پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۶ آذر ۱۳۹۹
آژیر قرمز
اجتماعی

محدودیت های شدید کرونایی از اول آذر اجرایی می شود:

آژیر قرمز

Virtual editor
30 آبان 1399
بازدید: 153
نظرات: 0

آزاده بکایی، عطریاس:
همزمان با اعلام ستاد ملی کرونا، محدودیت های شدیدی در شهرستان های قرمز اعمال می شود. حضور 3/1کارمندان در ادارات، تعطیلی اصناف و محدودیت ها در تردد پلاک های غیر بومی و همچنین خودروهای دارای پلاک بومی پس از ساعت 9 شب از جمله مهمترین برنامه های در نظر گرفته شده می باشد که از اول آذرماه اجرایی می شود. طبق اعلام مراجع ذی ربط ممکن است این محدودیت ها تمدید شده و در صورت عدم همکاری مردم و قطع نشدن زنجیره کرونا تشدید شود.
در گفت و گو با فرمانداران شهرهای قرمز در استان و سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا در استان به بررسی وضعیت استان پرداختیم

مردم نیازهای خود را حداقل برای مدت دو هفته تهیه کنند

سخنگوی ستاد کرونا در استان مرکزی با اعلام اینکه مشاغل گروه 3،2و4تعطیل است، گفت: بهتر است مردم نیازهای خود را برای دو هفته تهیه کنند‌‌‌؛ چرا که به هر حال اعمال محدودیت یعنی اینکه زندگی به حالت عادی نیست و حتماً برای مردم زحمت دارد.
دکتر جمالیان با اشاره به محدودیت های تردد در شهرهای قرمز افزود: بعد از ساعت ۹ شب تردد ماشین با پلاک ایران ۴۷ و ۵۷ ، ۲۰۰ هزار تومان جریمه دارد.
وی افزود: اگر فردی در ساعت های ممنوعیت دچار مشکلی شد و مثلا به واحدهای درمانی نیاز پیداکرد، آژانس ها فعال بوده و ارائه خدمات می‌کنند.

نمی‌خواهیم آژانس‌ها به وسیله ای برای مهمانی رفتن مردم تبدیل شوند

جمالیان تصریح کرد:البته به آژانس ها توصیه شده به مراکز و مقصد های اعلام شده مانند بیمارستان‌ها خدمات‌رسانی کنند و برای آنها هم محدودیت در نظر گرفته شده است؛ چرا که نمی‌خواهیم آژانس‌ها به وسیله ای برای مهمانی رفتن مردم تبدیل شوند؛ به همین دلیل در پایان هفته فعالیت آژانس ها در ستاد بررسی می شود.
وی خاطر نشان کرد: به هر حال مردم باید برای مبارزه با کرونا همکاری کنند چرا که اگر به همین منوال پیش رویم مراکز درمانی دیگر نمی توانند پاسخگوی نیازهای مردم باشند؛ کسانی که کار ضروری داشته و باید از شهر خارج شوند‌‌؛ باید برگه تردد خود را حداکثر تا فردا از فرمانداری ها تهیه کنند.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به این مطلب که اگر مردم همکاری کنند مشکل جدی و خاصی در اجرای محدودیت ها وجود ندارد، گفت: نگرانی ما فقط کارگران شیفت شب هستند‌ که البته بسیاری از شیفت ها ساعت 8 شب تغییر می کند؛ همچنین بسیاری افراد مانند پرستاران و….با سرویس سرکار نمی رفتند یا شاید کاری پیش بیاید اول شیفت نتوانند در محل کار حاضر شوند.

مردم نشان دادند که اگر مسئولان جدی بگیرند، آنها نیزهمکاری می‌کنند

جمالیان با اشاره به اینکه در دوراول محدودیت ها مردم نشان دادند که اگر مسئولان جدی بگیرند، آنها نیزهمکاری می‌کنند، گفت: خوشبختانه در شهر اراک در حال حاضر شاهد همکاری اصناف هستیم‌؛ مردم باید بدانند مصوبات اعلام شده مصوبات ستاد ملی کروناست و به استان و دانشگاه ارتباطی ندارد. وی در مورد دید و بازدیدهای روستاییان گفت: به بخشداران ابلاغ شده بر روستاها نظارت کنند چرا که اگر دید و بازدیدهای مردم لغو نشود، زنجیره کرونا نیز قطع نمی شود.

ورودی های ساوه مسدود شد

پنج نقطه ورودی به شهر ساوه مسدود شد.
فرماندار ساوه در گفت و گو با عطریاس ضمن بیان مطلب فوق گفت: محور ورودی سلفچگان قبل از سرداران، خروجی و ورودی اتوبان کربلا، اتوبان ساوه، (جاده قدیم ساوه- غرق آباد _ نوبران-همدان، ورودی شهر ساوه بلوار سیدجمال وجاده قدیم تهران شهر صنعتی مسدود است و تردد خودروها توسط دوربین‌های پایش شهری رصد می‌شود .
علی میرزایی تصریح کرد: در شهرستان ساوه همه دستگاه‌های عضو قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، تدابیر لازم و دستورالعمل‌ها طرح‌های خود را آماده کرده اند و با جدیت و همکاری مردم و اصناف همه ضوابط تعیین شده، اجرایی می شود.
وی تصریح کرد: نیروی انتظامی طرح خود برای عبور و مرور را ابلاغ کرده و مانند سایر نقاط استان در آمادگی کامل به سر می برد.

فقط یک معبر ورودی به دلیجان باز است

با نزدیک شدن به اول آذر و آغاز محدودیت های شدید رفت و آمدی، تمامی مسیرهای ورود و خروج به شهر دلیجان در اطراف شهر از نخستین ساعات جمعه ۳۰ آبان ۹۹ مسدود شد.
براتی زاده، سرپرست فرمانداری دلیجان در گفت و گو با عطریاس ضمن تایید این مطلب گفت :فقط یک معبر ورودی به شهر دلیجان جهت تردد خودروها با پلاک بومی باز است.
لازم به ذکر است تنها معبر ورود و خروج دلیجان از طریق میدان شهید عباسپور (فلکه آب و برق) و جاده محلات میسراست.

همه محدودیت ها به اطلاع مردم
رسیده است

فرماندار خمین در گفت و گو با عطریاس ضمن بیان مطلب فوق گفت : با توجه به اینکه در آخرین رنگ بندی هایی که بر اساس شاخص های وزارت بهداشت اعلام کرده اند، شهرستان خمین در بین شش شهرستانی است که در استان مرکزی در وضعیت قرمز قرار دارد و بر اساس طرح محدودیت هوشمند، خمین هم شامل برخی محدودیت‌ها در حوزه‌های مختلف می‌شود.
طهرانی ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد:از ساعت ۸ و نیم صبح اول آذرماه ۴ اکیپ بازرسی و نظارت در سطح شهرستان فعال بوده و فرماندار و معاونین و بخشداران و روسای صنعت معدن و علوم پزشکی و و فرمانده انتظامی به صورت میدانی در سطح شهر حضور یافته وبر اجرای محدودیت ها نظارت می کنیم.
طهرانی افزود: از طریق فضای مجازی و بلندگوهای متمرکز در۵۰ نقطه شهر خمین همه محدودیت ها به اطلاع مردم رسیده است بنابراین اگر کسی مغازه و صنف خود را باز کند قطعاً بر خورد می شود در وهله اول پلمب و در صورت فک پلمب حتماً به عنوان جرم به مرجع قضایی معرفی می‌شود.
وی افزود: با توجه به اینکه خمین هم مرز با استان‌های اصفهان و لرستان است در دروازه شهر خمین از سمت الیگودرز و میدان حجاب شهر خمین ورودی از سمت گلپایگان ایست بازرسی به صورت ۲۴ ساعته مستقرشده و از تردد خودروهای پلاک غیربومی جلوگیری می شود.
در صورت تردد، این خودروها توسط دوربین های نظارتی و پلیس راهور حتماً اعمال قانون و جریمه یک میلیون تومانی مشمول حالشان خواهد شد. بعضی از همشهریان پلاک غیر بومی دارند اما ساکن شهر هستند که این افراد از فروردین ماه فرصت داشتند نسبت به تغییر پلاک اقدام کنند چرا که دوربین های نظارتی نمی توانند آنها را تشخیص دهد و تاکید می کنم ما سعی کردیم در سطح شهرستان کمترین کارت تردد را صادر کنیم و محدودیت بسیار شدید داشته باشیم وفقط برای همشهریان درقطب صنعتی خمین و پرسنل امدادی و درمانی این امر انجام شده است.
فرماندار خمین در پایان تصریح کرد: در شرایط فعلی حفظ جان همشهری از همه چیز مهمتر است و مطمئنیم مردم و مساجد هم همراهی کرده و نماز جماعت د ر مساجد و نماز جمعه در شهرستان اقامه نخواهد شد تا بتوانیم زنجیره را قطع کنیم.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*