پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۸ مهر ۱۳۹۹
شرایط امن اقتصادی در استان مرکزی حاکم است
اجتماعی

سردار مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی با اشاره به راه اندازی پلیس اقتصادی در استان مرکزی:

شرایط امن اقتصادی در استان مرکزی حاکم است

● در حوزه ملک و زمین ورود کرده ایم / در حال مدیریت دور دورها هستیم

Virtual editor
22 مرداد 1399
بازدید: 198
نظرات: 0

گروه جامعه:

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: شرایط امن اقتصادی بر استان مرکزی حاکم است؛ در حوزه ملک و زمین ورود کرده ایم که با راه اندازی پلیس اقتصادی قاطعیت در برخورد با متخلفان این بخش اعمال می شود، همچنین برخورد با دانه درشت ها در دستور کار است.

شرایط امن اقتصادی در استان حاکم است

سردار حسن مفخمی شهرستانی در نشست مطبوعاتی به مناسبت روز خبرنگار، با اشاره به فعالسازی پلیس اقتصادی در استان مرکزی افزود: رئیس پلیس اقتصادی استان مرکزی، محل استقرار پلیس، ساختار و نیروی انسانی آن نیز تامین و تعریف شده است و منتظر دستور تهران برای آغاز فعالیت آن هستیم. در حوزه سکه و طلا وضعیت استان مرکزی به نسبت دیگر نقاط کشور بهتر است و شرایط امن اقتصادی بر این استان حاکم است، همچنین در حوزه ملک و زمین ورود کرده ایم که با راه اندازی پلیس اقتصادی قاطعیت در برخورد با متخلفان این بخش اعمال می شود، همچنین برخورد با دانه درشت ها در دستور کار است.
وی افزود: در حوزه مسکن، وضعیت استان مرکزی نسبت به دیگر نقاط کشور بهتر است، اما به مسئله تذکر و رسیدگی به کار مشاوران املاک ورود کرده ایم و پلیس اقتصادی با هرگونه ناهنجاری در این زمینه برخورد خواهد کرد.

در حال مدیریت دور دورها هستیم

فرمانده انتظامی استان مرکزی در خصوص دور دورهای شبانه در برخی خیابان های اراک اظهار کرد: در حال مدیریت دور دورها هستیم، از ۱۵ خردادماه طرح برخورد با عوامل مخل امنیت اجتماعی در حال اجراست که با این افراد برخورد قانونی صورت می گیرد و در صورت ادامه دار بودن این رفتارها برخورد جدی انجام می شود.

عوامل سه کانال تخریب گر در شناسایی شدند

وی درخصوص فعالیت کانال های تگرامی تخریب گر، بیان کرد: سه کانال تخریب گر در استان فعال بود که با تهیه مستندات متقن دو کانال از فعالیت خارج شدند.
در واقع پلیس فتا در این راستا سنگ تمام گذاشت و عوامل این کانال ها شناسایی شدند.

رتبه شانزدهم استان مرکزی در حوزه سرقت کشور

مفخمی شهرستانی با اشاره به اینکه استان مرکزی در حوزه سرقت رتبه شانزدهم کشور را در اختیار دارد و با رویکرد علمی و هم افزایی در حوزه اشراف اطلاعاتی و پیشگیری، رتبه برتر کشور در حوزه کشف وقوع جرم را داراست، گفت: در استان مرکزی در سال جاری وقوع سرقت خرد افزایش یافته و در کنار آن شاهد کاهش سرقت خشن در سطح استان هستیم. سرقت های مهم در استان شامل سرقت به عنف می شود که کاهش ۴۲ درصدی در این بخش به ثبت رسیده است، همچنین در موضوع سرقت احشام که در قالب عنف انجام می گیرد کاهش ۱۰ درصدی رقم خورده است.

۱۷ درصد سرقت ها مربوط به سرقت اولی هاست

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه در موج اول شیوع کرونا در کشور ۱۷ درصد سرقت ها مربوط به سرقت اولی هاست که نمی توان با قاطعیت این امر را به مباحث اقتصادی ناشی از کرونا نسبت داد، اظهار کرد: در ۴.۵ ماهه سال جاری ۶۲۹۸ فقره حکم قضایی در ابعاد مختلف صادر شده است، البته آنچه برای مردم مهم است مسئله جلب است که بر همین اساس ۳۵۲۷ حکم جلب موفق صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد موفقیت در این بخش حاصل شده و پیگیر دستگیری محکومین متواری هستیم.

کاهش ۲۴ درصدی نزاع جمعی

مفخمی شهرستانی گفت: در حوزه دستگیری اراذل و اوباش ۱۰۷ درصد موفقیت کسب شده است و اقدامات پیشگیرانه پلیس به کاهش ۶۰ درصدی وقوع شرارت در استان کمک کرده است.
وی کاهش ۲۴ درصدی نزاع جمعی، افزایش هفت درصدی نزاع فردی، کاهش سه درصدی وقوع جعل و کلاهبرداری و افزایش ۷۲ درصدی کشف جعل را از جمله آمارهای ۴.۵ ماهه سال ۹۹ دانست.

فوت یک پلیس بر اثر کرونا

مفخمی شهرستانی با اشاره به کشف پنج میلیون قلم انواع مواد ضدعفونی، ماسک، دستکش و الکل افزود: در روزهایی شیوع کرونا پلیس نقش موثری در تامین امنیت بیمارستان ها داشته و تاکنون عملکرد مثبتی در مقابله با کرونا بر جای مانده است، همچنین در طول این مدت تنها یکی از همکاران پلیس بر اثر کرونا جان خود را از دست داد، البته مواردی از ابتلا بین نیروهای پلیس استان مشاهده شده است.

در حوزه جرائم سایبری استان های دیگر را هم پشتیبانی می کنیم

وی اظهار کرد: در حوزه جرائم سایبری افزایش ۲۹ درصدی وقوع جرم و افزایش ۱۰۲ درصدی کشف جرم ثبت شده است که رویکرد پلیس فتا در این راستا اقدام پیش دستانه قبل از وقوع جرم است و حتی در این راستا استان های دیگر را پشتیبانی می کنیم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*