پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۷ اسفند ۱۳۹۹
دریافت کنندگان بیمه بیکاری به بنگاه های اقتصادی ساوه معرفی شوند
استان مرکزی

رییس انجمن مدیران صنایع ساوه در گفتگو با عطریاس با تاکید بر کمبود نیروی کار در شهرستان ساوه :

دریافت کنندگان بیمه بیکاری به بنگاه های اقتصادی ساوه معرفی شوند

بزرگترین چالش بخش صنعت، عدم سازگاری برخی قوانین صادره با ساختار و شرایط موجود است

روزنامه عطریاس
23 بهمن 1399
بازدید: 95
نظرات: 0

گروه اقتصادی، زهره صادقی:

در شرایط کنونی که نرخ بیکاری در اکثر مناطق کشور و همچنین در شهرستان های مختلف استان مرکزی، با افزایش مواجه بوده است، رییس انجمن مدیران صنایع ساوه بر ضرورت معرفی نیروهای مقرری بگیر بیمه بیکاری به بنگاه های اقتصادی ساوه و واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان تاکید دارد.

۱۵۶۱ نیروی دریافت کننده ی بیمه‌ بیکاری‌ در ساوه که با کمبود نیروی کار مواجه است وجود دارد

سعید رضوانی در گفت و گو با عطریاس اظهار داشت: ۱۵۶۱ نیروی دریافت کننده ی بیمه‌ بیکاری‌ در شهری که با کمبود نیروی کار مواجه است وجود دارد.

کمبود نیروی کار، چالش جدید بسیاری از واحدهای معتبر و در حال توسعه ساوه و کشور است

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی استان مرکزی بر ضرورت معرفی واجدین شرایط دریافت بیمه بیکاری به اشتغال در واحدهای صنعتی و تولیدی جویای نیروی کار تاکید کرد و گفت: اغلب واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان ساوه با کمبود نیروی کار مواجه هستند و این کمبود نیروی کار، چالش جدید بسیاری از واحدهای معتبر و در حال توسعه شهرستان است.
وی تصریح کرد: در حالی ساوه با کمبود نیروی کار مواجه است که سازمان تامین اجتماعی، ماهیانه حجم قابل توجهی مقرری بیمه بیکاری به کارگران بیکار پرداخت می‌کند.

بیش از ۱۵۰۰ نفر دریافت کننده بیمه بیکاری در ساوه هستندند که بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان از تامین اجتماعی دریافت می‌کنند

رضوانی ادامه داد: براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، طی ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۱۵۰۰ نفر (۱۵۶۱ نفر ) دریافت کننده ی مقرری بیمه بیکاری در ساوه بوده اند که مبلغی بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان دریافت می‌کنند؛ و این، بار مالی سنگینی را بر سازمان تامین اجتماعی تحمیل می کند.
وی افزود: بخشی از دریافت کنندگان مقرری بیمه بیکاری، نیروهای با تجربه و کارآمدی هستند که صنعت شهرستان ساوه به توان و تخصص و تجربه ی مفید کاری آن ها نیاز مبرم دارد.

با تورم ایجاد شده و کاهش ارزش پول ملی درآمدهای کارگری نسبت به هزینه های سنگین زندگی، بسیار کم است

رئیس انجمن مدیران صنایع به علل و عوارض اجتماعی خروج نیروی کار از فضای تولید و کار اشاره کرد و گفت:
چند عامل در ایجاد چنین شرایطی دخیل است که اصلی ترینِ آن ها، مشاغلِ آزادِ کاذب از جمله سرمایه گذاری در بورس، فعالیت در اِسنپ و … می باشد؛ که عوارض ناشی از این وضعیت اعم از عوارض اجتماعی و اقتصادی نظیر دلسردی نیروها از کار به واسطه ی کمبود درآمدهای کارگری که نسبت به هزینه های سنگین زندگی، بسیار سخت است، که در نهایت منجر به بیکاری نیروی کار و وارد شدنِ زیان به بنیانِ خانواده،چرخه ی کار و نهاد بیمه می شود.
وی افزود: همچنین نبود پایش صحیح برای دریافت بیمه بیکاری، از دیگر عواملی است که به چرخه ی کار و روابط نیروی کار و کارفرما لطمه وارد می نماید.

قوانین حاکم در خصوص کار و تامین اجتماعی باعث شده اند نیروها با وجود تقاضای واحدها، از کار کناره‌گیری کنند

رضوانی ادامه داد: اداره کار و سازمان تامین اجتماعی باعث شده اند، بخش قابل توجهی از نیروی کار برای آن که بتوانند شرایط بهتری از نظر درآمدی برای خود رقم بزنند، برای دریافت مقرری بیمه بیکاری از فضای تولید و اشتغال در صنایع با وجود تقاضای بسیاری برای جذب نیروی کار، کناره‌گیری کنند.

قاعدتا باید فردی که بیمه بیکاری دریافت می‌کند برای اشتغال به واحدهای درخواست کننده، معرفی شود

رضوانی خواستار اتخاذ تدابیر لازم برای برون رفت از این مشکل شد و افزود: بر اساس تکلیف قانون، وقتی یک واحد تولیدی نیاز به نیروی کار دارد، قاعدتا باید فردی که بیمه بیکاری دریافت می‌کند برای اشتغال به واحدهای درخواست کننده، معرفی شود و در صورت امتناع فرد، بیمه بیکاری وی قطع شود.
وی ادامه داد: با وجود اینکه بخشی از سرمایه سازمان تامین اجتماعی صرف پرداخت مقرری بیمه بیکاری می شود، اما مشمولان دریافت بیمه بیکاری برای اشتغال مجدد به صنایع معرفی نمی شوند.
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اراک تاکید کرد: متولی رسیدگی به این چالش و صدور حکم قانونی، قوانین کار در کشور می باشد البته طبق قانون باید این افراد را برای کار به واحدهای تولیدی و صنعتی جویای نیروی انسانی معرفی کنند.

به دلیل بحران کار در منطقه مهم صنعتی ساوه، واحدها درخواست نیروی کار با ۴۵ سال سن و حداقل مدرک تحصیلی را منتشر می‌کنند

رضوانی تصریح کرد: بحران کمبود نیروی کار در صنایع ساوه به حدی است که مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی آگهی و درخواست نیروی کار بالای ۴۵ سال سن و  با حداقل مدرک تحصیلی را منتشر می‌کنند ولی با این وجود همچنان با کمبود نیروی انسانی به عنوان چالش اخیر صنایع مواجه هستیم.

برای انجام و تسهیل در امورات اداری مربوط به صنایع، امور به خانه های صنعت شهرستان ها تفویض اختیار شود

وی همچنین خواستار تفویض اختیار برای انجام امورات اداری مربوط به خانه صنعت در شهرستان و عدم تردد به مرکز استان شد و گفت: با استقرار خانه صنعت در شهرستان ، می توان بسیاری از امور مربوطه را برای فعالیت واحد ها در شهر صنعتی کاوه ی ساوه تسهیل نمود.
رضوانی ادامه داد: البته که با استقرار خانه صنعت و معدن در ساوه، موافقت شده است ولی روند انجام این مهم با تاخیر صورت می پذیرد.

بیش از ۶۰۰ واحد با کیفیت در ساوه و همچنین در کشور با چالش بزرگ قوانین و دستورالعمل های ناسازگار مواجه هستند

رئیس انجمن مدیران صنایع ساوه در بخش پایانی اظهارات خود با اشاره به فعالیت بیش از ۶۰۰ واحد صنعتی و تولیدی با کیفیت و قدیمی در ساوه و شهر بزرگ صنعتی کاوه گفت: این واحدها دارای عقبه ی زیرساخت دار و مطلوبی هستند که حیات صنعت و اشتغال در استان، کشور و حتی منطقه خاورمیانه را رقم می زنند؛ اما با چالش بزرگ قوانین و دستورالعمل های ناسازگار مواجه هستند.

برخی قوانین که برای بخش صنعت صادر می شوند با ساختار فعلی سازگار نیست

سعید رضوانی تاکید کرد: بخشی از قوانینی که برای بخش تولید و صنعت، صادر می شوند با ساختار فعلی آن ها سازگار نیست.

بخش خصوصی در تصمیم گیری ها، نادیده گرفته می شود؛ به همین دلیل چالش حضور در اقتصاد مقاومتی، ستاد تسهیل و ستاد رفع موانع تولید مطرح می شود

وی تصریح کرد: کسانی که قوانین این حوزه را وضع می کنند باید همراهی بیشتری با بخش خصوصی تشکل‌ها و اتاق های بازرگانی موثر داشته باشند و از شیوه های اثر گذار بگونه ای که نظرات بخش خصوصی در تصمیم گیری ها، نادیده گرفته نشود استفاده نمایند ؛ به همین دلیل، چالش حضور در جلسات اقتصاد مقاومتی، ستاد تسهیل و ستاد رفع موانع تولید مطرح می شود و بخشی از انرژی های مثبت مدیران موثر در کشور صرف این امور و مصوبات رفع موانع تولید می گردد تا راهگشای تولید و صنایع شود.
در خاتمه رضوانی بیان کرد :
با تمام احوال استان مرکزی به لحاظ تعامل مسولین و بخش خصوصی سرآمد استان‌های کشور است که جای قدر دانی از تمام سازمانها خصوصا قوه قضائیه و استانداری و فرمانداری ها راداریم و امیدواریم با همکاری و همدلی شرایط را مطلوبتری را فراهم نماییم.

 

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*