پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۵ بهمن ۱۳۹۹
با برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده آخرین تابستان قرن با کمترین چالش آبی سپری شد
استان مرکزی

مدیر عامل شرکت آبفا استان مرکزی در نشست خبری مجازی و آنلاین:

با برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده آخرین تابستان قرن با کمترین چالش آبی سپری شد

Virtual editor
16 دی 1399
بازدید: 141
نظرات: 0

گیتی فراهانی، گروه شهری:
مهندس عرفانی نسب مدیرعامل شرکت آبفا استان مرکزی در نشست خبری مجازی و آنلاین، ضمن تشریح عملکرد شرکت در 9 ماهه سال 99 اظهار داشت: اجرای 10872 متر خطوط اصلی و شبکه جمع آوری فاضلاب ، نصب 2400 فقره انشعاب فاضلاب ، شست و شوی ۹۰۰ کیلومتر از شبکه‌های جمع آوری فاضلاب در شهر ها ، سم پاشی تعداد 38 هزارمنهول های فاضلاب از اقدامات این شرکت از ابتدای سالجاری در بخش فاضلاب بوده است.
وی همچنین انجام حدود 21 هزار متر ویدئو متری برای جلوگیری از حوادث و اتفاقات ، رفع 1700 مورد حوادث شبکه فاضلاب را از دیگر اقدامات در بخش فاضلاب عنوان کرد.
مهندس عرفانی نسب تصریح نمود : در مجموع تعداد 8 شهر استان دارای شبکه فاضلاب می باشند (شهرهای اراک ، ساوه ، آشتیان، خمین ، محلات ، دلیجان ، مهاجران و تفرش) و در 2 شهر شازند و آستانه لوله گذاری فاضلاب در دست اقدام و تصفیه خانه فاضلاب این 2 شهر نیز در دست ساخت است که با این حساب تعداد کل شهرهای دارای فاضلاب 10 شهر خواهد شد.
وی ادامه داد : روستاهای راونج از شهرستان دلیجان و روستای ابراهیم آباد از شهرستان اراک هم دارای شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب می باشند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی از اجرای 198 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه و خطوط انتقال آب در 9 ماهه سالجاری خبر داد و افزود: به منظور اطمینان از سلامت و بهداشت آب آشامیدنی مشترکین استان طی این مدت تعداد 253 هزار مورد آزمون سنجش کلر باقی‌مانده در شبکه توزیع ، 7900 مورد آزمون میکروبی ، 60 هزار موردتست کدورت سنجی و 6هزار و 400 مورد آزمون HPC برروی شبکه های آب استان انجام شده است.
مهندس عرفانی نسب به برنامه های عملیاتی شاخص تا پایان سال جاری اشاره نمود و اظهار داشت : اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی و خطوط انتقال آب به طول ۱۱۵ کیلومتر، حفر ۲۴ حلقه چاه، ساخت ۱۳ واحد ایستگاه پمپاژ، ایجاد ۳۲ مخزن ذخیره آب با مجموع ظرفیت ۱۷ هزار و ۲۸۰ مترمکعب ، تعویض ۲ هزار کنتور فرسوده ، تبدیل 30 فقره سیستم کلر زنی از گازی به مایع و ارتقای کیفی آب شهر فرمهین با ساخت سوله و نصب یک دستگاه آب شیرین کن و نصب سیستم ارتقای کیفی و رسوب زدایی روستای راوه از جمله اقداماتی است که تا پایان سال اجرایی خواهد شد.
وی ادامه داد : عملیات اجرایی ساخت تصفیه خانه آب برای ۳۶ روستای مسیر سد کمال صالح شهرستان شازند آغاز شده است که انتظار می رود برای تابستان ۱۴۰۰ مشکلات کمبود آب در این روستاها برطرف شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با اشاره اقدامات شاخص و مهم این شرکت در آخرین تابستان قرن بیان نمود : افزایش ظرفیت تامین آب به میزان ۸۰ لیتر بر ثانیه ، اصلاح و توسعه شبکه وخطوط انتقال آب به میزان ۱۲۲ کیلومتر،ساخت 14 باب مخزن ذخیره آب با ظرفیت 14 هزار 280 متر مکعب ،تعویض 3000 فقره کنتور خراب ارتقای کیفیت آب مجتمع شهید شهرستان خنداب ، آبرسانی به 10 روستای نزدیک شهر از شبکه آب شهری و به روزرسانی 2۱۷ مورد تاسیسات مکانیکی چاه‌ها، واز جمله اقدامات مهم در این رابطه برشمرد .
عرفانی‌نسب بیان کرد : در حال حاضر ۱۳ روستا در استان به صورت سیار آبرسانی می‌شوند، که ۶ روستا در شهرستان اراک و اقع شده است و این در حالی است که در سالهای ۹۴ و ۹۵ حدود ۱۵۰ روستا آبرسانی سیار داشتند.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان مرکزی در بخشی دیگری از سخنانش گفت : در حال حاضر میزان مطالبات شرکت آب و فاضلاب استان از تمامی مشترکین استان ۵۰۰ میلیارد ریال است که در راستای مطالبات از دستگاه‌های اجرایی نیز مکاتبات لازم با نماینده عالی دولت در استان انجام شده است که امید است مساعدت های لازم در اسرع وقت صورت گیرد.

«طرح ملّی آب امید» در استان مرکزی
کلید خورد

مهندس یوسف عرفانی نسب مدیر عامل این شرکت با اشاره به اینکه «طرح ملّی آب امید» به ابتکار وزارت نیرو تدوین شده و بر اساس آن به مشترکان خانگی کم ‌مصرف، تخفیف صد درصدی آب‌بها تعلق می‌گیرد گفت : در استان مرکزی حدود 65 هزار مشترک از ابتدای دی ماه مشمول این طرح می شوند.
وی با اشاره به اینکه تخفیف طرح ملی آب امید به مشترکانی اختصاص می‌یابد که میزان آب مصرف آنها بین صفر تا پنج متر مکعب ، یعنی حداکثر تا یک سوّم الگوی مصرف آب باشد تصریح کرد : بر اساس برآورده های انجام شده از مصارف مشترکین طی سالجاری و دو سال گذشته 18 درصد از مشترکین خانگی مشمول این طرح می شوند.
مهندس عرفانی نسب با تاکید بر اینکه این طرح شامل سکونت‌گاه‌های غیردائم مانند ویلاها نمی‌شود اظهار امیدواری نمود این طرح بستری برای تشویق خانوارها برای کاهش مصرف آب شود.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*