پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۸ مهر ۱۳۹۹
از اصولگرایی بدم می آید
استان مرکزی

شایان پور، تحلیلگر منتسب به اصولگرایان:

از اصولگرایی بدم می آید

شاهوار، عضو جبهه پایداری: هدف از تشکیل شورای ائتلاف صف آرایی در مقابل شورای اصلاحات بود

Virtual editor
21 شهریور 1399
بازدید: 372
نظرات: 0

آزاده بکایی، گروه سیاسی:

“گروه های سیاسی را به دو جریان انقلابی و غیر انقلابی یا انقلابی و اصلاح طلبی تقسیم می کنم، چون من دیگر از اصولگرایی بدم می آید. رد صلاحیت های سنگین و عدم ثبت نام برخی نمایندگان در مجالس نهم و دهم نشان داد که واژه ها را باید تغییر بدهیم، چرا که این افراد از هر دو جریان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا بودند. ”
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری نیروهای انقلاب اسلامی در نشست مطبوعاتی این حزب ضمن بیان مطلب فوق گفت: شورای ائتلاف جریان انقلاب، اشکالاتی دارد که آنها خود نیز آن را پذیرفته اند. مصاحبه اخیر آقای میرمهدی، رییس شورا نیز نشان می دهد مشغول اصلاحات درون این شورا هستند البته در جلساتی که برگزار کردیم، ایشان قول داده اند شورا را پالایش کنند.

در چینش اولیه اشتباه کرده ایم

حجت اله شایان پور تصریح کرد: اگر می‌بینیم شورای ائتلاف ناموفق است دلیل آن این است که ۷۰ درصد آن را احزاب تشکیل می دهند. اگر حزبی وارد جریان اصلاح طلب و اصولگرا می شود باید عده و عده داشته باشد. دلیل ناکارآمدی احزاب این است که در چینش اولیه اشتباه کرده ایم. اگرحزب ما نتواند ۵۰۰ نفر آدم پشت سرش بیاورد نباید وارد جمعیت و جریان شود. اگر معتمدی اعضای محل خود را نمی‌شناسد و در شورای ائتلاف عضو شود، خیانت کرده ایم.

کسانی را وارد جریان‌هاو احزاب می‌کنیم که قدشان کوچک است

وی تصریح کرد: یکی از اشکالات ما در جریان ها و احزاب این است که کسانی که قدشان کوچک است چون حرفهای بزرگ می زنند را وارد جریان‌هاو احزاب می‌کنیم بعد می‌گوییم که با مشکل مواجه شده ایم، انتخاب این افراد مشکل ماست.
این تحلیلگر اصولگرایان در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم تشکیل دولت انقلابی گفت: تراز ما در بیانیه گام دوم این است که دولت انقلابی داشته باشیم. برای تشکیل این دولت، حزبی در تراز گام دوم می خواهیم.

از اصولگرایی بدم می آید

وی با اشاره به تقسیم گروهها و جریان های سیاسی به دو گروه انقلابی و غیر انقلابی گفت:گروه های سیاسی را به دو جریان انقلابی و غیر انقلابی یا انقلابی و اصلاح طلبی تقسیم می کنم، چون من دیگر از اصولگرایی بدم می آید. رد صلاحیت های سنگین و عدم ثبت نام برخی نمایندگان در مجالس نهم و دهم نشان داد که واژه ها را باید تغییر بدهیم، چرا که این افراد از هر دو جریان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا بودند.

موضع گیری و اهانت های نمایند ه شازند علیه استاندار را به نفع استان نمی دانم

وی باانتقاد از موضعگیری برخی نمایندگان استان گفت: موضع گیری و اهانت های نمایند ه شازند علیه استاندار و بعد نامه حمایت تقریباً ۹۰ درصد نمایندگان استان علیه موضع گیری آن نماینده را به شخصه قبول ندارم و به نفع استان نمی دانم.
شایان پور افزود: همه اتفاق این بود که آن نماینده خاص توانست امتیاز بگیرد و فرماندار شهر خود را بر اساس منافع شخصی ونه منافع جریان انقلابی و نه منافع اصولگرایان فرصت‌طلب،منصوب کند. اگر منافع شهرستانی بود قطعاً یکی از از طرفدارانش در شازند و سربند را برای فرمانداری انتخاب می کرد.

استان ما همیشه در حال باختن است

از مجمع نمایندگان انتظارمان این است که در کنار استاندار قرار بگیرند و منافع استان را در کشور پیگیری کنند. باید مجمع نمایندگان و استاندار بتوانند با رایزنی با رئیس جمهور و وزرا نیازهای استان را پیگیری کنند. اگر مجمع نمایندگان ما رودرروی هم باشند ما می‌بازیم، استان ما همیشه در حال باختن است. ما از نمایندگان می‌خواهیم که با یکدیگر متحد و همدل باشند.
باید مسائل مهم استان از جمله تکمیل بیمارستان ولیعصر را پیگیری کنند. مجمع نمایندگان استان در کنار هم در کنار توان استاندار به عنوان مدیر اجرایی ارشد استان می تواند زمینه ساز تکمیل این پروژه ها باشد.اگر مجمع نمایندگان با هم باشند قطعاً اگر استاندار امتیازی دهد به مجموع نمایندگان اختصاص می یابد.

قطعاً گزینه جبهه پایداری، احمدی نژاد نخواهد بود

مرتضی گرامی،دبیر جبهه پایداری استان مرکزی نیز با اشاره به فعالیت های این حزب برای انتخابات شوراها وریاست جمهوری گفت: در خصوص انتخابات ریاست جمهوری قطعاً گزینه جبهه پایداری، احمدی نژاد نخواهد بود . در انتخابات مجلس یازدهم لیست جبهه پایداری در استان موفقیت نسبی داشت و حتی در ساوه پدیده هم داشتیم. در انتخابات مجلس در ساوه آقای سبزی از نماینده‌های مورد حمایت جبهه پایداری بود.

با آقای دکتر کریمی رفاقتی نداریم

یکی دیگر از اعضای شورای مرکزی جبهه پایداری استان مرکزی نیز با اشاره به این مطلب که برای انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و مجلس آینده و دهه آینده، زمین‌بازی از آزادی‌های سیاسی و اجتماعی بیرون آمده است، گفت: مردم را با این تبلیغات و پروپاگاندا ها نمی‌شود مجاب به حضور در پای صندوق‌های رای و مشارکت حداکثری کرد. بایستی به سمت تحول در رفاه اقتصادی رفت اگر جبهه اصلاحات امروز دستش را بالا گرفته است و بزرگان این جبهه به چیزهای دیگری مستمسک پیدا می کنند و رفتارهای دیگری دارند به همین دلیل است که زمین بازی دیگر زمینه بازی اصلاحات نیست.
«مجتبی شاهوار» با اشاره به لیست انتخاباتی جبهه پایداری در انتخابات مجلس، گفت:خدمت آقای دکتر کریمی ارادت داریم اما رفاقتی نداریم . در لیست انتخاباتی رای اعضا، حمایت از دکتر کریمی نبود.
وی با انتقاد از ترکیب اصولگرایان حاضر در شورای شهر پنجم گفت: اگر ما را عذاب قبر هم بگذارند، یکی از سه گزینه فراکسیون اقلیت شورای شهر پنجم را به عنوان نیروی سیاسی اصولگرا یا اصلاح طلب نمی‌شناسیم . هر لیستی هم که در آینده بخواهد تشکیل شود و ایشان را در لیست قرار دهند، به جریان اصولگرایی و انقلابی ظلم است. از دو بزرگوار فعلی هم نظر شخصی من این است که یکی از آنها باید در امور فرهنگی خود شاغل باشد باز ما ایشان را به عنوان اصولگرا نمی شناسیم هرچند که در جای خود قابل احترام است و شاید عدول از جایگاهش کار را خراب کرده است.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با انتقاد از عملکرد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: پس از یک سال از فعالیت جمنا ، اصولگرایان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب را تشکیل دادند که بخشی از آن صف آرایی در مقابل عملکرد شورای اصلاحات بود، در واقع اصولگرایان شورای ائتلاف را با این نیت تشکیل دادند که جبهه ای فراگیر ایجاد شود . هر چند به نظر من به ویژه در استان مرکزی نقدهایی بر آن وارد است.
وی افزود: آقای شایان پور به عنوان پایه گذار شورای ائتلاف می تواند آن را دراستان نجات داده و تثبیت کنند. ولی متاسفانه واگرایی ها و اختلاف سلیقه هایی وجود دارد که امیدواریم برای انتخابات ۱۴۰۰ مسائل ترمیم شود. در برآیند کشوری، شورای ائتلاف موفق عمل کرده است اما در استان مرکزی به خاطر این موضوعات مقداری دچار چالش شدیم و خیلی پیروزمندانه هم نبود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*