پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۹ آبان ۱۳۹۹
تحصیل۴۶۲ دانش آموز در ۵۱ مدرسه کانکسی در استان
اجتماعی

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی در گفت و گو باعطریاس اعلام کرد:

تحصیل۴۶۲ دانش آموز در ۵۱ مدرسه کانکسی در استان

Virtual editor
18 مهر 1399
بازدید: 274
نظرات: 0

عطریاس:

«حسین محمدی» مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی با اشاره به فعالیت مدارس کانکسی در استان مرکزی گفت: در حال حاضر شهرستان های کمیجان، خنداب، ساوه، زرندیه، فراهان، آشتیان و همچنین شازند به خصوص منطقه سربند این شهرستان دارای مدارس کانکسی هستند. این در حالی است که شهرستان های اراک، خمین، محلات، دلیجان و تفرش فاقد مدارس کانکسی هستند. همچنین۴۶۲ دانش آموز در سطح استان مرکزی در مدارس کانکسی تحصیل می کنند.
محمدی افزود: سال گذشته ۷۲ مدرسه کانکسی در استان مرکزی وجود داشت. با تفاهم نامه ای که در سطح استانی و ملی منعقد شد و البته هر چند اعتبارات آن به طور کامل اختصاص داده نشد، اما به پشتوانه این اعتبارات، فرایند جمع آوری مدارس کانکسی در استان آغاز شد؛به گونه ای که در ابتدای امسال به ۵۷ مدرسه کانکسی با ۷۲ کلاس درس رسیده ایم و در حال حاضر نیز ۵۱ مدرسه کانکسی با ۶۲ کلاس درس دایر هستند.
وی ادامه داد: در مجموع تصور میکنم که با اقدامات انجام شده در حوزه مدارس کانکسی استان، نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد کاهش این مدارس را در سطح استان شاهد باشیم و اگر به موفقیت دست یابیم، حدود ۴۰ تا ۴۲ مدرسه کانکسی در استان باقی بماند که اقدامات لازم برای جمع آوری آنها نیز در سالهای آینده انجام خواهد شد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی اظهار داشت: با تمرکزی که بر روی بخش های محروم استان مانند شهرستان های کمیجان، خنداب و منطقه سربند از توابع شهرستان شازند داشتیم، با توجه به اینکه بیشترین مدارس در این ۳ شهرستان وجود دارد، بخش هایی از این مدارس نیز در دستور کار قرار گرفته است. اکثر قریب به اتفاق مدارس کانکسی در شهرستان کمیجان با کمک و یاری خیرین حقوقی همانند برخی بانکها و همچنین خیرین حقیقی، به صورت مشارکت دولت و خیرین، جمع آوری شده و در مراحل پایانی قرار دارد.
محمدی تصریح کرد: در شهرستان خنداب پروژه جمع آوری ۳ مدرسه کانکسی و در منطقه سربند از توابع شهرستان شازند پروژه جمع آوری ۲ مدرسه کانکسی آغاز شده است. وی افزود:در مورد مدارس کانکسی شهرستان زرندیه نیز با گروه های جهادی این شهرستان قراردادهایی منعقد شده و ۳ مدرسه کانکسی در این شهرستان جمع آوری خواهد شد.
فعالیت ۲۰ ساله مدارس کانکسی در کشور
شایان ذکر است به گزارش ایرنا، مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اعلام کرده است: ۴۸۰۰ تا ۵۰۰۰ کلاس درس کانکسی در کشور وجود دارد. کلاس های کانکسی از حدود ۱۵ تا ۲۰ سال گذشته در کشور فعالیت داشته است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*