سازی مورد نیاز شرکت های معدنی توسط هپکو، بارقه ی امیدی بر تارک بی جانِ هپکو و هپکویی ها باشد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در گفتگو با عطریاس ضمن تاکید بر توسعه همکاری های شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی با شرکت هپکو با راهبری ایمیدرو، گفت: در گام نخست این همکاری ها، ساخت ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات راه سازی توسط هپکو تا سال آینده انجام خواهد شد.
خداداد غریب پور افزود: شرکت های ملی مس، مبارکه، چادرملو , گل گهر، صندوق سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و خانه معدن ایران, پنج تفاهمنامه همکاری با شرکت هپکو امضا کرده اند؛ که سند فوق قرار است با راهبری ایمیدرو و تمرکز بر فروش محصولات و خدمات هپکو به بخش معدنی کشور اجرایی شود.
وی تصریح کرد: این تفاهم نامه ها بر رویکرد حمایتی ایمیدرو متمرکز بوده و این شرکت ها نیز بر خرید محصولات و خدمات از هپکو تمرکز دارند.
رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین اظهار داشت: در چهار تفاهم نامه عنوان شده، “بومی سازی”, رویکرد اصلی بین طرف های این همکاری خواهد بود؛ همچنین تفاهم نامه ای دیگر بین صندوق بیمه معدن (وابسته به ایمیدرو) و خانه معدن ایران با شرکت هپکو در زمینه تامین ماشین آلات مورد نیاز معدنکاران امضا شده است.
غریب پور ادامه داد: همچنین در یک برنامه بلندمدت، ساخت ماشین آلات معدنی توسط این واحد بزرگ تولیدی و باسابقه طراحی شده است.
وی افزود: به واسطه ی حضور شرکت های بزرگ معدنی در این تفاهم نامه ها، هپکو دوباره احیا خواهد شد.
غریب پور گفت: ایمیدرو فارغ از اینکه سهامدار باشد یا نباشد، به ماموریت خود که حمایت از شرکت هپکو بود، جامه عمل پوشاند و به نقشی که قرار بود چه در قالب سهامدار و چه در قالب همکاری ایفا کند، عمل کرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر دوسوم عملیات معدنکاری حوزه سنگ آهن، شصت درصد معدنکاری در حوزه مس و تولید سی درصد فولاد کشور, توسط شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی همچون مبارکه، چادرملو، گل گهر و ملی مس انجام می شود. این شرکت ها در قالب تفاهم نامه ی مذکور، در کنار هپکو قرار می گیرند و نقش مهمی در بازگشت هپکو به تولید را ایفا خواهند کرد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: آماده شدن شرایط برای امضای پنج تفاهم نامه همکاری بین شرکت های مذکور و هپکو، حاصل برگزاری حدود هفت جلسه مهم و اساسی توسط کمیته تعامل بین شرکت های بزرگ صنایع معدنی با هپکو است که از ششم خردادماه آغاز گردید و بیست و چهارم تیرماه به ثمر نشست .
غریب پور افزود: مدیران شرکت های معدنی و هپکو با هدف ارزیابی توانمندی ها، طی پنجاه روز, بازدیدهای متقابلی از شرکت ها و ظرفیت های یکدیگر داشتند تا به یک گفتمان مشترک برای همکاری برسند.
غریب پور تصریح کرد: تفاهمنامه مذکور برای فعالیت در بخش های مختلفی اعم از معدنکاری، تولید و تامین قطعات و تجهیزات و استفاده از خدمات مهندسی امضا شده است. رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش پایانی اظهارات خود در گفتگو با عطریاس تاکید داشت: افق روشنی برای هپکو ترسیم می کنم؛ چراکه بخش معدن، بخش پیشروی کشور است و طرح های توسعه ای بزرگی را در برنامه دارد.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*