پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۷ اسفند ۱۳۹۹
یادداشت | پایتخت صنعت کشور فاقد زیرساخت بازرگانی قوی است
استان مرکزی

فرزین وفایی نژاد:

یادداشت | پایتخت صنعت کشور فاقد زیرساخت بازرگانی قوی است

روزنامه عطریاس
15 دی 1399
بازدید: 227
نظرات: 0

استان مرکزی که از آن به عنوان پایتخت صنعت کشور یاد می‌شود و جایگاه بالاترین تنوع تولیدات کشور را به خود اختصاص داده است همچنین بسیاری از صنایع مادر در این استان قرار دارند، نتوانسته است زنجیره تامین تا توزیع خود را تکمیل نماید، در حالیکه بیشترین ارزش افزوده حاصل در بخش بازرگانی می تواند مشوق سرمایه گذاران بوده و سودآوری بیشتری را برای بنگاه های اقتصادی داشته باشد.
نزدیکی به پایتخت کشور و نقش پررنگ استان های همجوار در عرصه بازرگانی، سهم کمی از فعالیت های اقتصادی استان مرکزی را به حوزه بازرگانی اختصاص داده است.
لزوم تدوین نقشه راه در تکمیل این زنجیره ی معیوب، خصوصا پوشش حوزه بازرگانی توسط بازرگانان خود استان مرکزی با هدف کمک به فروش و صادرات تولید‌کنندگان بومی، به افزایش درآمد و اشتغال زایی همچنین برجسته شدن ظرفیتهای استان خواهد نمود.
آموزش وافزایش تشکلهای اقتصادی و خدماتی خصوصی مهمترین راه حل دراین راستا است که می تواند با هدایت دانش انباشته در حوزه صنعت و باروری لازم در حوزه تجارت؛ سهم آورده استان را بیش از پیش نماید.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*