پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۸ مهر ۱۳۹۹
ساز مخالف فراکسیون اقلیت
استان مرکزی

کارشکنی اصولگرایان در شورای شهر اراک:

ساز مخالف فراکسیون اقلیت

Virtual editor
4 شهریور 1399
بازدید: 262
نظرات: 0

عطریاس:

آبستراکسیون، واژه ای که ظاهرا این روزها به مذاق اصولگرایان شورای اسلامی شهر اراک خوش آمده است. اعضای سه نفره فراکسیون اقلیت در شورای اسلامی شهر اراک برای سومین بار آبستراکسیون را انتخاب کردند تا شاید بتوانند سهم سه نفره خود را از شورا افزایش دهند.
بسیاری بر این اعتقادند که این ساز مخالف فراکسیون اقلیت به این دلیل کوک می‌شود که شورا را ناکارآمد جلوه دهند و ضربه‌ای به فراکسیون اکثریت موسوم به فراکسیون امید وارد کنند. به نظر می رسد اصول گرایان همچون همیشه شیوه اقتدارگرایی را انتخاب کرده و در این میان حتی به نام خود نیز رحم نمی کنند؛چرا که بی‌شک کارنامه این شورا در پایان به نام آنها نیز نوشته می شود و در واقع این امر خودزنی سیاسی برای این اعضا محسوب می‌شود، و علیرغم اینکه فراکسیون امید شورا از ابتدا، بنای همکاری را با آنها را داشته اند و حتی صندلی های ویژه شورا را نیز به آنها اختصاص دادند، ولی ظاهراً این قشر هنوز نتوانسته اند خود را با آرای مردم وفق داده و در انتخاب آخرین هیات رئیسه ، حداقل بنای همکاری بگذارند .
آنچه در این میان واضح و مبرهن است اینکه فراکسیون اصولگرایان در پناه سکوت هیئت های نظارت و ناظران، ترک جلسه را برای چندمین بار تکرار می کنند و ظاهراً شورای بی سامان را به شورایی با عملکرد خوب ترجیح می دهند تا منافع حزبی و نقشه های اتاق فکر آنها عملی شود.
این اتفاقات نشان می‌دهد که این اصولگرایان هستند که از اتاق فکری خارج از شورا خط گرفته و برنامه های خود را دریافت می کنند؛ چرا که اعضای لیست امید نشان دادند در همه حال، پای شورا ایستاده اند و به رای و میثاق شان با مردم پایبندند.
به هر حال انتخابات هیئت رئیسه آزمون خوبی برای کسانی است که دم از منافع ملی زده و همواره دیگران را به منفعت طلبی محکوم می‌کنند.
به نظر می‌رسد اعضای فراکسیون اقلیت باید در برابر اذهان عمومی پاسخگو باشند چرا که بی شک این تعویق ها می تواند در عملکرد شورا موثر باشد.
اینگونه عملکرد، این سوال را در ذهن تداعی می کند که بالاخره فراکسیون اقلیت چه تدابیری اتخاذ می کند آیا شورایی کارآمد را انتخاب می کند یا ترجیح می دهد همچنان به منافع همفکران خود وفادار بماند؟ در هر حال برای سومین بار انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر اراک با آبستراکسیون اعضای فراکسیون اقلیت برگزار نشد.
اعضای شورا این موضوع را با نامه ای به مقامات اطلاع رسانی کند
انتخابات آخرین هیات رئیسه دوره پنجم شورای اسلامی کلانشهر اراک عصر دوشنبه برای سومین بار به دلیل رسمیت نیافتن نشست این شورا برگزار نشد.
عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در این نشست گفت: اولین نشست انتخابات هیات رئیسه این شورا به دلیل بیماری رئیس آن و بار دوم به دلیل بیماری ۲ نفر از اعضا و ترک جلسه از سوی علی‌جعفر محصولی، حامد آجرلو و علیرضا مرادی به حد نصاب نرسید.
سعید نادری افزود: این نشست نیز به دلیل بیماری ۲ نفر از اعضا و مرخصی علی‌جعفر محصولی و خروج حامد آجرلو و علیرضا مرادی از صحن به حد نصاب نرسید و این انتخابات برگزار نشد.
وی ادامه داد: رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک باید از طریق نامه این مهم را به اطلاع مقامات مسئول برساند در غیر این صورت اعضای شورا با نوشتن نامه و امضای آن این امر را به اطلاع مقامات می رسانند.
هیات رئیسه فعلی از یکم شهریور ماه نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد
معاون سیاسی فرمانداری اراک نیز در این نشست گفت: با توجه به استفساریه قانون شوراها هیات رئیسه فعلی از یکم شهریور ماه نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد.
علیرضا زارعی افزود: عدم برگزاری انتخابات هیات رئیسه باید از سوی رئیس شورا به اطلاع مقامات مسئول برسد در غیر این صورت اعضا می‌توانند اقدام کنند.
هیات رئیسه کنونی نباید برنامه‌ریزی جدیدی داشته باشد
یک عضو دیگر شورای اسلامی کلانشهر اراک در این نشست گفت: عمر یکساله هیات رئیسه کنونی تمام شده و نباید برنامه‌ریزی جدیدی داشته باشد.
فرزانه رحمتی افزود: اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک 11 نفر هستند ولی حتی سه نفر آنان نمی‌توانند دور هم جمع شوند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*