پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۸ خرداد ۱۴۰۰
رشد ۵۰ درصدی اعتبارات نوسازی مدارس در استان مرکزی
اجتماعی

استاندار مرکزی از رشد اعتبارات عمرانی استان در بخش توسعه و تجهیز مدارس خبر داد:

رشد ۵۰ درصدی اعتبارات نوسازی مدارس در استان مرکزی

روزنامه عطریاس
30 آبان 1399
بازدید: 273
نظرات: 0

گروه اقتصاد و صنعت: معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از اعلام بیشترین رشد اعتبارات عمرانی حوزه ساخت و ساز مدارس در اعتبارات استانی برای استان مرکزی خبر داد و تحقق این مهم را حاصل پیگیری های استاندار مرکزی دانست.
استاندار مرکزی نیز پیرو این دستاورد مهم در گفتگو با عطریاس اظهار داشت: استان مرکزی در جذب مشارکت های مردمی توسط خیّرین مدرسه ساز، مقام قابل توجهی در کشور دارد؛ که این مهم مورد توجه و تایید سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور است.
آقازاده افزود: استان مرکزی در سال گذشته، در اعتبارات استانی، بیشترین میزان رشد اعتبارات عمرانی را در حوزه نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: رشد ۵۰ درصد اعتبارات عمرانی در حوزه توسعه و تجهیز مدارس، برای استان بسیار حائز اهمیت است و این به دلیل تاکید استانداری بر فرمانداران بخش های مختلف استان می باشد.
وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: در سال ۹۷ حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبارات نوسازی به استان مرکزی اختصاص یافت که این رقم در سال ۹۸ به ۳۰ میلیارد تومان رسید و افزایش ۵۰ درصدی به همراه داشت؛ و استان به لحاظ افزایش این اعتبارات، در رتبه ی اول کشوری قرار گرفت.
آقازاده افزود: در سال جاری نیز این رقم افزایش مطلوبی داشته است و با افزایش ۱۰ درصدی، تاکنون ۳۳ میلیارد تومان اعتبار جذب شده است که در حوزه ی توسعه و تجهیز مدارس، برای استان، گام بزرگی می باشد.
استاندار مرکزی ادامه داد: بنیه ی سطح بودجه ی نوسازی مدارس استان از سال ۹۸ تا به امسال، بصورت قابل توجهی ارتقاء یافته است؛ که این رقم کمتر از این میزان نخواهد شد و می تواند بسیاری از مشکلات و محرومیت های استان در حوزه مدارس را کاهش دهد.
وی خاطرنشان ساخت: در بحث جلب مشارکت های مردمی نیز استان مرکزی در سال جاری حدود ۴۵ میلیارد تومان اعتبار تعهد دارد که این رقم بسیار مطلوبی است و امیدواریم بطور کامل تحقق یابد.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*