پایگاه خبری روزنامه عطریاس پایگاه خبری روزنامه عطریاس
۲۹ فروردین ۱۴۰۰
آلومینیوم بدون سرمربی
اجتماعی

پایان تلخ نیم فصل برای فوتبال اراک :

آلومینیوم بدون سرمربی

روزنامه عطریاس
5 اسفند 1399
بازدید: 253
نظرات: 0

گروه ورزش: فصل گذشته وقتی آلومینیوم در لیگ دسته اول برای صعود به لیگ برترمی جنگید؛ نتایج نه چندان مطلوب «محمود فکری» مدیران وقت باشگاه آلومینیوم را برآن داشت تا پایان همکاری خود را با او اعلام کنند . پس از این جدایی طی چند روز گزینه های مختلفی با کارنامه های نه چندان درخشان در صعود تیم به لیگ برتر برای نیمکت آلومینیوم سازان در رسانه ها مطرح شد ، اما درست در همین بحبوحه بود که خبر جدایی رسول خطیبی از تیم ماشین سازی تبریزاو را نیز به جمع گزینه های سرمربی گری آلومینیوم اضافه کرد. گزینه ای که کمتر کسی فکر می کرد سکاندار نماینده اراک در لیگ دسته اول شود؛ چرا که نتایج درخشان رسول در ماشین سازی، این تیم را به عنوان پدیده نیم فصل لیگ برتر و او را به عنوان بهترین مربی سال ایران معرفی کرده بود؛ بنابراین همه بر این تفکر بودند جدایی خطیبی
به دلیل انگیزه اش برای مربیگری در تیم لیگ برتری بزرگتری باشدو از چند باشگاه لیگ برتری نیز پیشنهاداتی داشت، اما او اراک را به عنوان مقصد خود انتخاب کرد . خطیبی پیش از آمدن به اراک سابقه سرمربی گری تیم های ماشین‌سازی،گسترش فولاد تبریز ،تراکتور و سیاه‌جامگان را در کارنامه خود داشت. او در فصل 92-91 جواز حضور در لیگ برتر را برای گسترش فولاد آن هم با بازیکنان جوان و بومی تبریزکسب کرده بود‌‌؛ در فصلی که عنوان بهترین مربی سال را از سوی کانون مربیان فوتبال کشور از آن خود کرد،به اراک آمد.
رسول به اراک آمد تا رویای ۱۸ ساله مردم این شهر را به واقعیت برساند.
آلومینیوم سازان تا پیش از آمدن خطیبی با کسب ۲۶ امتیاز در جایگاه ۷لیگ دسته اول بودند و به نوعی امید چندانی برای صعود نداشتند . اما صحبت های خطیبی در مراسم معارفه ،بارقه های امید را در دل اهالی فوتبال استان مرکزی زنده کرد . با شروع نیم فصل و از همان دیدارهای اول، شاگردان خطیبی فوتبالی متفاوت را ازخود به نمایش گذاشتند به طوری که در فاصله چند هفته خود را به جمع مدعیان رساندند. آلومینیوم، مس کرمان و خوشه طلایی ساوه تا هفته پایانی جدالی جذاب برای گرفتن بلیط لیگ برتر به نمایش گذاشتند؛ اما در پایان این آلومینیوم سازان بودن که شبی به یادماندنی را برای مردم چشم انتظار اراک رقم زده و رویای ۱۸ ساله مردم را محقق کردند.
اما هرچه به شروع رقابت های لیگ برتر نزدیک می شدیم؛روزهای شیرین، جای خود را به دلهره و نگرانی می داد؛ چرا که در ساختمان خلیج فارس محل دفتر باشگاه ، بر خلاف دیگر باشگاه ها خبری از آماده شدن برای حضور در بالاترین سطح فوتبال کشور نبود .غیبت چند هفته ای مدیر عامل وقت ، زمزمه های تغییراعضای هیئت مدیره و ..‌. بر نگرانی هواداران افزود.
بالاخره تغییرات درهیئت مدیره باشگاه کلید خورد. تقریبا همه اعضا به جز «مجید آنجفی» تغییر کردند. درهمین حین هیئت مدیره ایرالکو با تصویب بودجه نسبتا خوبی دست باشگاه را برای برنامه ریزی شروع فصل باز گذاشت. هیئت مدیره جدید پس از جلسات متعدد، عباسی را به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب کرد .
مدیری غیر بومی با سابقه کوتاه و با کارنامه مشخص مدیریتی در تراکتور، به نام عباسی جایگزین مهرابی شد. شاید نکته مهم دراین میان اختلاف قدیمی مدیر جدید با خطیبی بود که به چالشی مهم پیش پای عباسی بدل شده بود.اختلافی که درهمان ابتدا عیان شد. این اختلاف پس از پایان هفته اول و شکست سنگین و دور از انتظار آلومینیوم مقابل نساجی، با بیانیه ها و مصاحبه طرفین رسانه ای شد که ماحصل آن قهر و استعفا خطیبی بود. به هر روی با ورود مسئولان استانی، باشگاه بر آن شد که خواسته های خطیبی را بر آورده کرده و با بازیکنان مد نظر او به توافق برسد.
پس از انجام همه بازی های نیم فصل اول، خبری منتشر شد که همه امیدوار به تکذیب آن از سوی باشگاه بودند« خطیبی از آلومینیوم جدا شد»
. اما گویا در این میان رسانه باشگاه نیزاز شنیدن خبر متعجب شده و به نقل از دیگر رسانه ها و صفحه اینستاگرام خطیبی آن را منعکس کرد. خطیبی در صفحه شخصی خود از استاندارو مدیرباشگاه قدردانی واعلام کرد دوستانه جدا شده است. اما موضع گیری آنجفی، عضو هیات مدیره باشگاه و امیدوار، مدیر باشگاه نشان داد که این جدایی چندان هم دوستانه نبوده است.
تنها ساعتی بعد از خبر جدایی خطیبی، عکسی در رسانه ها منتشر شد که آب سردی بر پیکرهواداران فوتبال اراک بود ، خطیبی با در دست داشتن پرچم باشگاه تراکتور خبرامضای قرارداد خود با این تیم را رسما اعلام کرد
پس از این خبر ، اخبار جدایی بازیکنان یکی پس از دیگری در فضای مجازی منتشر شد، اخباری که هیچ یک از اعضای هیات مدیره آن را تایید نکردند. پس ازهمه این حواشی ، بهرز اکرمی به عنوان رئیس هیات مدیره باشگاه آلومینیوم سرتمرین های تیم آلومینیوم حاضر شده و از سرمربیگری عبداللهی در تیم آلومینیوم ، دستیار رسول خطیبی خبر داد. .
بهروز اکرمی با اشاره به این مطلب که آلومینیوم یک نام ماندگار است و امروز این تیم یکی از تیم های قدر و باشخصیت لیگ برتر است که رتبه اش در جدول آن را نشان می دهد، گفت:علی‌رغم همه سختی ها، تاکنون توسط هیئت مدیره یا مدیرعامل شرکت وعده ای داده نشده که عمل نشده باشد. وی افزود:در هر تیمی تغییرات اتفاق می افتد، نحوه مواجهه با این اتفاقات است که شخصیت ما را نشان می دهد؛ اکنون باید شخصیت تیم را نشان دهیم. من به سهم خودم اززحمات جناب آقای خطیبی قدردانی می کنم؛ چرا که برای این تیم زحمت کشیده وسنگ تمام گذاشتند، شرایطی پیش آمد که در آینده درمورد آن با هم صحبت می‌کنیم .وی با بیان این مطلب که نمی خواهیم به عقب برگردیم، گفت: تیم آلومینیوم از جمله معدود تیم های لیگ برتری است که طبق قراردادعمل کرده است. امروز حساب آقای خطیبی هم شارژ شده است؛ درست است که ایشان از پیش ما رفته اند؛ ولی اصلا بحث را شخصی نمی‌کنیم؛ این نشان از جایگاه تیم دارد. رئیس هیات مدیره باشگاه آلومینیوم با اشاره به اهمیت دو بازی آینده این تیم گفت: برای دو بازی آینده پاداش ویژه ای در نظر گرفته ایم که آقای عبداللهی به اطلاع بازیکنان می‌رساند؛هیچ یک از اعضا از تیم آلومینیوم جدا نمی شوند‌، چرا که همه بازیکنان تا پایان فصل قرار دارند.مطمئن باشید که هیچ کس را به زور نگه نمی داریم، ولی شرایط به گونه‌ای می‌شود که هیچ کس تا پایان فصل میل و رغبتی به جدایی نخواهد داشت.
البته اکرمی نمی دانست که هنگام بیان این سخنان ،عبداللهی درفکر پیوستن به خطیبی است و چند ساعت بعد دومین شوک به تیم آلومینیوم وارد می شود. عبداللهی نیز به تبریز رفت و دلیل آن را تعهد اخلاقیش به خطیبی عنوان کرد. به این ترتیب قطعا در فصل بعد آلومینیومی متحول شده را نظاره خواهیم کرد. بی تردید دلهره های این فصل، برای فوتبالدوستان اراکی هنوز به اتمام نرسیده و باید منتظر ماند و دید هیات مدیره باشگاه چه تصمیمی برای این تیم تازه راه یافته به لیگ برتراتخاذ خواهند کرد.

روزنامه عطریاس
روزنامه نگار

ارسال نظر

پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

قوانین ارسال نظر
  1. نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  2. نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
  3. نظرات بعد از ویرایش ارسال می‌شود.
*
*