پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۷ اسفند ۱۳۹۹
یادداشت | فوتبال استان در بن بست سوء مدیریت
استان مرکزی

امین بیرامی، خبرنگار ورزشی:

یادداشت | فوتبال استان در بن بست سوء مدیریت

روزنامه عطریاس
5 بهمن 1399
بازدید: 194
نظرات: 0

حدود چهاردهه از انتخاب مرد اول فوتبال استان مرکزی می گذرد.اما درطول این مدت سایه سنگین منتقدان بر رئیس هیئت فوتبال استان مرکزی سنگینی کرده است. سایه ای که هر سال سنگین تر و گسترده تر شده و منتقدان هر روز شیوه جدیدی را برای بیان انتقادات خود پیش می گیرند. یک روز به مصاحبه با نشریات روی می آورند و روز بعد با جمع آوری طوماری، اعتراض خود را به نحوه مدیریت فوتبال استان بیان می کنند. هر چند، هر سال صدای انتقادات بلندتر شده اما منتقدان، هیچ گاه نتوانسته اند راه به جایی برسانندوکماکان سکان هدایت هیئت فوتبال استان مرکزی در دستان «محمدرضا غفاری» و یارانش است. منتقدان مدیریت غفاری بر این باورند، که در طول این سال ها نه تنها فوتبال استان روند رو به رشدی نداشته است، بلکه شاهد افول این رشته پرطرفدار در استان مرکزی بوده ایم. مخالفان زمامداری وی برای این ادعای خود شواهدی همچون عدم فعالیت لیگ های استانی را بیان می کنندکه همین امرسبب شده در طول سال های گذشته استعدادهای فوتبال این شهر هیچ گاه نتوانند در عرصه های ملی خودنمایی کنند. این همه در حالی رخ می دهد که فوتبال استان دارای پتانسیل های بالقوه ای است. از سویی وجود واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ در پایتخت صنعت ایران جهت حمایت از ورزش می تواند زمینه رشد و اعتلای فوتبال حرفه ای را در استان فراهم کند. پتانسیلی که امروزه شاهد بهره مندی برخی از استان ها مثل اصفهان و خوزستان از آن هستیم. اما به نظر می رسد این مشکلات بخش کوچکی از ناکامی های فوتبال استان مرکزی به شمار می رود به طوری که در طول سال های اخیر جای خالی داوران استان در رقابت های سطح اول کشور به وضوح دیده می شود. به عقیده کارشناسان امر، فوتبال استان مرکزی در حالی طی این سال ها در خواب زمستانی به سر برده است که این استان علاوه بر بهره مندی از پتانسیل صنعت از پتانسیل ارتباطات قوی رئیس هئیت فوتبال در فدراسیون بهره‌مند بوده پتاسیلی که هیچ گاه از آن در راستای پیشرفت فوتبال استفاده نشده است.
اما این چراغ کم فروغ در فوتبال آقایان در حوزه بانوان کاملا خاموش شده است و تنها به یک سمت و یک حکم برای نایب رئیس بانوان ختم شده ومی توان گفت جای خالی بانوان در این رشته پر طرفدار مشهود است.
اما حال در آستانه برگزاری انتخاباتی دیگر برای پر طرفدارترین ورزش دنیا هستیم و با اعلام رسمی هیأت فوتبال استان مرکزی ۹ بهمن ماه مجمع انتخابی این هئیت با حضور«حیدر بهاروند» سرپرست فدراسیون فوتبال برگزار می شود. انتخاباتی که ازعجله در برگزاری آن پیش از انتخابات فدراسیون و در شرایطی که بارها مسئولان درمانی به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا خواستار لغو مجامع و جلسات شده اند تا نحوه تائید صلاحیت نامزد ها ابهاماتی را برای اهالی فوتبال در پی داشته است .
منتقدان براین باورندکه بر خورد سلیقه ای در تائید صلاحیت ها و چیدمان رای دهندگان دور باطل است و فوتبال استان ۴ سال پیش رو را با سیاست های فریز شده فعلی ادامه مسیر خواهد داد؛ چرا که آقای رئیس قرار است نظر منتصبین خود در هیأت های شهرستان ها و کمیته ها جلب کند و تنها رقیب تائید صلاحیت شده وی نیز از کمترین وقت برای ارائه برنامه خود بر خورداراست . رئیس فعلی هیات فوتبال استان، درحالی وارد ده چهارم ریاست خود براین هیأت می شود که در طول این سال ها نه تنها حرکت رو به جلویی نداشته بلکه عقب گرد در این حوزه کاملا مشهود است.
غفاری در حالی خود را در معرض انتخاب قرار داده است که طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی به کارگیری بازنشستگان در فدراسیون‌ها و هیئت های ورزشی ممنوع است به نظر می رسد یکی دیگر از علل عجله در برگزاری مجمع قرار گرفتن سن وی در مرز بازنشستگی باشد.
امامتاسفانه صدای منتقدان به جای نمی رسد و فوتبال استان در بن بست سوء مدیریت محبوس شده است.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*