پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۶ آذر ۱۳۹۹
صنایع دِین خود را به استان ادا کنند
استان مرکزی

استاندار مرکزی در چهل و هشتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی:

صنایع دِین خود را به استان ادا کنند

مراودات مالی و بازرگانی صنایع باید درون استانی شود

Virtual editor
30 آبان 1399
بازدید: 151
نظرات: 0

عطریاس: استان مرکزی میزبان صنایع بزرگ و متعددی است و با وجود اینکه از امکانات این استان و تراکنش مالی و توسعه منطقه بهره می برند، حساب‌های بانکی و کارت بازرگانی آن‌ها از مبداء استان نیست وباید این نقیصه برطرف شود.
برخورداری استان از منابع درآمد واحدهایی که دفاتر آن ها اراک نیست، حق مسلم میزبانی است
استاندار مرکزی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان مطلب فوق افزود: برخورداری استان از منابع درآمد این واحدهای صنعتی، حق مسلم میزبانی است؛ زیرا این صنایع از زیرساخت‌های استان استفاده می‌کنند و بازتولید بخشی از آلاینده‌ها نیز حاصل فعالیت آن‌هاست و باید بر مبنای مسئولیت اجتماعی، دِین خود را ادا کنند.
استان مرکزی۱۰ پله صعودی، در بهبود فضای کسب و کار پیموده است
آقازاده در ادامه اظهار داشت: با وجود شرایط خاص اقتصادی، استان مرکزی در دو سال اخیر، ۱۰ پله ی صعودی را در بهبود فضای کسب و کار پیموده و امید است در سال جاری در سایه تدابیر برنامه‌محور و تلاش دستگاه‌ها و کارآفرینان رتبه درخشان‌تری در کارنامه این حوزه ثبت شود.
در سرعت رسیدگی به درخواست‌ها، عملکرد رضایتمندی نداریم
وی گفت: این استان در برخی موارد از جمله سرعت رسیدگی به درخواست‌ها و رضایت‌مندی مراجعان، عملکرد در خور رضایتی نداشته و در نیمه جدول شاخص‌های ارزیابی استانی قرار دارد و نیاز است که در سایه تدابیر اصولی، تکریم ارباب رجوع بهبود بیشتری داشته و جایگاه استان به موقعیت مطلوبی برسد.
شورای گفت و گوی استان در یک سال و نیم اخیر ۶۸ مصوبه بلاتکلیف دارد
دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان نیز در این نشست گفت: شورای گفت و گوی استان در یک سال و نیم اخیر ۶۸ مصوبه بلاتکلیف دارد که باید اقدامات لازم برای تعیین تکلیف آن ‌ها عملیاتی شود و بستر فعالیت اقتصادی رشد و توسعه استانی تسهیل شده و شتاب گیرد.
مهدی نیا افزود: هدف شورا این است که مصوبات با سرعت بیشتری اجرا شوند و از آن ها در رفع موانع تولید و صادرات و بهبود مستمر کسب و کار بهره گیری شود.
وجود حساب‌های بانکی صنایع اراک در تهران و یا سایر استان‌ها قابل قبول نیست
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: وجود حساب‌های بانکی واحدهای صنعتی مادر تخصصی اراک در تهران و یا سایر استان‌ها قابل قبول نیست و باید زمینه انتقال این حساب‌ها به داخل استان مهیا شده و از مزایای گردش مالی آن ها بهره‌مند شد.
فرآیند پرداخت مالیات واحدها در خارج استان باید تغییر کرده و اصلاح شود
«محمدحسن آصفری» افزود: برخی صنایع بزرگ استان مرکزی حتی فرآیند پرداخت مالیات خود را خارج از استان انجام می‌دهند که این مهم باید تغییر کرده و اصلاح شود.
جهش تولید با رفع موانع صادرات کالا و خدمات حاصل می‌شود
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک نیزدر این نشست گفت: جهش تولید با رفع موانع صادرات کالا و خدمات حاصل می‌شود و نگرانی بخش خصوصی از تحریم موجب شده تا صادرات و واردات این بخش با مشکل مواجه شود.
تعرفه صادرات و واردات مانعی جدی برای صادرات است
ناصر بیکی افزود: تعرفه صادرات و واردات مانعی جدی برای صادرات است و باید در این خصوص قوانین جامع‌تری تدوین شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک گفت: تولیدکنندگان بخش خصوصی شرایط کشور را درک کرده و از اثرات شیوع کرونا نیز مطلع هستند و آمادگی کامل دارند در کنار بخش خصوصی همکاری کنند.
بیکی افزود: تحریم و موانع در مسیر تولید، بخش خصوصی را برای ادامه فعالیت اقتصادی آزار می‌دهد و امید می‌رود که تصمیمات کلان در سه بخش قوا در این راستا اتخاذ شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*