پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۵ بهمن ۱۳۹۹
اراک، شازند و خمین همچنان نارنجی هستند
اجتماعی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در جمع خبرنگاران:

اراک، شازند و خمین همچنان نارنجی هستند

Virtual editor
10 دی 1399
بازدید: 164
نظرات: 0

عطریاس: شهرهای اراک، شازند و خمین در وضعیت نارنجی هستند که با کاهش شمار بیماران بستری به وضعیت زرد خواهند رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت:در نشست خبری که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: وضعیت استان مرکزی از نظر شیوع ویروس کرونا در هفته آینده از نارنجی به زرد تغییر خواهد کرد که نشانگر بهبود نسبی شرایط است.
دکتر «محمد جمالیان» افزود: اکنون وضعیت شکننده است ؛ شهریورماه تجربه بدی حاصل شد که با عادی انگاری، تجمع‌ها و سفرها، سه تا چهار هفته کادر درمان شرایط طاقت فرسایی داشتند وتعداد بستری و مرگ و میر استان افزایش یافت.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد از ظرفیت تخت‌های بستری استان خالی است و در چهار هفته اخیر کادر درمان روزهای سبکی را گذراندند و تاب آوری استان برای صورت اوج چهارم بیماری مطلوب است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک در بخش دیگری از سخنانش گفت: در زمان شیوع کرونا دارو به میزان لازم ذخیره شد و و اکنون در این خصوص به جز انسولین قلمی و داروهای خاص برای پیوند که واردات آن با مشکل مواجه، مشکلی وجود ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ۱۰ درصد از جمعیت شهر استان پرونده الکترونیکی بهداشتی تشکیل نداده‌اند که این ضعف در اراک، دلیجان و شازند مشهودتر است که در طرح شهید سلیمانی به تشکیل این پرونده ها کمک خواهد شد.
وی اظهار داشت: دانشگاه فقط رسالت ارایه خدمات درمانی را برعهده ندارد و موظف است برای حل مشکلات بومی استان مانند آلودگی هوا نیز برنامه و طرح تحقیقاتی داشته باشد که در این راستا طرح پژوهشی آلودگی هوا و مدیریت پسماند را در دستور کار قرار داده است.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*