پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۸ خرداد ۱۴۰۰
کلیه دستگاه ها موظفنداز ظرفیت قانونی اوراق خزانه  در راستای تهاتر بدهی و مطالبات خود به پیمانکاران استفاده کنند
استان مرکزی

رقیه یادگاری رئیس سازمان مدیریت و بر نامه‌ریزی استان مرکزی:

کلیه دستگاه ها موظفنداز ظرفیت قانونی اوراق خزانه در راستای تهاتر بدهی و مطالبات خود به پیمانکاران استفاده کنند

روزنامه عطریاس
30 آبان 1399
بازدید: 291
نظرات: 0

گروه اقتصادی، نیره بیات:
رقیه یادگاری رئیس سازمان مدیریت و بر نامه‌ریزی استان مرکزی گفت: تخصیص ۷۰ درصدی به طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای استان داده شد که در جلسات بعدی پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها مطرح می‌شود.
رقیه یادگاری در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی با اشاره به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ و توزیع اعتبارات اظهار داشت: توزیع فصلی اعتبارات تملک دارایی در لایحه ۱۴۰۰ در استان انجام شد که بخشی از اعتبارات استانی و ۳ درصد نفت و گاز و ۲۷ صدم درصد ورزش است و در مجموع ۲۵۲ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که حدود ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است ؛ توزیع فصلی نیز در ۳۳ فصل انجام شد که در لایحه بودجه قرار می‌گیرد و اگر مصوب شود باید اعتبارات عمرانی و پروژه‌ها را در قالب فصول هزینه‌ای توزیع کنیم.
وی افزود: در زمینه بودجه هزینه‌ای استان در لایحه ۱۴۰۰ رشد ۴۵ درصدی داریم که افزایش بسیار خوبی است که به سبب افزایش حقوق کارمندان دولت در سال گذشته بود که برای سال آینده هم دولت ضریب افزایش را برای کارمندان ۲۵ درصد درنظر گرفته است، در نتیجه رشد مناسبی در حقوق و مزایای کارمندان در سال ۱۴۰۰ داریم و بودجه هزینه‌ای به تفکیک ۲۳ دستگاه توزیع شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی ادامه داد: در زمینه واگذاری‌ها و حق استفاده از ساختمان‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی حدود ۵ مورد از این ساختمان‌ها مورد بررسی قرار گرفت تا در اختیار سایر دستگاه‌ها قرار گیرند و مصوب شد که این ساختمان‌های مازاد در اختیار میراث فرهنگی، ورزش و جوانان و سایر موارد قرار گیرد.
یادگاری بیان کرد: ساختمان بلااستفاده هنرستان شهید آوینی در اختیار نهاد کتابخانه‌های عمومی استان قرار می‌گیرد؛ به طوری که نهاد کتابخانه‌های عمومی که در قسمت سالن مطالعه کتابخانه مستقر است باید به مدت ۲ سال در ساختمان شهید آوینی مستقر شوند تا پس از راه‌اندازی کتابخانه مرکزی بخشی از آن در اختیار کتابخانه‌های عمومی برای استقرار بخش اداری قرار گیرد.
وی تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان باید پیگیری‌های لازم از دستگاه ملی خود در زمینه سهم اعتبارات ملی را داشته باشند و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان باید گزارشی از وضعیت تلاش دستگاه‌ها در دریافت سهم از دستگاه ملی ارائه دهد بنابراین دستگاه‌ها باید عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی و طرح‌ها را انجام دهند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی با اشاره به اینکه امسال تخصیص مناسبی برای طرح‌های تملک داشتیم که نسبت به سال‌های گذشته بهتر بود، گفت: تخصیص ۷۰ درصدی به طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای داده شد که در جلسات بعدی پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها مطرح می‌شود و دستگاه‌ها موظف هستند از ظرفیت قانونی اوراق خزانه در راستای تهاتر بدهی و مطالبات خود به پیمانکاران استفاده کنند.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*