پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۷ اسفند ۱۳۹۹
اعتماد وزارت نفت به توان داخلی ستودنی است
استان مرکزی

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک در آئین انعقاد قرارداد میدان نفتی بی‌بی حکیمه:

اعتماد وزارت نفت به توان داخلی ستودنی است

عدم وابستگی به شرکت های خارجی، زمینه لازم برای اشتغال داخلی و امید به آینده را فراهم ساخته است

روزنامه عطریاس
30 دی 1399
بازدید: 330
نظرات: 0

گروه اقتصاد و صنعت:
مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک اعتماد وزارت نفت به توان و ظرفیت شرکت‌های داخلی در حوزه تولید تجهیزات نفتی را ستودنی عنوان کرد و گفت: بدون شک این اعتماد انگیزه تولیدکنندگان داخلی را تقویت می‌کند.

ماشین سازی اراک با بیش از نیم قرن سابقه در مسیر توسعه طرح های میدان محور قرار گرفته است

“جعفر صفری” در آئین انعقاد هشت قرارداد از مجموعه قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت در تهران، ضمن قدردانی از وزیر نفت و دیگر مسئولان برای اعتماد به توان شرکت‌های داخلی و ایجاد فرصتی برای بالندگی صنایع مهندسی کشور اظهار داشت: شرکت ماشین سازی اراک با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت در حوزه های مختلف صنایع نفت و گاز، امروز در مسیر توسعه طرح های میدان محور قرار گرفته و همه تلاش خود را برای به سرانجام رساندن هر چه بهتر آن به کار می برد.

ماشین سازی اراک برای اجرای طرح های محول شده از ظرفیت نخبگان بهره گیری خواهد داشت

وی با بیان اینکه این موفقیت نتیجه همکاری مسئولان و دست اندرکاران شرکت های تابع نفتی است، افزود: شرکت ماشین سازی اراک در نظر دارد برای اجرای طرح های محول شده از ظرفیت نخبگان، به ویژه نخبگان استان خوزستان نهایت استفاده و بهره گیری را داشته باشد؛ بنابراین امید می رود برای موفقیت روزافزون این هدف، همکاری و تعامل دوجانبه ای میان شرکت ماشین سازی اراک و مسئولان استانی شکل گیرد.

تعمیرات ترمیمی برخی چاه ها، توسعه ظرفیت واحدهای بهره برداری و شیرین سازی و به روزرسانی آن ها از جمله طرح های در دست اجرا می باشد

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک در ادامه به طرح های در دست اجرای این شرکت اشاره کرد و گفت: در پروژه میدان بی بی حکیمه ۱ و ۲ و میدان نرگسی، حفر ۶ حلقه چاه، تعمیرات ترمیمی برخی چاه ها، توسعه ظرفیت واحدهای بهره برداری و شیرین سازی و به روزرسانی آنها به عهده شرکت ماشین سازی اراک خواهد بود که این طرح با هزینه کرد ۱۰۴ میلیون یورو در بازه زمانی تعیین شده با موفقیت تکمیل خواهد شد؛ که حدود ۵۱ درصد ماشین سازی اراک و حدود ۴۹ درصد، شریک شرکت سهیم می باشد.

توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی توسط ماشین سازی اراک با ۹۸ درصد پیشرفت، تکمیل
و تحویل شده‌است

صفری تصریح کرد: توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی از دیگر طرح های اجراشده از سوی ماشین سازی اراک است که این طرح در پنج سال گذشته با ۹۸ درصد پیشرفت تکمیل و تحویل شده است.

پشتیبانی و حمایت های مالی مسئولان مربوطه برای اجرای طرح ها ضورت دارد

وی در ادامه به نحوه تأمین منابع از سوی شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و افزود: تأمین منابع با صندوق توسعه ملی است، در نتیجه نگرانی در این زمینه وجود نخواهد داشت؛ اما انتظار ما از مسئولان و دست اندرکاران مربوطه، پشتیبانی و حمایت های مالی لازم است؛ و ما نیز در این مسیر همه توان خود را برای ارائه هر چه بهتر این طرح در مدت زمان تعیین شده به کار خواهیم گرفت.

ایده و ابتکار وزارت نفت برای اتکا به توانمندی داخلی در شرایط تحریم را باید به فال نیک گرفت

مدیرعامل ماشین سازی اراک همچنین به مسئله تحریم علیه ایران اشاره و تصریح کرد: ایده و ابتکار وزارت نفت برای اتکا به توانمندی داخلی در این برهه از زمان را باید به فال نیک گرفت؛ چراکه عدم وابستگی به شرکت های خارجی، زمینه سازی لازم برای اشتغال داخلی و امید به آینده را فراهم ساخته است.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*