پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۵ بهمن ۱۳۹۹
متقاضی جدیدی برای دریافت جواز کسب مراجعه نکرده است
استان مرکزی

رییس اتحادیه قنادان، آجیل فروشان و بستنی فروشان شهرستان اراک:

متقاضی جدیدی برای دریافت جواز کسب مراجعه نکرده است

Virtual editor
20 دی 1399
بازدید: 148
نظرات: 0

عطریاس: رییس اتحادیه قنادان، آجیل فروشان و بستنی فروشان شهرستان اراک گفت: در سال جاری و به دلیل شیوع ویروس کرونا در رسته های مختلف صنفی این اتحادیه، حدود صد نفر شغل خود را از دست داده و بیکار شده اند. آمارها از میزان ورودی ها و خروجی های جواز کسب در اتحادیه روند منفی را نشان می دهد که این امر نشان دهنده افزایش بیکار شدگان و کاهش اشتغال در این حوزه است.
«حسن شمسی» در گفت و گو با عطریاس افزود: مضاف بر اینکه هر ساله به نسبت افزایش جمعیت، درصد بالایی از متقاضیان برای دریافت جواز کسب جدید به این اتحادیه مراجعه می کردند که متاسفانه در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، متقاضی جدیدی برای دریافت جواز کسب مراجعه نکرده است.
وی ادامه داد: آنچه که مسلم است این است که هر ساله در حوزه رسته های شغلی این اتحادیه 20 تا 25 جواز کسب جدید صادر می شد که با هر جواز کسب حداقل برای 3 نفر اشتغال ایجاد می گردید. اما متاسفانه در سال جاری و با توجه به شرایط کرونا جواب کسب جدید صادر نشده و این میزان اشتغال را از دست داده ایم.
رییس اتحادیه قنادان، آجیل فروشان و بستنی فروشان شهرستان اراک اظهار داشت: مجموعا در 3 رسته شغلی صنف قنادان، بستنی فروشان و آجیل فروشان در حدود یک سال گذشته به دلیل شیوع کرونا میزان فروش به شدت کاهش پیدا کرده است. به خصوص اینکه در 2 برهه زمانی مختلف این رسته های شغلی مجبور به تعطیلی شدند. متاسفانه این شرایط تاثیر بسیار منفی بر روی رسته های شغلی این صنف گذاشته است.
شمسی تصریح کرد: از یک سو در ایام پایانی سال گذشته که این رسته های شغلی باید برای شب عید فعالیت داشته باشند و به اوج فروش خود برسند، به دلیل شیوع کرونا مجبور به تعطیلی شدند. همچنین از سویی دیگر در ایام منتهی به شب یلدا نیز به دلیل تعطیلی های ناشی از کرونا مجبور به تعطیلی در این حوزه بودیم و به همین علت با کاهش فروش بسیاری مواجه شدند.

Virtual editor
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*