پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۱۷ اسفند ۱۳۹۹
کاهش 32 درصدی درآمدهای ملی و استانی
اقتصادی

کاهش 32 درصدی درآمدهای ملی و استانی

روزنامه عطریاس
2 شهریور 1399
بازدید: 894
نظرات: 0

حسینی، مدیرکل گمرکات استان مرکزی خبرداد:

کاهش 32 درصدی درآمدهای ملی و استانی

 

عطریاس: مدیرکل گمرکات استان مرکزی گفت: درآمد ملی و استانی گمرک در چهار ماهه امسال 25 میلیارد تومان و مالیات بر ارزش افزوده 27 میلیارد تومان بوده که با توجه به شرایط موجود، درآمدهای ملی و استانی 32 درصد و مالیات بر ارزش افزوده 44 درصد کاهش داشته است، البته درآمدهای ملی و استانی گمرک استان نسبت به ابتدای فعالیت دولت حدود 88 درصد افزایش داشته است.

اسماعیل حسینی در نشست با اصحاب رسانه افزود:  در چهار ماهه امسال به 70 کشور جهان صادرات انجام شده که 80 درصد این صادرات به 15 کشور منطقه بوده است.

وی با بیان اینکه روند رو به رشد صادرات در جهان ضرورت حرکت گمرک به سمت الکترونیکی شدن را دوچندان می کند و در راستای همین دیدگاه در سال 92 استارت سامانه جامع الکترونیک گمرک در  کشور زده شد، تصریح کرد: کوتاه شدن زمان ترخیص کالای صادراتی و وارداتی از جمله مهمترین مزایای الکترونیکی شدن بوده است. از اهداف گمرک تسریع در ترخیص کالاهاست تا قیمت تمام شده کالا افزایش زیادی پیدا نکند.

حسینی اضافه کرد: ارتقای سامانه الکترونیکی، جلوگیری از فساد اداری، حذف فیزیکی اسناد گمرکی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز و افزایش میزان درآمد گمرکی از جمله اقدامات صورت گرفته در هفت سال گذشته بوده است.

حسینی ادامه داد: در حال حاضر 18 انبار اختصاصی در سطح استان و یک انبار در استان اصفهان ویژه استان مرکزی فعال است و این در حالی است که در ابتدای سال 92 حدود چهار انبار در سطح استان فعال بود.

وی افزود: درآمد ملی و استانی گمرک در چهار ماهه امسال 25 میلیارد تومان و مالیات بر ارزش افزوده 27 میلیارد تومان بوده که با توجه به شرایط موجود، درآمدهای ملی و استانی 32 درصد و مالیات بر ارزش افزوده 44 درصد کاهش داشته است، البته درآمدهای ملی و استانی گمرک استان نسبت به ابتدای فعالیت دولت حدود 88 درصد افزایش داشته است.

حسینی ادامه داد: میزان صادرات استان در سال 97 یک میلیارد و 13 میلیون دلار بوده که بالاترین رقم ثبت شده در سال های اخیر است، همچنین صادرات استان در سال 98 بالغ بر 978 میلیون دلار بوده که با توجه به شرایط دوماه آخر سال رقم خوبی ثبت شده است.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*