پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ فروردین ۱۴۰۰
هیات نظارت بر انتخابات شوراها در استان آغاز به کار کرد
استان مرکزی

در میان دغدغه اصلاح طلبان و اختلاف اصولگرایان:

هیات نظارت بر انتخابات شوراها در استان آغاز به کار کرد

روزنامه عطریاس
5 اسفند 1399
بازدید: 338
نظرات: 0

گروه سیاسی، آزاده بکایی:

اولین جلسه اعضای هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی در حالی برگزار شد که فضای سیاسی هنوز گرم نشده است.
احزاب سیاسی اصلاح طلب درجماران گرد هم آمده و امیدوارانه فعالیت درعرصه انتخابات را کلید زده اند . اصولگرایان نیز درمیان مسائل و مشکلات شورای وحدت و شورای ائتلاف اصولگرایان که در این میان جبهه پایداری نیزجایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است ؛ انتخابات را کلید زده اند. شاید امتیازی که اصولگرایان از آن برخوردارند را بتوان آرامش نسبی از تایید چهره های انتخاباتیشان دانست ، امری که اصلاح طلبان چندان به آن اطمینان نداشته و البته که این بار اعلام کرده اندعلیرغم این اطمینان، قطعا دل به کاندیدای نیابتی نخواهند بست. با توجه به ترکیب مجلس یازدهم بی تردید رد صلاحیت های اصلاح طلبان دور از ذهن نخواهد بود. اصلاح طلبان اما این بار با این اصل آشنا هستند که در تایید صلاحیت ها چهره های اصلی حذف و چند چهره رده چندمی تایید می شود، امری که دردوره های قبل آن را تجربه کرده بودند. البته که باید دید سیاست آنها دراین دوره چگونه می شود، به افرادی که فقط نام اصلاح طلبی را به یدک می کشند ،دلخوش می کنند یا درکنارنام های قدیمی و با سابقه اصلاح طلبی خواهند ماند که اگراینگونه شود؛ قطعا دست اصولگرایان در ارائه آمار بسته خواهد بود؛ چرا که تعداد کاندیداها کاهش یافته وآنها نمی توانند دیگر به تعداد رد صلاحیت ها اشاره کرده و از اعداد برای سفید کردن کارنامه رد صلاحیت ها استفاده کرده و نیروهای اصلی را از عرصه حذف کنند.
به هرحال این شرایط در استان مرکزی نیز حکمفرماست. هیات نظارت یکدست اصولگرای استان کار خود را آغاز کرد.
و البته که این بارنیز با شعارعدم حذف نیروها به دلیل گرایش سیاسی سخنها آغاز شد،اما باید دید چقدراین شعار محقق می شود.
عضو هیئت نظارت برانتخابات استان مرکزی با بیان این مطلب که اگر شخصی محبوبیت دارد و دارای شرایط قانونی است‌‌؛ به صرف این که هم خط وهم جناح ما نیست؛ او را نرانیم؛ اگرافراد دارای شرایط قانونی هستند دیگر ما دخل وتصرف نکنیم ، گفت: در سال آینده انتخابات مهم و سرنوشت سازریاست جمهوری برگزارمی شود.
انتخابات این دوره برای آینده جمهوری اسلامی سرنوشت‌ساز است؛حضورحداکثری واجدین شرایط پای صندوق های رای می تواند انقلاب ما را چند سال بیمه کند.« محمود احمدی بیغش» با اشاره به انتخابات سرد مجلس یازدهم در سراسرکشورتصریح کرد:خدای متعال در گذر ۴۲ سال بارها انقلاب را توسط کسانی که آیه های الهی بودند، بیمه کرده است؛ یازدهمین دوره انتخابات مجلس، اوج دلسردی مردم از مسئولان بود، خدای متعال آیه ونشانه‌ای آورد که مردم به دنیا نشان دادند وآن شهادت و تشییع شهید سلیمانی بود آنچه درتشییع شهید سلیمانی اتفاق افتاد مربوط به اصل نظام بود.
وی تاکید کرد: در شرایطی که به طورمیانگین درانتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی کمتر از40 درصد مردم در انتخابات شرکت کردند، دیدیم که مردم فهیم هستند و کوتاهی و کم کاری مسئولان را به نام نظام نمی گذارند.
آنچه درانتخابات یازدهم مجلس اتفاق افتاد، مربوط به مسئولان بود و آنچه در تشییع شهید سلیمانی اتفاق افتاد رای به نظام بود
دیگر عضو هیات نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی نیز با اشاره به شرایط حاکم بر جامعه گفت: ،فساد، گرانی و تورم در جامعه به دلیل اصل نظام نیست وحاکمیت دینی مشکل ندارد
ما سه هدف داشتیم: تشکیل حکومت دینی، دولت اسلامی و تمدن اسلامی. در تشکیل حکومت اسلامی موفق بوده ایم؛ ولی آیا در تشکیل دولت اسلامی نیز موفق بوده‌ایم؟ توانسته ایم دولتی تشکیل دهیم که از صدر تا ذیل اسلامی باشد؟ دراین مسئله هنوزبه نقطه آرمانی نرسیده ایم که انشاالله خود زمینه ساز تمدن نوین اسلامی باشد.
حجت الاسلام سبزی با اشاره به شعاراین روزهای اصولگرایان در انتخابات رئیس جمهوری آینده تصریح کرد: انتخابات ۱۴۰۰ بسیار دشوار و مهم است؛ اگر بخواهیم تضییع اصول نشود باید مشکل ریشه ای را حل کرد. باید اساس را درست کنیم‌‌؛ اصول امروز در روی کارآمدن تشکیل دولت جوان انقلابی است.
دیگر عضو هیات نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: در انتخابات شوراها باید هیات نظارت به وظیفه خود عمل کند تا نااهلان وارد شوراها نشده و مسائلی مانند این دوره و دستگیری اعضای شوراها به وجود نیاید.اعضای هیات نظارت نباید حب و بغض و شخصی داشته باشند باید مرّ قانون عمل کنند نه حزبی جناحی. نباید با نفوذ و تماس تلفنی نااهلان وارد شوراها شوند.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*