پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۸ مهر ۱۳۹۹
با کرونا و کاهش مصرف بنزین بازارهایی را از دست می دهیم
استان مرکزی

ولدخانی مدیرعامل پتروشیمی شازند در جمع اصحاب رسانه استان مرکزی:

با کرونا و کاهش مصرف بنزین بازارهایی را از دست می دهیم

Virtual editor
19 مرداد 1399
بازدید: 88
نظرات: 0

زهره صادقی، گروه اقتصاد و صنعت:
«اورهال بی سابقه پتروشیمی توسط نیروهای داخلی رخ داد»
«پتروشیمی نقش اساسی در تولید ناخالص ملّی دارد»
«امسال باید ۱۰ میلیون یورو ارزش و تجهیزات ایجاد کنیم» «پتروشیمی سالیانه بیش از یک هزار میلیارد تومان در استان هزینه می کند»
«با حادث شدن کرونا و کاهش مصرف بنزین، بازارهایی را از دست می دهیم»
«ساخت بیمارستان شازند در هاله ای از ابهام است
«تیم داری نمی کنم ولی ورزش را دوست دارم»
اینها اظهارات مدیرعامل پتروشیمی شازند در جمع اصحاب رسانه بود که شرحی بر عملکرد شرکت در طول سال گذشته و بخصوص در ماه های درگیری کشور با ویروس کرونا داشت.
ابراهیم ولدخانی گفت: بیش از دو سال از خروج آمریکا از برجام می گذرد؛ و بخش هایی که بیشترین تاثیر را از تحریم ها گرفته اند بخش های نفت و گاز کشور بوده اند که پتروشیمی نیز از این قائده مستثنی نبوده و در زمینه تامین تجهیزات و کاتالیست ها با عدم همکاری حتی کشورهای مدعی دوستی مواجه شد.
وی ادامه داد: با تمام محدودیت های مذکور این شرکت در تولید ناخالص ملی نقش بسیار اساسی داشته و دارد. مدیرعامل پتروشیمی شازند افزود: اورهال تاریخی و موفقیت آمیز پتروشیمی که سال گذشته توسط نیروها و متخصصان داخلی انجام گرفت در طول فعالیت شرکت بی سابقه بود و این مهم برای شرکت افتخار بسیار بزرگی حاصل کرد؛ چراکه صرفه جویی ۱۱ میلیون یورویی به همراه داشت. وی همچنین گفت: بومی سازی کاتالیست SAC500 برای تولیدگرید لوله پلی اتیلن سنگین برای نخستین بار در ایران با صرفه جویی ارزی ۱۵ میلیون یورویی برای شرکت بسیار حائز اهمیت است.
ولدخانی ادامه داد: سالانه بیش از یک هزار میلیارد تومان برای تهیه انواع اقلام و محصولات توسط شرکت پتروشیمی در استان هزینه می شود که این رقم بیشتر از میزان بودجه ای است که دولت سالانه به استان اختصاص می دهد.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به پروژه های زیست محیطی شرکت اشاره کرد و گفت: پروژه آب و پساب برای کاهش مصرف و نگهداشت سفره های آبی، پروژه کهاب به جهت جمع آوری بخارات هیدروکربنی، نقش بسیار مهمی در عدم آلایندگی محیط زیست دارد.
مدیرعامل پتروشیمی شازند از اقدامات انجام گرفته توسط شرکت در راستای مقابله با ویروس کرونا را تولید محلول ضدعفونی کننده و توزیع رایگان آن به مراکز بهداشتی و روستاهای استان و نیز تولید ۱۴ تن ماده اولیه تولید البسه بیمارستانی و توزیع رایگان در وزارت بهداشت عنوان کرد.
ولدخانی به چرایی عدم ساخت بیمارستان در شازند اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ تامین رقم ۴۰ میلیارد تومان معادل یک میلیون دلار در آن مقطع زمانی برای ساخت بیمارستان به شرکت پتروشیمی شازند در قالب انجام مسئولیت های اجتماعی محول شد؛ که این موضوع تا به امروز بنا به دلایلی که به ما ارتباطی ندارد عملیاتی نشده است.
وی تصریح کرد: در جلسات یک ماه گذشته مقرر شد بیمارستان جدید احداث نشود؛ چون هم زمان بر بوده و هم خارج از نیاز ظرفیت شهرستان و منطقه است؛ از این رو مقرر شد پتروشیمی در تکمیل تجهیزات مرکز درمانی فعلی و تامین پزشک متخصص همکاری نماید. وی تاکید کرد: هر تصمیمی گرفته شود، پتروشیمی متناسب با توانش قطعا اقدام خواهد کرد؛ ولی این موضوع تا به امروز و بنا به دلایلی که به پتروشیمی ارتباطی ندارد، در هاله ای از ابهام قرار دارد.
ولدخانی در بخش پایانی اظهارات خود در پاسخ به اینکه چرا شرکت تیم داری نمی کند گفت: در شرایطی که مردم نیازمند درمان و دارو هستند، تیم داری نمی کنیم ولی ورزش را دوست داریم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*