پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۶ بهمن ۱۳۹۹
سود مشخصی برای استفاده ازکارت ها در نظر گرفته نشده است
استان مرکزی

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان مرکزی با اشاره به صدور کارت اعتباری برای دارندگان سهام عدالت:

سود مشخصی برای استفاده ازکارت ها در نظر گرفته نشده است

Virtual editor
11 مرداد 1399
بازدید: 140
نظرات: 0

عطریاس:

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان مرکزی و عضو هیئت مدیره کانون شرکت های سرمایه گذاری کشور گفت: بر اساس توافق های صورت گرفته با بانک مرکزی و چندین بانک دیگر، مقرر شده است کارت اعتباری در اختیار دارندگان سهام عدالت قرار بگیرد. طبق این توافق ها, دارندگان سهام عدالت می توانند حدود شصت درصد از سهام عدالت خود را به صورت کارت اعتباری دریافت کنند. البته با توجه به میزان کارکرد حساب بانکی, که شماره شبای آن را برای سهام عدالت معرفی کرده اند، ممکن است بتوانند صددرصد سهام عدالت خود را به صورت کارت اعتباری دریافت کنند.
حسین بوجار در گفت وگو با عطریاس افزود: احتمال می رود که سازوکار این فرایند در جلسه بعدی شورای عالی بورس به تصویب نهایی برسد و بانک های عامل در این راستا شناسایی و مشخص شوند. پس از ابلاغیه این شورا به مجموعه استان مرکزی، اعلام خواهیم کرد که دارندگان سهام عدالت چگونه و به چه صورت می توانند کارت اعتباری دریافت کنند. تا امروز هیچ گونه ابلاغیه ای صادر نشده و منتظر صدور ابلاغیه هستیم.
وی ادامه داد: کارت اعتباری سهام عدالت مانند کارت های بانکی است و دارندگان این سهام می توانند با استفاده از این کارت ها خرید انجام دهند. اما تا یک سال فرصت دارند میزان مبالغی را که بر اساس آن خرید انجام داده اند به حساب سهام عدالت خود بازگردانند. البته تا این لحظه هیچگونه میزان سود مشخصی برای استفاده از کارت های اعتباری سهام عدالت در نظر گرفته نشده است و دارندگان این سهام برای بازپرداخت اعتبار کارت های خود نیاز به پرداخت سود ندارند. مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان مرکزی و عضو هیئت مدیره کانون شرکت های سرمایه گذاری کشور اظهار داشت: دارندگان سهام عدالت باید برای دریافت کارت اعتباری این سهام، به بانکی که شماره شبای آن را به سامانه سهام عدالت معرفی کرده اند، مراجعه کنند و کارت اعتباری خود را از همان بانک دریافت کنند. در حال حاضر حدود پنج بانک اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم که در جلسه بعدی شورای عالی بورس, که با حضور بانک مرکزی برگزار خواهد شد، توافق هایی صورت بگیرد تا اکثر بانک ها بتوانند چنین فرایندی را انجام دهند. حتی سهام عدالت, وثیقه کارت های اعتباری است.
بوجار تصریح کرد: چنین فرایندی تأثیرهای بسیار مثبتی دارد و با ساز و کاری که برای آن تعریف شده, دیگر نیاز نیست که مردم سهام عدالت خود را بفروشند. با این فرایند از یک سو دارندگان سهام عدالت نه تنها ارزش این سهام خود را حفظ کرده اند، بلکه با توجه به روند رو به رشد تورم, ارزش سهام آنها چندین برابر شده است. از سوی دیگر نیز می توانند از مزایای کارت اعتباری سهام عدالت نیز بهره مند شوند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*